Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    esirci Avatarı

Son Giriş
    16.04-2013
    Saat
    10:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese selam, öncelikle böyle güzel bir site kurup, bizlere güzel bilgiler verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Ben 25.03.1964 doğumluyum. 1981 senesinde sigortalı olarak çalışmaya başlamıştım.
    geçirdiğim talihsiz bir araç kazasından dolayı boynumda bir hasar oluştu,tıpta,(tortikolis,distoni) yani hareket bozukluğu denildi.
    2001 senesinde 6410 pirimle malülen emekli oldum. boynuma her sene botox enjekte ettiler. kontrola çağırmadılar, kendi isteğimle tedavi oldum, eskiye nazaran fazla ağrılarım yok
    benim sıkıntım malülen emeklilerin işe alınmamaları, birde çalışırsan maaşının kesilmesi
    malülen emekli olmasaydım 2010 mart ayında normal emekli olacaktım, böyle bir şansım var mı.

teşekkür ederim saygılarımla

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Evet, malulen emekliliğinizi iptal ettirip çalışmaya devam edebilir ve sonra dilediğiniz zaman dilediğiniz statüde emekli olmak için kuruma başvuru yapabilirsiniz. Bunun önünde hiç bir engel yok.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    esirci Avatarı

Son Giriş
    16.04-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey,verdiğiniz bilgi için öncelikle teşekkürler, maaş farkı olabilirmi,saygılarımla

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Mmmm, bence kayda değer bir fark olmaz. Sadece emekliyken sosyal güvenlik destek primi ödeyerek çalışabilme hakkına sahip olursunuz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    esirci Avatarı

Son Giriş
    16.04-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar
    Benim sorunum erol beyle hemen hemen aynı
    2001 yılında malulen emekli oldum.normal emekliliğim 2012 mart ayında doldu.malulen emekli birisi sigortalı olarak bir işyerinde çalışırsa emeklilik iptal olur korkusuyla hiç çalışamadım.

Doğru sigortaya gittim ve malulen emekli olan biri çalışamaz çalışırsa maaşı kesilir dendi. Bu durumda normal emekli olmam gerekiyormuş yani bugüne kadar olan sigorta günlerimin toplamı 6430 çıktı yani Normal emekli olabilirmişim,ancak sigortalı bir işe girip malulen emekliliğim iptal olması gerekiyormuş, Normal emekli olursam hem emekli maaşı alacağım hemde çalışabileceğim,için çok mutluyum,fakat tek endişem malulen emekliliğim nezaman iptal olur,kaç ay sürer, aylığımı sigortalı işe başladığımdan itibaren kullanabilirmiyim.bana bu konuda bilgi verirseniz çok memnun olurum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    "Maaşımı kesin" diye başvurduğunuzda maaşınız kesilir. Yeniden bağlanması için başvurduğunuzda bu da 1-2 ay sürer... Şansınız yaver giderse maaşlar aksamaz. Ama en kötü olasılıkla 1 aylığınız arada karambole gidebilir. Emekli maaşınızı aldığınız gün iptal için başvurun ve hemen ardından yeniden emeklilik için başvurun...