Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 25 mesajın 16-25 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    magnesia Avatarı

Son Giriş
    31.08-2010
    Saat
    10:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    raporun aslı maliyede denmiş benim başbakanlık kartı için başvurduğumda shçek raporun aslı yada onaylısını istedi maliyeden bulamadık sanırım hastanede olabilir.yada konuyla bilgisi olan cevap verirse sevinirim ben hala özürlü kimliğimi çıkartamamış bulunuyorum.

hastaneye gitsem raporumun aslı gibidir denilen yazıyı kolayca alabilirmiyim .

Üye
    ysf Avatarı

Son Giriş
    19.02-2011
    Saat
    00:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

magnesia defterdarlıkta her özürlünün dosyası bulunmaktadır benim bildiğim kadarıyla ilk defa rapor çıkarıyorsan daha maliyeye gelmemiş olabilir.gelmişse defterdarlığa arşive de baktır.Hastanede özürlü heyet raporu veren bölümde araştır.Oturan boğa bu konularda daha bilgili onun fikrini mutlaka al durumu yakından takip et bol şans.

Üye
    magnesia Avatarı

Son Giriş
    31.08-2010
    Saat
    10:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

deftardarlık bizde raporun fotokopisi var ve aslı gibidir onayı yapamıyoruz deniyor.

Üye
    ysf Avatarı

Son Giriş
    19.02-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben türkiye cumhuriyeti hemde özürlü vatandaşıyım ben özürlü olarak emekli oldum 2 ay maş aldım sürekli olan raporumda 1 yıl sonra kontrol yazısı vardı.
    kontrol zamanı geldiğinde sgk beni sefk etti hastaneye maş ve sağlık kesildi yazıyla veya sözlü olarak uyarılmadım suç tamamen sgk daş özürlü olarak zaten darbeliyim maddi ve sağlık tedavi yönünden de darbe yedim bana emekli olabilirsin deyip işten çıkmama da sebep oldular ben veya ailemden ALLAH korusun biri rahatsızlanırsa hastaneye gidip muaynede olamam
    özürlüyü böyle çaresiz duruma düşürmekten zefk mi alıyorlar kimse bu suçu üstlenmez ALLAH bizi bu duruma getireni bildiği gibi yapsın ALLAHA havale ediyorum.

Üye
    ysf Avatarı

Son Giriş
    19.02-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

% 46 vergi indirimiyle emekli oldum kontrol muaynesine çıktım maşım kesildi hastaneden tekrar rapor çkarttım ve gönderildi 2 ay geçti sonuç gelmedi
    acaba ne zaman belli olur tahmini olarak bilen varsa söylerse memnun olurum

istanbul da oturuyorum avukata ihtiyacım olabilir oturan boğa arkadaşımız bir yazısında bu konularla ilgilenen avukat tanıdığını ima etmişti bu konuda bana da yardımcı olursa sevinirim.

kontrol muayne sonucunu internetten nasıl öğrenebilirim bilen varsa lütfen yardımcı olsun.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Raporu gönderdikten sonra 2 ay geçmişse, bu süre çok uzun. Bugüne dek size bir bildirimde bulunulmalıydı.

Kontrol muayenesi sevkini defterdarlık mı vermişti? Raporu onun üst yazısıyla mı almıştınız? Raporu kim nereye göndermişti?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ysf Avatarı

Son Giriş
    19.02-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kontrol muayne sonucu ne kadar zamanda belli oluyor bilen varmı arkadaşlar

Üye
    senveben Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    15:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben kontrol muayenesi olduğumda, Hastane sağlık Kurulundan 3 gün sonra posta ile sgk'na gönderdi. Aradan 1,5 ay geçtikten sonra sgk'nu telefon ile aradım. 5-10 dakika dosyalara baktılar ve Ankara'ya Merkez Sağlık kuruluna göndermeleri gereken rapor hala dosyalarının arasında bekliyordu. Artık biraz rica biraz tabiri caizse yalakalıkla Ankara'ya postalandı.
    Aradan 1 ay geçtiğinde bu sefer bir şekilde Ankara'ya telefonla ulaştım ve işlemlerin tamamlandığını ve 1 hafta önce postaya verildiğini öğrendim.

Kısaca şunu belirteyim, bazı arkadaşlar Ankara Merkez Sağlık Kurulunu suçlarlar fakat onların söylediği bizde 15-20 günden fazla evrak beklemez. Gerçekten de öle oldu Ankara da işim çok çabuk bitti. Sgk çok kötü, sağlıksız iyi çalışmayan ve elinden gelen zorluğu çıkartan bir kurum. Sgk sayesinde 2,5 ay sürdü.

Üye
    ysf Avatarı

Son Giriş
    19.02-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar beni sosyal güvenlik kurumu sefk etti hstaneye hastanede muayneden sonra evrakların ankaraya gideceğini söylediler 15 gün yada 1 ay sürebilir dediler hala cevap yok

sgk bu kadar kötüyse bu kadar zorluk çıkarıyorsa yetkililer ne yapıyor bu durumları görmuyorlarmı maşı kesilen insanları düşünmüyorlarmı

Üye
    ysf Avatarı

Son Giriş
    19.02-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    selam benim kontrol muynem mart 2010 da oldu ve maşım kesildi 3 kere sgk beni hastaneye gönderdi 100 de 46 ile emekli oldum
    2009 kasımda sonra ki raporu puan verilmeden istenmiş birdaha hastaneye gönderdi sgk bu sefer 100 de 56 aldım
    sgk karar veremedim diyerek beni tekrar hasteneye yolladı sene 2010 18 aralık hala raporla uğraşıyorum
    10 aydır nasıl geçiniyorum hastalanınca ne yapıyorum kimsenin umrunda değil

raporlarımın hepsinde sürekli işareti yazılı olduğu halde hala uğraşıyorum beni bu hale getirenleri ALLAH bildiği gibi yapsın
    bu sorunumu başbakanlığa yazdım cumhur başkanlığına yazdım özürlüler başkanlığına yazdım hiç bir cevap gelmedi . beni hem emekli yaptılar arkasında bu olayları yapıyorlar ben özürlüyüm işe zor gidip geliyordum bu yüzden emekli oldum ben nerden bileyim böyle olacağını bana deselerdi bak kardeş maşın kesilcek 1 ay kadar .böyle oyunlar oynanacak emekli olurmuyum
    3 tane çocuğum var ALLAH bağışlasın ne çektiğimi bir ben bir de ALLAH biliyor mefkisi ne olursa olsun allah hepsini bildiği gibi yapsın ve yapacakta özürlülerin duası kabul olur ALLAH ın izniyle
    bu durum la ilgili madde var mı 16 aralık 2010 kanununda lütfen bu çok kötü bir olay bu sorunları hep beraber dile getirelimemekli olacak kişi ye en azında bilgi versinler insanlar kötü duruma düşmesinler başka bahaneler çıkarmasınlar
    yok sahte raporlar varmış yok özürlüler yatarak para kazanmak istiyormuş benim durumumda olan kişiler sigortalı işe giremezler sigortalı işe girersen bütün emeklilik hakkın herşeyin elden gidiyor yaniaç kal perişan olcan zevk alıyorlar bu durumundan onların da çoluk çocuğu karısı vardır. ALLAH ım bildiği gibi yapsın oturan boğa arkadaşımız ve diğer arkadaşlar birbirimize yardım etmeliyiz .

bu yüzden mustafa 043 arkadaşımızı çok iyi anlıyorum ALLAH yardımcımız olsun

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12