Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    behçet (BS) Avatarı

Son Giriş
    10.05-2010
    Saat
    21:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam

ben 12 yıldır behçet hastasıyım. hastalığım ssk lı olduktan sonra çıktı. bu zamana kadar herhangi bir birimden bir rapor almadım. ancak artık çalışamıyorum ve çok zorlanıyorum.
    sol gözümde üveit var ve sağ gözüme de sıçramış durumda. sol gözüm nerdeyse görmüyor. eklem tutulması oldukça şiddetlendi ve artık ayaklarımda ciddi anlamda güç kaybı var zor yürüyorum ve sık sık eklem burkulmaları yüzünden sakatlanıyorum.
    behçet hastalığının sonuçlarından biri olan deri yırtılmaları nerdeyse vucudumun her bölgesini kapladı. hiçbir tedavi çözüm olmadı. kortizon kullanımına bağlı olarakta aşırı bel üstü kilom var bir türlü veremiyorum. ayak damarlarım nerdeyse dışarı çıkacaklarmış gibi. en önemlisinde kan çıbanı benzeri ve vucudumda oldukça yaygın bir akne sorunum mevcut.
    hastalığa bağlı halsizlik ve kaburga tutulmalarım da tekrar eden başlıca şikayetim.
    1800 iş günümü doldurdum 1993 yılnda sigorta girişim var. ne yapmam gerkiyor ve bilginize dayanarak malulen emekli olabilir miyim.

Saygılar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    274
    Verilen Beğeniler
    440

maluliyet cetveli'ne göre malulen emeklilik değerlendirilir. Hastalığınızın adı cetvel'de geçmiyor olsa da, kurul değerlendirmesinde ağır sakatlığınızın olduğu usulüne uygun tanı/ifadelerle yazılırsa, evet, bence malulen emekli olma olasılığınız var.

Eğer şu anda çalışıyorsanız, sigorta müdürlüğüne gidip emeklilik için değil, maluliyet oranında işgücü kaybınızın tespiti için başvurun. Sizi hastaneye sevk etsinler. Süreç sonunda durumunuzun maluliyeti gerektirip gerektirmediği belli olur, durumunuz uygunsa, işten ayrılır ve malulen emeklilik için başvuru yaparsınız. O zaman ayrıca rapor süreciniz de olmaz...

Yok, şimdi çalışmıyorsanız/bir süre daha çalışmayacaksanız, o zaman kuruma doğrudan malulen emekli edilmek için başvurun. Hastaneye sevk ederler... Sonuçta maluliyeti gerektirecek rapor verilirse, o tarih itibarı ile emekliliğiniz işleme konur...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    serkan3508 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    21:14
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm bende behcet hastasiyim.6 yildir. sag gozumde uveit var hic gormuyor.hastaliga bagli olarak femur basi curumesinden kaynakli femur basi avn ameliyati oldum. sigorta baslangici 2006 agustos 1788 gunum var.%47 engel raporum var malulen emekli olabilirmiyim basvuru yapsam? saygilar
    Konu serkan3508 tarafından değiştirilmiştir (03.08-2016 Saat 02:12 ).

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    274
    Verilen Beğeniler
    440

@serkan3508

%47 raporla malulen emekli olunamaz. Defterdarlıktan elde edeceğiniz 3. derece sakatlık indirimine istinaden (gün/ay/2006 +) 20 yıl sigortalılık süresi ve 4400 gün prime tabisiniz.

2008 oncesi - Behçet hastalarının 1800 günle malulen emekli olması mümkün mü?

Üye
    serkan3508 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    21:14
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

malulen emeklilik basvurusu yapsam peki malulen olabilirmiyim su an calismiyorum

hocam merhaba.ustteki sorular bana ait. hastanede heyete girdim fakat hic puan vermedileer ama fizik tedavi malulen emekliligi kurumumuzca uygundur yazdi.sizce sonuc nasil cikar saygilar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    274
    Verilen Beğeniler
    440

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @serkan3508

maluliyet cetveli'ne göre malul sayılacak düzeyde işgücü kaybı raporu verilmeyeceği için maalesef malulen emekli olamazsınızç

Başlığın Etiketleri