Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    saban Avatarı

Gerçek Adı
    şaban
    Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    11:14
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    1997 aldıgım %50 engel raporumla üniversite ve diger kurumlarda işlemlerimi yaptım, oto almak için hastaneye başvurdum %28 çıktı, bu durumla karşılaşan var mı?(sol ayagımda polisekeli var)

Erken emeklilik için %40 rapor nasıl alınacak bu durumda??

bilgisi olan varsa bekliyorum....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Daha önce defterdarlığa sakatlık indirimi için başvurup en az 3. dereceden sakatlık indirimi elde etmişseniz, o hakka binayen erken emeklilik hakkınız baki. Ama yok, henüz bu hakkı elde edememişseniz, o zaman erken emekli olmanız -sakatlık indirimi elde etmeksizin- mümkün değil.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    saban Avatarı

Gerçek Adı
    şaban
    Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oturan boga
    peki nasıl alıcam yani %40 raporu,tanıdık doktormu bulmalıyım,Türkiyede sakatlığın derecesimi düşüyor.
    Diyelimki bugun %40 raporu aldım 2004 yılından bugune olan sigorta günlerim erken emeklilik için sayılacakmı?

tesekkürler....

Üye
    slcko6 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    09.10-2013
    Saat
    16:20
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Seninde dediğin gibi tanıdık doktor bulacan
    yoksa yok hocam emekliliği unut.biz onun savaşı vermeye hazırlanıyoruz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Hastanenin verdiği oran Maliye Sağlık Kurulu'nca denetleniyor... sakatlık oranı cetveli ne diyorsa o...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    saban Avatarı

Gerçek Adı
    şaban
    Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent merhaba sana bir sorum olacak:

Ben 2002 yılında işşizdim ve özürlü aylığı için başvurdum, bana özürlü kimliği verdiler ve bu kimlikle 2002-2004 yılları arasında bu maaşı aldım 2004 yılı sonunda ilk ssk kaydımı yaptırarak çalışmaya başladım şimdi yıl 2010 bu 5 yıllık zamanıda kullanarak, erken emeklilik için kullanabilirmiyim bu kart yeterli olumu?yoksa yeniden rapor şartmı?

cevaplayabilirsen sevinirim....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

5 yılı erken emeklilik için kullanmaktan kastınız nedir, anlamadım?

Üye
    aliş şerif Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    45

Balzard formülü ne diyosa o bnmkisi iki defa indi %45 ten % 27 ye bir daha başvurursam herhalde sen sağlamsın dicekler. şimdilik zaten erken emekli de olamam pes ettirdiler bana bi 10 yıl sonra bakalım ne olcak daha çok şeyler değişir iktidar değişssn pat yeni bir düzenleme

Üye
    saban Avatarı

Gerçek Adı
    şaban
    Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

5 yildan kastettiğim,diyelim bugün %40 rapor kabul edildi ve erken emeklilige başvurdum bu tarihten itibaren 15 yılmı gerekiyor yoksa geçen 5 yılın üstüne 10 yıl dahamı bunu kastetmiştim..
    teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Tüm sigortalılık süresi tüm primler emeklilik hesabına dahil edilir. Sakat statüsünde olup olmamasının hiç bir önemi yok.

Üye
    saban Avatarı

Gerçek Adı
    şaban
    Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bülent teşekkürler