Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Erdemg arkadaş senin durum ne oldu bugün bağkura başvurdum ama inanın bilgisiz memurlar adamı çileden çıkarıyor ben adama erken emekli olmak istiyorum diyorum ama kendisi israrla malulen emeklilikten işlem yapıyor efendim böyle gidecekmiş red gelince erken emeklilik hakkımı kullanacakmışım sadece zamanımızı çalıyorlar emekli olmamamız için ellerinden geleni yapıyorlar

Üye
    ErdemG Avatarı

Son Giriş
    28.09-2016
    Saat
    15:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cdisci Kardeşim...
    Şuan Çalışıyorsan eğer o zaman erken emeklilik için müracaat edebilirsin

öyleki bunuda çalıştığın iş yerinden bir yazı ile vergi dairesine müracaat ile yapabilirsin
    ama çalışmıyor isteğe bağlı sgk ödemelerin varsa o zaman malülen emekli olabilirsin ama çalışmayıp bağkur ödemesi yapıyorsan
    bunun yolunu tam olarak bende bilemiyorum

sgk da malülen emeklilik işlemleri şu yol ile izlenmektedir...

SGK ya müracaat ediliyor sizden bir dilekçe doldurmanızı istiyorlar
    sonrasında
    Nüfus Kağıdı Örneği
    İLK İŞE GİRİŞ SAĞLIK RAPORU
    Askerlik durumunuzu Gösteren askeri hastaneden aldığınız Sağlık Raporu

NOT 1 : (KAFA KARIŞTIRMASIN ASKERİ HASTANEDE ALINAN RAPOR, ASKERLİK İÇİN BİLDİRİM GELDİĞİNDE VE KURULA ASKERİ HASTANE KURULUNA GİRDİĞİNİZDE SİZE VERİLEN ÇÜRÜK RAPORU yani ilk yoklamanızı aldıktan sonraki ASKERLİĞE ELVERİŞLİ DEĞİLDİR RAPORUNUZ EĞER BU ELİNİZDE DEĞİLSE KÜTÜĞÜNÜZÜN BAĞLI OLDUĞU ASKERLİK ŞUBERİNDEN ALABİLİRSİNİZ AYNI İLDE DEĞİLSENİZ YAZILI BELGE İLE İSTEYE BİLİRSİNİZ)

Hala Tedavi Gördüğünüz Hastaneden Epikriz veya raporlar
    NOT 2 : Eğer iki tarih arasında hemofili oranının düştüğünü göstere bilirseniz işiniz daha kolay olur (Malülen emekilik kabulu için Pıhtılaşma Aktivitesinin % 3 ün altında olması gerekmekte )

Yukarıdaki evraklar tamamlandıktan sonra tekrar SGK ya teslim ediyorsunuz ve sizi Devlet Ya da Üniversite Hastanesine Sevk Ediyorlar
    burada Alacağınız Hem Sağlık raporu hemde Hemofili Raporu Olması Gerekmekte eğer hemofili raporunu ayrı almazsanız işiniz bir ay daha uzar çünkü bu raporu ayrı istiyorlar
    bu raporları teslim ettikten sonra en geç bir ay içinde size olumlu yada olumsuz geri geliyorlar tek cümle ile eğer hemofili oranınız % 3 ün altında ise ve ipat edebiliyorsanız MAHKEMEYE KADAR YOL gidiyor ve durum sizin adınıza sonuçlanıyor

BEN ŞU ANDA ASKERLİK İÇİN VERİLEN ELVERİŞSİZ RAPORUNU BEKLİYORUM SONRASINDA SADECE BİR RAPOR KALIYOR DEVLET HASTAESİ İŞİNİDE BİTİRDİM SAYLIK BAKALIM HAYIRLISI...

Askerlik evrakı ve nüfüs cüzdanı örneği hari geri kalan evrakla illa şart DEĞİLDİR...

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Erdemg arkadaş ben hastaneye başvurdum raporu aldım faktör=0 askerlikte hemofili olduğumu kanıtlayan belgeyi de koydum ayrıca hemofili karnem var onun fotokopisini de koyayım mı yalnız ben erken emekli olmak istiyorum malulen değil hemofili dışında ortapedik özrümde var ona da %40 verdiler yani oran fazlasıyla var ama bakalım kısmet başka bir sey yapayım mı?

Üye
    ErdemG Avatarı

Son Giriş
    28.09-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cdisci;

Erken Emeklilik İçin Bildiğim Kadarı İle 3 Bölüm var bunuda özürlü oranına göre veriyorlar
    Şöyleki Bildiğim kadarı ile İlk basamak için oranın %40 ın üzerinde olması gerekmekte
    buna göre erken emeklilik tarihi verilmekte ama hemofili olduğunuzu göz önünde bulundurursak % 80 lik bira raporunuz var ise bu biraz zor gibi
    öyleki devlet zaten % 61 üstüne malilen emeklilik veriyor
    hemofili karnesinin örneğini koymanıza gerek yok askerlik raporunuz bu işin yeterli olacaktır

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Erdem arkadaş konuştuğumuz gibi ırsi hastalığa sahip olduğumuz için yani işe başlarkende hasta olduğumuz için malulen emekli olmak zorlaşıyor sizinki kolay çünkü önceki raporda hastalık %60 ın altında şimdi ise %80-90 civarı sizin durum malulen emekli olmaya daha elverişli hayırlısı bakalım

Üye
    ErdemG Avatarı

Son Giriş
    28.09-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhablar...

Forumda Bİraz Araştırdım Fakat Net Bir Bilgiye Ulaşamadım

Öncelikle Belirtmek İsterim Ben Hemofili Hastasıyım

Yaklaşık 2 Önce Bursa SGK'ya Malülen Emeklilik İçin Müracaat Ettim Kurum Benim Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesine Sevk Etti Uzun Uğraşlar Sonucuncda (Arzalı Cihazlar Eksik Prosedür Düzensiz Raporlar) Ortopedi Fizik Tedavi ve Hemofili İçin Hemotoloji Raporlarını Elde Ettim Lakin 2008 Malülen Emeklilik Tasarısında Geçen

Pıhtılaşma Aktivitesi % 3 ün Altındaki Hemofililer

Durumuna Karşılık 3 Hastane ve Bir Özel Laboratuar Olmak Üzere Pıhtılaşma Oranım % 0.5 İle Sabit Görülmüştür
    Fakat Uludağ Üniversitesi Tı Fakültesi Tam 4 Tessten Sonra (% 5.35 , %5.02 % 24.2 % 2.2) Raporumu Yaptığım Her İtiraz ve Olayın Yanlış Ölçüm Olduğunu Savunarak Raporumu % 2.2 Olarak Yazdırabildim Ne varki Asıl Oranım % 0.5 tir.

Soru 1

Yeni Tasarı ( Torba Yasası ) İle Malülen Emeklilik İçin Olan
    Pıhtılaşma Aktivitesi % 3 ün Altındaki Hemofililer
    Satırında Değişiklik Varmıdır %2.2 Benim İçin Hala Yeterlimidir ?

Soru 2

% 0.5 Orana %80 Kusur verirken %2.2 ye % 40 Kusur Verilmektedir
    Eğer Emekliliğim Kabul Edilmezse İtiraz Edebilirmiyim ?

Soru 3

Ben Emeklilik Müraacatımı Yeni Tasarıdan (Torba Yasası) Önce Gerçekleştirdim
    Duyduğum Bir Olaya Göre Yeni Tasarıda % 25 Bile Kusurunuz olsa Malülen Emekli Olabiliyormuşsunuz Fakat Buna Göre Maaş Bağlanıyormuş
    Örnet % 30 Kusur = 400 TL Aylık
    Eğer Bu Doğru İse Özür Durumuna Göre Maaş Tablosu Nedir ?

Yada Emeklilik İşlemlerim Yeni Tasarı Göz Ardı Edilerekmi Yapılacakır ?

Not : Devlet Hastanesi Raporum Hemofili % 0.5 Olarak Hesaplanmış ve %91 Kusur Bulunmuştur

Soru 4

Şayet Malülen Emekli Olabilirsem ve 3 Soruda Bulunan Kusur Oranına Göre Maaş Alırsam Buna İtiraz Edip % 0.5 Hemofili Oranı İle Maaşımın Yeniden Hesaplanmasını Talep Edebilirmiyim ??

Son Soru

Emeklilik İşlerimi Bitirdiğime Göre artık Evraklarımı Nerden nasıl Takip Edebilirim ?

Sitenizde Çok Yardım Gördüm Emeği Geçen Herkese Çok Teşekkür Eder Devamını Dilerim
    Bu Kafamda Soru İşareti Yakan Soruları Benim İçin Söndürmenizi RİCA EDERİM

İyi Çalışmalar Dileğimle

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Selam erdem daha öncede konuştuk benim faktör raporda sıfır olarak gitti ama malulen gelen ret cevabı şöyle çalışma gücünü %60 oranında kaybetmediğinden ret edilmiştir.şimdi aynı evraklar 5510/28.maddeye göre erken emeklilik için ankaraya gitti sonucu yazarım gelen sonucuna göre yine bakarız ayrıca hizmetin ne kadar bizim hastalığı kolay kolay malulen emekli etmiyorlar bir arkadaş oldu ama çok uğraştı öyle biliyorum

Üye
    ErdemG Avatarı

Son Giriş
    28.09-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tekrardan Selamlar

Evet Haklısın Abi Malülen Emeklilik için Hemofili Hastalarını Oldukça Zorluyorlar Ne varki 2008 Tasarısına göre Bizim Buna Hakkımız Var
    Şöyle ki ilk Müraacat Normal ikinci Müraacat üst kurula Eğer Oradan da red cevabı gelirse olay mahkemeye taşınarak emeklilik hakkı alınabiliyor ama tabi biraz uğraşlı bir iş

Malülen emekli olan arkadaşımızın bilgileri varmıdır ulaşıp nasıl bir yol izlediğini öğrenmek mümkünmüdür ?

üstelik bu yeni yasa cidden karışık neyin ne olduğunu bilmiyoruz bile doğr düzgün daha anca raporlarımı toplayarak dün bitirebildim işlerimi
    kararı merak ediyorum acaba ne kadar zaman da belli olur ve beni nasıl bilgilendirecekler sanırım bu işin en kötü yanı beklemek olsa gerek !!!

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

eğer raporlarına eklete bilirsen özürlülük cetvelindeki %3 ün altındaki faktör oranına %80 verilir çıktısını eklet ben şuan onu ekletemedim ama ankara dan ret gelirse itiraz evraklarına ekliyeceğim.ret edilen arkadaşın dilekçesini ekliyeyim işine yaryabilir

sgk ............ Müdürlüğü'ne,

... tarihinde yapmış olduğum malulen emeklilik başvurum ... tarihli yazıda tarafıma bildirildiği üzere kurumunuz tarafından sakatlığımın maluliyet derecesinde olmadığı öne sürülerek olumsuz sonuçlandırılmıştır.

Ne var ki sunmuş olduğum raporun 11.10.2008 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren "Çalışma Gücü ve Meslekte Kazanma Gücü Kaybı Oranı Tespit İşlemleri Yönetmeliği"nde yer alan Ek-1 Arıza/Hastalık Listesi'nin "K. HEMATOLOJİK VE ONKOLOJİK HASTALIKLAR" başlıklı bölümünün 5. maddesine göre ("Pıhtılaşma faktör aktivitesi % 3 den az olan koagulopatiler (hemofililer)") maluliyet derecesinde işgücü kaybımın olduğunu ıspat ettiğini düşünüyorum.

İş bu sebeple malulen emeklilik başvurumun Kurum Yüksek Sağlık Kurulu'nca yeniden değerlendirilerek malulen emeklilik başvurumun kabul edilmesini arz ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Malulen emeklilik için maluliyet cetveli baz alınır. Bu cetvelde "1) Pıhtılaşma faktör aktivitesi % 3 den az olan koagulopatiler (hemofililer)"in malul sayılması gerektiği çok çok çok net olarak yazılmıştır.

Bu şarta uygun durumdaysanız, malulen emekliliğiniz engellenemez.

Emeklilik işlerinizi SİGORTALI TAHSİS İŞLEMLERİ 0312 458 72 04 – 458 72 40 numaralı telefonlar kanalıyla takip etmeyi deneyebilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey ben buna uygundum ama malulen giden evrağım ret geldi gerçi ben evraklarıma 5510/28 den emekli olmak istiyorum diye belirttim

faktör düzeyi sıfır(0) olarak gitti artılar da vardı ama dediğim gibi ret geldi

karar çalışma güç kaybımın %60 altında olduğu yönünde şuan ankaraya gitti

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Red gelse bile kanun o kadar açık ki. Malulen emekli edilmemek işten değil.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ilk işe başlarkende rahatsız olmamızdan dolayı diyeceğim ama bu hastalıktan malulen emekli olanlar var anlamadım neyse hayırlısı

Ankaradan cevap ne zaman geliyor

Üye
    ErdemG Avatarı

Son Giriş
    28.09-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili arkadaşlarım
    Bugün itibarı ile malülen emeklilik hakkım çıktı yani Artık Malülen emekliyim Darısı Hepinizin Başına Hemofili Arkadaşlarıma Yol Göstermek için Yardımcı Olabilirim burada yardımı Dokunan Yol Gösteren Herkese Teşekkür Ederim
    Saygılarımlar...

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    erdem hayırlı olsun darısı başıma şu an üniversiteden ara karar raporu istediler onunla uğraşıyorum.ben çalışabilmek için erken emeklilik hakkından faydalanmak istiyorum.
    bağlanacak maaş belli mi?

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon