Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    peymimhalil Avatarı

Gerçek Adı
    halil sönmez
    Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    1977 doğumluyum. ben 4 yıl önce bir trafik kazası sonucu beyin kanamasından kısmi felçli kaldım ve %45 özürlü raporu aldım. ama sona çalışamadım emeklilik için müracaat ettim.
    1800 gün primim var sskdan. peyzaj yüksek mimarıyım. 33 yaşındayım.
    ilk emeklilik raporum kabul edilmedi ankaradan, itiraz ettim hakem hastaneden gene heyete girdim gene % yazmadan rapor verdiler. ankarada karar vercekler diyorlar. ne olacak acaba ne yapmam lazım
    şimdi ben hiç bir yerden gelir sahibi değilim. ailemle yaşıyorum. emekli babam var o kadar .maddi gelirimiz yok.
    ben 2022 den faydalanabiliyo rmuyum

bana bir yol yordam gösterin bu konularda bayaı acemiyim. danışacağım kimsem de yok bir yol yordam bilen insan mesaj yazsın lütfen

Üye
    Manisali Avatarı

Gerçek Adı
    DOĞAN GÜNEŞ
    Son Giriş
    24.06-2016
    Saat
    03:30
    Yaşadığı Yer
    İZMİR-MANİSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Halil abimi ben tavsiye ettim kendisine bu siteyi

kendisi arkadaşim olur. inş yardim eden kişiler çikar bu konu hakkında.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Malulen emeklilik için başvurduğunuzdan emin misiniz? Zira %45 rapor malulen emekli olmanızı sağlamaz. Malulen emekli olabilmek için maluliyet cetveli'ne göre malul sayılmanız gerek. Bu varsa, o zaman malulen meklilik için sigorta müdürlüğüne başvuru yaparsınız, kurum sizi hastaneye sevk eder ve evet, hastane rapora oran yazmaksızın sadece rahatsızlığınız dair tanıtı detaylı şekilde yazarak raporu sigorta müdürlüğüne gönderir (size vermez). Sigorta müdürlüğü raporu bölge sağlık kuruluna gönderir ve o kurul da maluliyet cetveli'ne göre inceler raporu, yazılan tanı bu cetvele uygunsa, prim günleri de tamsa, malulen emekliliği onaylar.

2022 aylığı ise apayrı bir konudur. Şu emeklilik işi belli olmadan başvur yapmayın. Bu arada konuyla ilgili forumu inceleyebilirsiniz: http://www.engelliler.biz/forum/2022...-vakif-ayligi/
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    peymimhalil Avatarı

Gerçek Adı
    halil sönmez
    Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sağol abi ben %40 yetiyor memuriyet için diye çok dolaşmadım %45 yeter diye raporu aldımm
    emekli olmam ise sgk 2 yıl iş göremez raporu olmaz ya iş başı yap yada emekli ol dedi ben de çalışamaz raporu aldım gene heyete girdim ama gene az yazacaklar herhalde
    kadro olsa işe gireceğim ama 40.000 özürlü memur hikaye oldu hiç bir yerde sınav yada alım ilanı gelmedi
    işkura kaydım var %45 özürlü raporum ile yeniden rapor alaacağım özürlü olarak çalışır diye masa başı işlerde mesela çalışırım
    ben peyzaj yüksek mimarıyım 7 yıl üniversite okudum asteğmen olarak askerliğimi ödüllerle yaptım bir saçma minibüs çarpması sonucu bu durumma geldim birde polisler .%100 beni suçlu yazmışlar görgü şahidide yok nasıl bir türkiye anlayamıyorum

Başlığın Etiketleri