Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Hasankaraman Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan karaman
    Son Giriş
    19.08-2013
    Saat
    21:22
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Rahatsızlığımın birinde Bir yıl sonra kontrolü gerekir ibaresi var. 8. ayda tekrar rapor alacağım. yani vergi indirimindede Bir yıl sonra kontrolü gerekir ibaresi var
    vergi indirimi yeni rapor istiyor 8.ayda. sonrada yeni yılda emekliliğimi vereceğim
    1 yıl sonra ibaresi devam edecek mi emekli olduktan sonrada kontroler devam edecek mi?

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Raporunuzda kontrol şerhi devam ettiği sürece emekli de olsanız kontrol muayenesi uygulaması da devam edecektir.Hatta yeterli rapor alınamadığı durumlarda emeklilik de iptal edilir.

Üye
    mustafa043 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2013
    Saat
    16:02
    Yaşadığı Yer
    kütahya merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeş rahatsızlğın süreklimi yoksa geçici rahatsızlık mı
    benim sürekli raporum olduğu halde emekliliğim durduruldu şu an mahkemeliğim ve mehkemem 9 aydan beri sürüyor sonucuda bilmiyorum ama buradaki arkadaşlar kesin kazanırsın diyorlar sen o kontrol yazısını kaldıttır sonra emekli ol bence

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Ve, unutmayın kontrol muayenesine gitmek zorundasınız. Eğer gitmezseniz maaşınız kesilir. Hatta kontrol muayenesi zamanı gelmeden gidip gerekli kontrolleri olun. Ve, büyük olasılıkla kontrol muayenesinde yeniden bir kontrol muayenesi şerhi konmaz... Tabii bahse konu olan sakatlık/hastalık geçici değilse...

Bakın, kontrol muayenesi nedeniyle emeklilği durdurulan bir üyemiz: http://www.engelliler.biz/forum/emek...apmaliyim.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Hasankaraman Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan karaman
    Son Giriş
    19.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bi de şunu yazayım detaylı bi şekilde şuanki raporum % 45 %21 sol kolda hareket kısıtlığı dirsek eklemindeki bozukluk.%8 duyum kaybı sol kulağım kaza sonrası zarı patladı içkulakta rahatsızlık sağ kulağımı kapatığımda hiç duymuyo %8 verdiler seplektomi dalağın amaliyatla alınması %0 verdiler ondan bişey alamadım %25 bir yıl sonra kontrolü gereken tedaviyle kısmen iyleşmiş ruh ve sinir hastalığı toplam %45 ben bu oranı aldım yeterli diye piskolejik deri rahatsızlığımı belirtmedim şu an ayaklarımda bu rahatsızlık devam ediyor çizelgeyi kontrol ettim bu rahatsızlığımın yüzdesi 10 şimdi 8.ayda %45 raporum deri rahatsızlığındada alacağım %10 la beraber tekrar kontrol şerhi koyarlarmı hazır %45 raporum yeniyken 8.ayı beklemeyip hemen yeni bir rapor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Kontrol muayenesini olmak şart... Bunu erken olabilir misiniz bilmiyorum, ama statü olarak kontrol muayenesini olmanız şart.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Hasankaraman Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan karaman
    Son Giriş
    19.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim 2009un 8.ayında bursa devlet hastanesinden alınmış sürekli %45 raporum var defterdarlık bunu %41 olarak vergi indiriminden faydalana bilir yanlız 1 yıl sonra azalma yada çoğalma varmı diya tekrar kontrol muaynesine karar verdi.
    20011 in 11. ayında 17 yıl sigortalılık doluyor emekliliye hak kazanıyorum.
    yanlız bu yazılanları okuduktan sonra korkmaya başladım
    8. ayda benimde kontrol muaynesi var buna 7.ayda deftardarlıktan sevk alsammı gene 1yıl sonra kontrol şerhi konursa deftardarlık yani 2. kontrol muynesi emeklilikten 3 ay evvel 2011in 8.ayında
    2011in 11.ayında emekli olursam emeklilik elimden alınır diye çalışmaya devam etsem olurmu işyerinin emekli olarak özürlü kontenjanında çalışabilirmiyim ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Kontrol muayenesi zamanı gelmeden kontrol muayenesi için defterdarlığa başvuru yapın. Zaten 3 ay içinde süreç tamamlanır en geç. Bir aksama da olmaz...

Emekli olduktan sonra sosyal güvenlik destek primi ödeyerek çalışmaya devam edebilirsiniz.

Üye
    Hasankaraman Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan karaman
    Son Giriş
    19.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın bülent bey yukardaki rahatsızlığımın yanında sol kulağımın zarı patlak raporda sadece duyum kaybı baz alınıyor ama benim kulağım yılın 10 ayı orta kulak ilthaplı ve ağrılı ama sadece duyum kaybı çizelgede var burda bir haksızlık var ve aynı kazada dalağımda amaliyatla alındı bunuda heyeteki genel cerrah dr yapabileceyim birşey yok eski çizelgede %10 veriyorduk ama yeni çizelgede dalağın amaliyatla (patlama sonucu) alınması yüzde sıfır bunlardan ankaradaki deftardarlık doktorların haberi yok
    ultroson sonuçlarınıda gönderme şansımız yokmu

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bende şu sıralar raporla uğraşıyorum, ameliyat olalı 14 sene olmasına rağmen, muayene olduğum kilinik doktorları ameliyat tarihi ile ilgili hiç not düşmemiş, yarın son polikiliniğe girerken doktora söyleyeceğim ameliyat tarihini not düşsün, yoksa yeni ameliyat olduğumu sanıpta bir sene sonra kontrol muayenesi istemesinler, rahatsızlığım 14 senedir aynı sürekli yani.