Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 64 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Evde bakım maası için aldıgın raporla sürekli iş göremzlik geliri için alacağın raporlar birbirinden farklı.Evde bakım maasın baglandı gitti unut artık onu aldıgın raporu kullandın.Yeniden rapor alman için hastaneye sevk edecekler ve yeniden rapor alacaksın.

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekürler loveste demeki emekli olmam için tekrar rapor isteyecekler raporı sgkya verdiğim zaman artık emekli olacak günü bekleyecem ve bu zaman süreci içinde de sgkmda kesilmez demi

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben iş kazası sonucu oflu oldum ve malulen emeklilik için başvurdum
    müfetiş evraklarımı kurula göndermiş kurulda sgk göndermiş
    iş kazası geçireli 20 ay oldu sgk bende rapor ister mi ve ne zaman emekliliğim gelir
    kaza geçirdiğim günde beride hep iş göremezlik raporu alıyurum

şimdiden hepinize teşekürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    938
    Verilen Beğeniler
    1.231

Barış, yukarıda yazdığım iki mesajda da bu son sorunun yanıtı var...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben işkazası sonucu oflu oldum ve iki yılım dolmak üzeredir
    hep iş göremezlık raporu alıyum malulen emekli olmak için tüm başvurularımı yaptım
    emekli olabilmem için son durum raporu isteniyu benim sskmda istbul olduğu için bulunduğum il son durum raporu vermiyu ve ist sgk bize yazı göndermesi lazım diyu ve ist sgk da öyle bi şey yok diyu
    orda tam teşekülü hastanede alabilirsin diyu

kısacası arada gidip geliyum ne yapabilirim bilgisi olanlar şimdiden teşekürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    938
    Verilen Beğeniler
    1.231

Son sigorta primi nereye yaymışsa, orada başvuru yapmak lazım. Oradki hastaneye sevk ederler... Ben de benzer durumda kalmıştım, yaşadığım yerde bir işyerinde 5 gün sigortalı olmuştum ve oradaki sigorta müdürlüğüne başvurup, yakın hastaneye sevk almıştım...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey benim sgk primimin yatırıldığı yer ist buldur ama ben memleketimde 9 aydan beri hep istiraha raporları alıyum ve raporum ağustuta bitiyu ist buldaki sgk diyurki bu sefer son durum raporunu getir ve ankaraya göndereceyiz kabul olsaemekli olabilirsin diyular ve ağustustada iki yılım doluyur memleketimde sgk müdürlüğüne yoksa istanbuldaki sgk müdürlüğünemi başvurayım son durum raporu için şimdiden teşekür ediyurum bülent bey ayrıcada benim yaşadığım yerde hiç sgklı çalışmadım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    938
    Verilen Beğeniler
    1.231

Bence sgk primin İstanbul'da yattığı için ancak orada başvurunu kabul ederler. Ama, senin adına İstanbul'da başvuru yapsın biri ve sağlık açısından İstanbul'a gitme durumunun olmadığını, bu nedenle memleketinde bir hastaneye sevk edilmeni istesin. İşe yarar mı bilmem, ama denenebilir...

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey öncelikle teşekür ederim size istbuldaki sgk memleketinde alabilirsin diyur ancak yaşadığım yerdeki hastanede diyurki ist sgk bize kağıt göndersin seni heyete koyalım ancak istnbuldaki sgk da kağıt falan göndermeye gerek yok diyular o yüzden rapor alamıyurum bilmem burdaki memurların iş güzarlığımı yoksa istanbuldakilerinmi işgüzarlığımı dolaşıp duruyurum ne yapacağımı bilemiyurum SEVGİ VE SAYGILARIMLA

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben iş kazası sonucu oflu oldum ve karşı tarafla anlaşıp tazminatımı aldım yani hiç mahkemeyle uğraşmadık yarı nöbür gün malulen emekli olacam karşı taraf bana verdikleri parayıda noter huzurunda tastik etirdiler demek istediğim sgk beni emekli yapsa benim emekli olabilmem için parasını benmi karşılacam yoksa çalıştığım şirketemi alır çünkü teredüdlüyüm

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    938
    Verilen Beğeniler
    1.231

Maluliyet tespiti için sgk'Nın sevk etmesi lazım. Hastane haklı.. Zira aksi halde Ankara SGK raporu kabul de etmez...

Sizi şu yazıyla hastaneye sevk etmeli İstanbul sgk:

ek3 - İş göremezlik geliri alıyorum. %70 raporum var. Emeklilik şartlarım nelerdir?

Emekli olmak için para ödemek derken ne demek istedin anlamadım? Emeklilik için şartlar bellidir: sigortalılık süresi+prim gün sayısı+sakatlık oranı. Bunun dışında hiç bir şart ya da başka bi şey söz konusu değil

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekür ederim bülent bey ya sgk yine malulen emekli yapabilmek için sevk etmese beni bi hastaneye ne yapmalıyum birini gönderdim sgk ya tuturmuş ilahi sevk kağıdı vermiyu öyle bi şeyyok diyur bulunduğun yerde malulen tespiti yapabilirsin bu iş güzar memurları asmak lazım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    938
    Verilen Beğeniler
    1.231

Yukarıdaki EK-3 yazısının çıktısını alıp gidin.. Sevk vermeli kurum...

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bülent bey daha öncede bu konuyu size açmıştım...

benim malulen emekli olabilmem için son durum raporu isteniyu. benimde istirahatim biti ve dr çalışamasın diye bi recete verdi ve hastanenin kuruluna götürdüm
    kurulda sana heyet raporu verebilmemiz için bağlı bulunduğun ssk da üst yazı getirmen lazım diyor
    bağlı bulunduğum ssk gitim öyle bi şey yok sevk kalkmış diyur.
    şu an yaşadığım yer de üst yazı olmasa sana son durum raporu veremeyiz bağlı bulunduğum ssk da öyle bi şey yok

kime inanacağımı da bilmiyurum bıktım artık biran önce son durum raporu almam gerek yoksa ayın 7 sinde sskm kesilir

teşekürler şimdiden

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    938
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    BİMER'e şikayet et...
    Yukarıdaki sevk kağıdı çok net değil mi? Neden sevk etmiyorlar anlamadım!

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon