Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    exalans77 Avatarı

Gerçek Adı
    cihangir
    Son Giriş
    18.01-2016
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selmlar sag göz 10/2 sol göz 10/2 görüyor iki gözümde 7 derece mıyop 2 derece astıgmat 1994 girişli 4800 pirim günüm var erken emeklılık yada malulen emeklı olabılırmıyım

nistagmus hastalıgım var odaklanma ve gözün devamlı tıtremesı sonucu göremem bılgısayar ekranına 15 cm ancak görebiliyorum
    ne yapmam gerekiyor yaşlasık 4 yaşımdan beri bu hatalıgım var

bilgisi olan paylaşabilirmi
    birde bu sartlarda kaç lıra emeklı aylıgı baglanır.....
    sizce

saygılarımla

Üye
    levent retinis pigmentoza Avatarı

Gerçek Adı
    Levent
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    01:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun öncelikle..

gözle ilgili işgücü kayıp oranını hesaplamak çok zor..tek yapmanız gereken işyerinizizin bağlı bulunduğu defterdarlık yada vergi dairesine işyerinden alacağınız çalıştığınıza dair bir belgeyle başvurmak ve vergi indirimi belgesi almak üzere bir devlet hastanesinden rapor çıkarrtırmak..alacağıınız rapor % 40 ve üzeri olarak ankara da maliye bakanlığından onaylanırsa erken emekli olabilirisiniz.

Üye
    exalans77 Avatarı

Gerçek Adı
    cihangir
    Son Giriş
    18.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anladım bende hıpertansıton dıyabetıs mılatus 2 ama unısulun kullanıyor bunlara artı 10 da 2 görebılıyorum 17yıl çalışmıslıgım 1994 girişliyim 4800 prim gunum var malulen emeklımı olurum erken emeklılıkmı hastaneden toplamda 20 dıyabet 10 tansıyon 35 40 da gözden iş görmezlik raporu çıkar sanıyorum şimdi sorum rapor alım emeklı oldum....iyelim aynı şirkette çalışmaya evam debilirmiyim yada başka şirkette çalışma devam edebilirmiyim çalışırsam maasım kesılırmı buna gore kaç lıra maaş verilir asgeri ucretfelanmı 3 ayda askeri ücrete yakın bır mıktarmı bilgisi olan arkadaşlar lutfen yardımcı olum bakmam gereken ailem var ama iş ortamıda benı kaldırmaz oldu malesef..
    usanmadan cevap verdiginiz için teşekkür ederim

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

1.Malulen emekli olmayı aklınızdan çıkarın çünkü malulen emekli olamazsınız malulen emekli olma şartlarını taşımıyorsunuz (yani malulen emekli olmak için tek hastalıktan %60 ve üzeri raporunuz olması lazım )
    2.Erken emekli olabilirsiniz erken emklilik hakkından faydalana ilmek için %40 ve üzeri rapor alıp vergi ind. hakkı kazanmanız gerekli..
    3.Erken emeklilik hesabı için ilk ssk lı oldugunuz tarih ve dogum bilgileri gün ay yıl olarak veririseniz hesaplyabiliriz..
    4.Diyelimki %40 ve üzeri rapor aldınız ve vergi ind. hakkı kazandınız emekli oldunuz evet aynı iş yerinde çalışma hayatınızı devam ettirebilirsiniz yalnız SGDP ödeyer maaşınızda bir kesinti olmaz..
    5.Emekli maaşı hesabı çok karmaşık bi konu ssk primleriniz asgariden yattı ise 650 700 arası maaş baglanır.. Yüksekten yattı ise daha fazla baglanır..
    6.Emekli olup aynı işyerinde çalışmaya başladıgınızda işverenle görüşüp maaşınızı belirlersiniz..

Üye
    exalans77 Avatarı

Gerçek Adı
    cihangir
    Son Giriş
    18.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok sagol dostum sorumu yanıtladıgın için malulen emeklı olmak istemiyorum çünkü çalışamassam açlıktan olurum 600 700 maaşla istanbulda bu maaşa ev geçinmez malesef erken emeklılık için şartlarım uygun emekli +çalişma kurtarır benı güçüm yettikçe

birşey daha hastanede tek bir kusurdanmı rapor veriliyor 3 4 hastalık toplamımı raporu etkılıyormu görme azlıgı hiper tansıyon diyabet hepsindenmı rapor almam lazım
    teşekkür ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

sakatlık oranı cetveli'ne göre işgücü kaybına neden olan tüm hastalıklar/sakatlıklar Balthazar Formülü'ne göre toplanır:
    http://www.engelliler.biz/forum/sagl...esaplanir.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    exalans77 Avatarı

Gerçek Adı
    cihangir
    Son Giriş
    18.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sagol kaptan allah şaglıktan ayırımasın bunların hesabını yaptırmasın saglıcakla kalın

Üye
    exalans77 Avatarı

Gerçek Adı
    cihangir
    Son Giriş
    18.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hizmet günüm 1994 başlamısım ama 2 yıl prim ödenmemiş 2013 da emekli olabilirsiniz diyor sosyal güvenlik kurumu malesef şimdi vergi indirimi için hastaneden rapor olup başvursam şimdiden olurmu yoksa emeklı olurkenmı rapor alıyım bu aldıgım rapor atıyorum 2013 da emeklı olurken geçerli olurmu yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum

Üye

Gerçek Adı
    Levent
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım sen malülen değil erken emekli olabilirsin

erken emekli olabilmen içinde çalışırken vergi indirim belgesi almak zorundasın.bir an önce vergi indirimi almak için raporunu çıkart ve ankara ya yolla..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Defeterdarlıktan sakatlık indirim hakkı elde ettiğinizde erken emeklilik hakkını da kazanmış olacaksınız:
    http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html
    Emeklilik zamanınız geldiğinde yeniden rapor felan istenmez sizden. Yeter ki sakatlık indirim hakkını elde etmiş olun...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    exalans77 Avatarı

Gerçek Adı
    cihangir
    Son Giriş
    18.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

genel yayın yönetmenim sagol evrakları doldurdum iş yerine imzalattım vergi dairesine gittim erenköy ama beni cagalondakı yerde yapılıyor birde saglık raporunu ekle dedi bende hiz bir hastaneye yönlendirmiyecekmisiniz diye sordum onlar hayır raporu sen alacaksın öle dedi dogrumudur yanı ben hastaneye muracat edip sahsimi rapor almam gerekiyor yoksa bir şeyleri eksikmi yaptım ..
    lütfen bilen arkadaşlar yardımcı olsun
    saygılarımla
    anlayışınıza teşşekkür ederim şimdiden

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Eliniz de güncel (yeni alınmış) tarihli rapor varmı .....
    Elinizde rapor yok ise siz sizi gönderdikleri kuruma gidin orda sizi hastaneye sevk ederler....

Üye
    exalans77 Avatarı

Gerçek Adı
    cihangir
    Son Giriş
    18.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SAGOL ARKADAŞIM CAGALOGLUNDA DEFTERDARLIGA YLLADILAR
    pazartesi artık senelık izin kullanıyımda öle gidiyim izin vermiyor iş veren malesef bende dedım 1 hafta senelık izin hakkımı verın bende işlerimi yapıyım dıye ne yapalım

Üye
    exalans77 Avatarı

Gerçek Adı
    cihangir
    Son Giriş
    18.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar defterdarlıga başş vurdum beni kartal yavuz selım hast sevk ettı onlarda 8 nısana gun verdi aklıma takılan defterdarlıgın verdıgı sevkk kagıdında rapor elden hastaya verılmemesı posta kanalıyla defterdarlıga yollanması ibaresi vardı ben hastanededen aslı gibidir diye rapor örnegi almam gerekirmi ilerideemeklılık için baş vuracan 2 yıl sonra yada hastanenın verdıgırapor onanı malıyeye gıttınmı düşürüyorlarya ıtıraz hakkım kalmıyor gıbı geldıbana ne yapmam lazım
    yardımlarınız ıcın herbirinizeteşekkur ederim

bulan bey birde şü örnek dilekçe varya şirket yazısıyla defterdarlıga baş vurdugumuz onda imzakaşe birdetarıh sutunu açın kabul etmedıler tarıh yok dıyeşirket arayıp mudurle görüştüler nerdeyse herıf gerı gönderiyordu ver ben tarıh atayım dıyınce arayıp tayıd ettı...olduya anlayıssız bırıne denk gelen olur özürlüye eziyet mantıgı olmasın

saygılarımla

Üye

Gerçek Adı
    Levent
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hatane raporu sana vermicek..kendisi defterdarlığa yollayacak.2-3 ay sonra çalıştığın işyerine vergi indirimine hak kazanıp kazanmadığına dair yazıyla raporrun yollanacak.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon