Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 29 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    TIBET26 Avatarı

Gerçek Adı
    Tuncay can
    Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba ben %74 bipolar affektif bozukluk tanısıyla 1800 gün pirim ile emekli olabilirmiyim.
    eğer emekli olursam ne kadar maaş bağlanır

Üye
    valeciraptor Avatarı

Son Giriş
    17.01-2012
    Saat
    15:03
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

evet olabilirsin yanlız ehliyetinin olmaması gerekir varsa iptal edilir

Üye
    TIBET26 Avatarı

Gerçek Adı
    Tuncay can
    Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zaten ehliyet alamıyorum böyle bir karar verdi kurur; peki ne kadar maaş bağlanır

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Burada önemli olan konu:
    1- İlk sigortalı olunduğunda maluliyet derecesinde işgücü kaybı olmamak
    2- Emeklilik talebinde bulunulan tarihte maluliyet cetveli'ne göre malul olmak
    3- En az 10 yıldan beri sigortalı bulunup (başkasının bakımına muhtaçlık söz konusu ise bu 10 yıl şartı aranmaz) en az 1800 gün prim yatırmış olmak.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hel Avatarı

Son Giriş
    15.06-2011
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ewet benimde 1080 günlük vardı.calısamadıgım icin kalan 720 günü istege baglı olarak ödeyebilcemi emekli olabilecegimi söylediler.

Üye
    pierre35 Avatarı

Gerçek Adı
    tansu
    Son Giriş
    02.06-2011
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    lüleburgaz
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

başkasının bakımına muhtaç olmak derken bu verilen rapor yüzdesi ile mi yoksa fiziksel niteliklerden dolayı gercekten bakıma muhtaç olmakla mı alakalıdır?
    rapor ile alakalı ise oranı denir?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Başkasının bakımına muhtaçlık hali yönetmelikle belirlenmiştir: http://www.engelliler.biz/forum/emek...tml#post618653
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    TIBET26 Avatarı

Gerçek Adı
    Tuncay can
    Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar benim öğrenmek istediğim bir konu var. ben %74 bipolar affektif bozukluk tanısıyla engelli bir bireyim. malulen emkliliğe başvursam emekli olabilirmiyim. vergi indirimi hakkımı elde ettim ama çalışmakta çok zorlanıyorum. rahatsızlığım çalışmama çok büyük engel. diyelim malulen emekli oldum;acaba kontrollerde iptal edilirmi emekliliğim. şunuda belirtmek istiyorum. hastalığım kronikleşti ömür boyu ilaç kullanmak zorundayım. cevaplarını beklicem

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Maluliyet hali devam ettiği sürece malulen emeklilik de iptal edilmez doğal olarak...

Üye
    TIBET26 Avatarı

Gerçek Adı
    Tuncay can
    Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba günüm gelince ben malülen emekliliğe başvuruda bulunacagım. raporum %74 bipolar affektif bozukluk. acaba günüm dolmadan şuan çalışırken malülen emekli olabilirmiyim diye bir tespit yaptırabilirmiyim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Evet, maluliyetin tespiti için başvuru yapabilirsin. Ama, psikolojik nedenlerle yapılan başvurularda "sürekli" ibareli rapor almak kolay değildir, biliyorsun. Yani, şimdi maluliyet tespiti diye uğraşıp, 2-3 yıl sonra kontrol muayenesi şerhi bulunan rapor almak hiç bir işe yaramaz...

Üye
    TIBET26 Avatarı

Gerçek Adı
    Tuncay can
    Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar benim size sormak istediğim bir konu var. Benim rahatsızlığım %70 BİPOLAR AFFEKTİF BOZUKLUK maluliyet cetveline göre malülen emekli olabiliyorum.1800 günüm dolmak üzere ama ben sürekli rapor alamıyorum. Devamlı kontrollü rapor veriyorlar.Eğer emekli olursam yine kontrollü rapor vereceklerdir. Bu durumda ben malulen mi emekli olayım yoksa 3600 günü doldurduktan sonramı emekli olayım. Sizce hangi durum bana yarar sağlar:

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Mantık olarak ne kadar erken emekli olup ne kadar erken emekli maaşını cebe koyarsan o kadar iyi
    Ama tabii ki rapor süresi sonunda maluliyetin sona ermesi riski varsa, bunu da göze almak gerek. Olursa, yenidne prim yatırmaya başlayıp 3600'e tamamlamaya çalışırsınız...

Bilemiyorum. Raporun 2-3 sene sonra düşmesi riski ne kadar güçlü, bunu siz bilebilirsiniz ancak

Üye
    TIBET26 Avatarı

Gerçek Adı
    Tuncay can
    Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet çok haklısınız size şunu söylemek istiyorum. 10 yıldır rahatsızlığımdan dolayı tedavi görüyorum. doktor ömür boyu ilaç kullanmam gerektiğini söyledi. bunu şeker hastalığı gibi düşünmelisiniz dedi. emekli olsam malülen örneğin 2 veya 3 kontrolden sonra sürekli ibareli rapor alabilirmiyim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Rahatsızlığınız sürüyorsa bence alabilirsiniz. Ama buna buradan tam bi yanıt vermek mümkün de değil...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon