Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 64 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    20:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    çok teşekür ederim iyikide siz varsınız bülent bey p tesie kadarbekliyecem olmasa şikayet edecem

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar ben iş kazası sonucu oflu oldum emeklilik için başvurumu yaptım
    benim toplamda 1040 gün sskam var ben emekli olursam sürekli iş göremezm i yoksa malulen mi emekli olacam
    çünkü benim malulen emekli olabilmem için 1800 günüm yok
    iş göremezlik adı altında emekli olursam maaşım malulen emekliliğe göre azmı olur ve ne kadar alırım

şimdiden cevaplayan herkese teşekür ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Sürekli iş göremezlik geliri ile malulen emeklilik iki ayrı konudur. Şu anda aldığın sürekli işgöremezlik geliri olmalı. Bu emeklilik DEĞİLDİR.

Malulen emekli olabilmek için ise 10 yıl sigortalılık süresi (başkasının bakımına muhtaçlık varsa bu süre aranmaz) ve 1800 gün prim şart. Aksi halde malulen emeklilik mümkün olamaz.

Sürekli iş göremezlik geliri alırken çalışabilir ve primlerini tamamlayabilirsin. Sonunda malulen emekli olmaya da hak kazandığında, sürekli iş göremezlik geliri ile malulen emeklilik maşı arasında fazla molanın tamamını, az olanın yarısını aynı anda alabilirsin.

Not: Ama malulen emekli olduğunda emekli maaşını kesitirmeden yeniden çalıman mümkün olmaz.

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 2008 ağustu ayında iş kazası geçirdim ve o günden bu güne hep istirahat alıyudum
    istirahatım biti bu son raporda doktur çalışamaz verdi ve raporumu sgk ya gönderdim ve bugün doktura gitim dedilerki çalıştığın şirket çıkışını vermiş ve sgkda faydalanamısınız

ne yapmam lazım vereceğiniz cevaplara şimdiden teşekür ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Öncelikle: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...evam-eder.html

Eğer sağlık güvencesi bitmişse, yapılabilecek tek şey sadece ve sadece genel sağlık sigortası primi yatırmaktır. Böylece malulen emeklilik işlemleri aksamadan sağlık güvenceli olabilirsiniz.

Malulen emeklilik sürecinin bitmesine ne kadar daha varmış? Gidip sordunuz mu kuruma?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle teşekür ederim bülent bey
    malulen emeklilik süreci için kuruma sorduk kurum benim son aldığım çalışamaz raporumu ankaraya gönderdiklerini ne zaman geleceğini bilmediklerini söylüyular ve bu süreç içindede sağlıkta yararlanamıyacağımı ve ankarada emeklilik onayı sana gelene kadar sağlıkta yararlanamazın diyular ve git yeşil kart çıkar emekli olana kadar idare et diyular

bu doğru mu acaba

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Ben sadece sağlık güvencesinden yararlanabilmek için genel sağlık sigortası primi yatırılabileceğini biliyorum.

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bülent bey iş kazası sonucu iki yıldan beri hep rapor alıyurdum yani istirahat raporları ve bu son raporumdada sağlık kuruluna girdim ve çalışamaz verdiler ve oranı yazmadılar yüzde kaç engeli olduğumu belirtmediler
    ben de raporumu sgk ya gönderdim onlar da iş göremezlik geliri bağlanmak için ankaraya göndereceklerini söylüyular ve dediğim gibi oran belirtilmemiş raporumda
    ankara kabul eder mi acaba bu raporumu ve ankarada sonuç ne zaman gelebilir ve tekrar raporumdaki orantı için hastaneye sevk edebilir mi

bilgi rica ediyurum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Malulen emeklilik söz konusu olduğunda hastane oran yazmaz zaten. Tanıyı belirtir, oranı/maluliyeti sgk sağlık kurulu yazar.

2 ayda sonuç alırsınız bence

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben yüksekten düşme sonucu oflu oldum iş kazası iki yıldan beri hep rapor alıyurdum ve raporum biti ve bu son raporumda çalışamaz ve malüliyet cihetine gidilmesine yazılmış raporumu sgk ankaraya gönderdi sgk günüm 1800de az olduğundan dolayı iş göremezlik bağlıyacaklarmış ve öğrenmek istediğim raporumu kabul edermi ankara yanien kısa zamanda emekli olabilirmiyim iş göremezlik alabilirmiyim şimdiden teşekürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Barış, şimdiye dek geçici iş göremezlik geliri alıyordun, şimdi ise sürekli iş göremezlik geliri alacaksın. Bu emeklilik değildir, ama onun gibi bieydir. Yaşam boyunca sen ve bakmakla yükümlü olduğun kişiler sapğlık güvenceli olacaksınız. Çalışıp çalışmamanın bir önemi yok... Eğer oran %50 ve üzeri olursa, o zaman vefatından sonra bu gelir geride kalan hak sahiplerine geçer (tıpkı emeklilik gibi)
    Sürekili iş göremezlik gelrinin bağlanması birkaç ayda tamamlanır. İş kazası raporunu sgk kabul edecektir...

Ayrıca bu geliri alırken malulen emeklilik için prim günlerin tamamlansın diye çalışabilir ya da isteğe bağlı sigorta primi de yatırabilirsin. Prim günlerin 1800'e tamamlandığında ayrıca Malulen emeklilik için kuruma başvuru yapabilirsin. Zaten kurumda rapor kaydın olduğu için yeniden rapor istemezler. Direkman maluen emeklilik işlemini gerçekleştirirler...

Aynı anda hem malulen emekli olur hem de sürekli iş göremezlik geliri hak ettiğinde, iki aylıktan fazla olanın tamamını, az olanın yarısını aynı anda almaya devaö edersin...

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 2008 yılında iş kazası geçirdim ve müfetişler tüm evraklarımı tamamlayıp bağlı bulunduğum sgk ya verdi ve sgkda 10.12.2010 tarihinde ankaraya gönderdiler emekli olabilmem için ankara beni tekrar bir hastaneye kontröle gönderme olasılığı varmı oran için ve kaç ayda emeklilliğim ankarada gelir yani kaç ay daha bekliyeceğim şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Barış, emeklilik değdiğin sürekli iş göremezlik geliri sanırım?

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet sürekli iş göremezlik oluyumuş çünkü 1040 günüm var ve ayrıcada evde bakım alıyurum

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben iş kazası sonucu omurilik felçli oldum emeklilik işlemlerim için dilekçe verdim ve yakında emekli olacam iş göremezlik alacam ben çalıştığım iş yerimde ağır işlerde çalışıyurdum yani çalıştığım şirket inşaat üzeri iş yapıyurdu ve çalıştığım şirket haberim olmadan beni asgari üçretli olarak göstermiş ve şu an alacağım iş göremezlik maaşımıda etkiler çalıştığım şirkete dava açabilrmiyim beni asgari üçretli gösterdiği için

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon