Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 29 mesajın 16-29 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    neoplis Avatarı

Gerçek Adı
    kimsesiz.
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:54
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kardeşim bende bipolar hastası ve aynı zamanda ortapedik sakatım , ama benim raporda bipolara verilen oran % 40 neden acaba ?

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım Bipolar Bozukluk Hastalıklarında Tedaiyle Düzelen : % 0 , Tedaviyle Kısmen Düzelen % 40 , Tedaviyle Çalışma Olanağı Vermeyen ise % 70 rapor almaktadır. Bu doktorun kanaatidir. Ayrıca Bipolar Bozukluk Hastalığına sürekli rapor verilmiyor. 1 yıl sonra Kontrol Şerhi düşüyorlar..

Üye
    TIBET26 Avatarı

Gerçek Adı
    Tuncay can
    Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba aranızda bipolar affektif bozukluktan malulen emekli olan varmı. başvuruda bulunsam ne gibi sonuç çıkar. emeklilik zamanı gelmeden maluliyet tespiti yaptırmak için işten çıkmaya gerek varmı

Üye
    şazi Avatarı

Son Giriş
    12.02-2014
    Saat
    22:35
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

malulen degil ama erken emeklilige başvurduk..bağkurdan..maluliyet tespiti için işten çıkmanıza gerek yok bildiğim kadarıyla.sgkp ödeyerek çalışmaya devam edebilirsiniz..ayrıca bipolardan malulen emekli olanlar var..sosyal gruplarda bipolarla barişık yaşayanlar diye grup açtım..kaydolun hasatalık hakkındada konuşalım..ayrıca bipolar tedavisi olmayan sadece ilaçlarla engellenebilen,ilaçlarında bol yan etki yaptığı bi hastalıktır..devlet böyle bi hastalıkta emekli etmezse yanlış olur..ben işveren olsam bipolar hastasına iş vermem..atakları var sonuçta..siz uğraşın emekli olursunuz..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Ya maluliyet cetveli'ne göre malul olmak lazım

Ya da sakatlık oranı cetveli'ne göre %60 ve üzeri rapor alıp şuradaki karar doğrultusunda SGK'ya dava açmak lazım: http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    TIBET26 Avatarı

Gerçek Adı
    Tuncay can
    Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar 2100 gün toplamda 50,000 tl pirim ödemesi ile malulen emekli olsam ne kadar maaş bağlanır

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

SSK'dan olursan, 750-800 tl aylık bağlanır diye tahmin ediyorum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    TIBET26 Avatarı

Gerçek Adı
    Tuncay can
    Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar geçen yıl ekim ayında malülen emeklilik için başvuru yaptım. Haydarpaşa numune hastanesine sevk ettiler. Hastane emekli olabilir raporu verdi. Ama sgk kabul etmedi. Beni erenköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesine gönderdiler. bu arada rahatsızlığım bipolar affektif bozukluk oranımda %70. on yıldan beri bu rahatsızlığı çekiyorum. Erenköy ise çelışabilir emekli olamaz raporu verdi. SGK da yaptığım başvuruyu reddetti. şimdi ben ne yapmalıyım. yeniden başvuru yapabilirmiyim. veya dava açabilirmiyim.

Üye
    mehmetselcuk Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara,Bonn
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

pekiii arkadaslar sayın Bülentabim şimdi bipolardan malülen emekli veya işgöremez aylığı bağlanırsa ehliyetin olup olmadıgını arastırıyolarmı yoksa sadece beyandamı bulunuyoruz!? 1. 2incisi Malulen emekli ve işgöremez aylığı aynı kategorimidir? yani farklı şeylermi malulen emekli! işgöremez maaşı aylığı??? tşkler! saygılar!

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mehmet selcuk malulen emeklılık ıs kazası ve meslek hastalıgından oturu olsan %60 ve uzerınde engel olusursa 1800 ıs gunu ıle emeklı olmak demek ıs goremez de aynı katagorıde degıl ıs goremez demek vucudunda %10 ıle 59 a kadar engelı olan kısıye ıs goremez aylıgı baglanır ısgoremez demek calısırken raporlu ılken alınan ucretın anlamı demek ıs bası calısablır raporu alsada ısgoremez aylıgını almaya devam eder malulen emeklı olan da calısamaz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

TİBET26, başvurunuzun reddedilmesine üzüldüm. İtirazınız sonucu gönderildiğiniz hastane de "çalışabilir" demiş anladığım kadarıyla... Bu durumda ya maluliyet cetveli'ne göre malul durumda olduğunuzu öne sürerek red kararına karşı dava açmalısınız (mahkeme size adli tıp vb. bir yerden yeni rapor aldırır, o rapora göre işlem yapar).

Ya da sakatlık oranı cetveli'ne göre %60 ve üzeri rapor alıp şuradaki karar doğrultusunda SGK'ya dava açmak lazım: Birden fazla hastalık/sakatlıktan malul sayılma. Oranın artması ile malulen emeklilik

Üye
    mehmetselcuk Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara,Bonn
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tşkler fulya peki bipolar ve vücut engeli olan kişi malulen emeklilige basvurdu ve onaylandı varsayalım! peki ehliyetini nasıl alıyorlar yani araştırıyorlarmı? veyahut doktor sana sadece soruyormu ehliyetin var yada yok diye???tşkler!

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mehmet kardesım bu hastalık psıkrıyatrı hastalıgı duygu kısılık bozuklugu da dıyebılınıyor hastalıgı ılerı derecedemı degılmı doktorlar karar verır tedavı ıle duzelen bırı ıse %30 verıyo tedavı edılemeyen ıse %70 oran verılıyor bu oranı olan malulen emeklı olmaya hak kazanıyor kardesım malulen emeklı olmak ehlıyetın ıptal yada alamaz dıye bır kaygı yok fakat psıkrıyatrı hastaların surucu belgesı alması doktorun onayına kalmıs bır olay gbt ye tabı tutuldugunda engellı olanın engelı ortaya cıkıyo ben 5 sen oncesı bankaya gıtmıstım benım engelıme pc den gordu memur sordum nerden anladınız pc den bılgılerınızden dedı bırdeemnıyetde basıma geldı aynı olay kafanızda bır soru varsa sıze onerım sudur bızler uzman degılız ama sen bunu bır saglık kuruluna gıren psıkrıyatrı uzmanlarına danıs net soyluyorum benım soylemek ıstedıgım sey psıkrıyatrı hastası olanların doktorun onayı olmadan surucu belgesı alamaz varsa ıptal olur saglamken b sınıfı surucu belgesı alanın sonradan engellı oldukdan sonra surucu belgesının ıptal oldugu gıbı devlet arastırmasada bırgun trafıge cıkarsın rutın kontrollerde karsına cıkıverır gbt testınde ıyı arastır mehmet

Üye
    yigit16 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    03.01-2016
    Saat
    20:36
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bak tibet kardesim psikiyatride malulluk zor ve engebeli hastaneye sevk ederler o olur der sgk kabul etmez bakirkoye veya erenkoye yollar orasi yatis verir epikriz icin bi yatarsin dunyan kararir cikartin diye aglarsin tamam bu hastalik omur boyu abliyorum bende ayni rahatsizlik var en iyisi vergi indirimiyle erken emeklilik alirsin belgeni yavas yavas calisirsin gunlerin dolunca hic kimse soramaz hic biyere sevk etmez olursun emekli ha ondan sonra kontrol koyup koymamak sgknin elinde sans kontrol koyarsa sadace gidersin sevk ettigi hastaneye 40 gectinmi devam eder 2 kontrolden sonra surekli olur isin ozeti bu sana kalmis

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12