Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tahaenes Avatarı

Gerçek Adı
    Sezgin
    Son Giriş
    19.05-2016
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Başakşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    vergi indirim yazım var, günümde doldu hem de fazlası ile ama emekli olmuyorum
    çünkü özel durumumu şirketime söylemedim. birde şirket şu an şirket bunu anlayacak durumda değil. işçi çıkartıyor beni de bu bahane ile ne de olsa emekli oluyor diye çıkartır bende işimi bu nedenden kaybedirim korkusu ile emekliliğimi durduruyorum
    halbuki içim gidiyor her ay 700-800 ekstra bir hakkı bekletiyorum. uygun ortam kolluyorum ilk fırsatta emekli olacağım ama tazminatım da var ve çalıştığım şirket kriz nedeni ile çok zor durumda.

sorum olacak acaba bekletiyor olmak ileride bana bir sıkıntı verir mi ?
    bir de ssk primlerimin normal yatmasının emekli maaşıma etkisi ne olur? ssk primlerim net 1410 tl üzerinden ödeniyor.

ssk özürlüsünü iş yerinden ayrımadan yani mevcut düzenim bozulmadan beni emekli etmez mi ? özürlülerin şirket şahıs ve patronlarına bu olayı söylemesi anlatması ve uygulatması hepsi birer sorun
    devletle direk halledemez miyiz ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Primlerinizin hangi statüde yattığının hiç bir önemi yok. Sakat statüsünde olsun-olmasın fark etmez. Emekli maaşına etki eden en önemli şey ödenen primin miktarıdır..

Emekli olup aynı işyerinde sosyal güvenlik destek primi ödeyerek çalışmaya devam edebilirsiniz. Ama emeklilikle beraber işyerinden tazminatınızı almanız gerek.
    Ve kaygılarınızı giderecek bir düzenleme yok maalesef. Bu zoruluklarla yüzleşmekten başka yol yok.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...