Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 67 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    selo_selo07 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:43
    Yaşadığı Yer
    Aydin
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sadece bunu dahil etmicektin benim bahsettiğm konuyuda ekleseyden ben altına imza atardım dostum

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:35
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    2

@selo_selo07

kardeşim senin istediğin konu bambaşka bir şey sana izah ettim ister imza at istersen atma senin bileceğin iş ama bizim kulvarlarımız farklı
    Ama sen bir kampanya başlatsaydın emin ol ben bir engelli olarak seni koşulsuz şartsız desteklerdim

sana tavsiyem bir şey istiyorsan tek bir şey iste ortaya karışık salata şeklinde bu ülkede hiç bir şey yaptıramazsın ayrıca senin istediğin şey devletin plan bütçesiyle alakalı yani adamlar boşuna araya maliyeyi sokmuyor

Maliye bakanlığı
    Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığı
    Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

eğer kampanya başlatırsan bunları kıstas almalısın sana başarılar dilerim

Üye
    csharpci Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    19.11-2016
    Saat
    20:28
    Yaşadığı Yer
    Her İl de yaşarım
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

4. Sayfa geçilmiş konuda. İmza kampayasının linkini bu sayfa nasıl atabiliriz ? Ayrıca memurlar.net te konu başlığı açarak imza kampanyasının linkini orayada atabilirmiyiz ?

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    2

@csharpci

Dostum memurlar nete az önce imza kampanyasını açtım. Şuan destek olan 12 kişi mevcut 100 kişi olmamız gerekiyor malesef sayımız biraz yetersiz ama engelliler.biz sitesine ayrıca kampanya için destek başlığı açıcağım tanıdığınız etrafınızda facebook twitter her yerde paylaşın lütfen bu konu çok önemli

Görüşleriniz varsa lütfen söyleyin kampanya ile ilgili düzeltmeler yapabiliyorum

Engelli Emeklilik Tablosundaki Tutarsızlık!!Kampanya - Memurlar.Net - Forum

https://www.change.org/p/%C3%A7al%C4...edium=copylink

Üye
    csharpci Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    19.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Her İl de yaşarım
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@marto1 elimden geleni yapıyorum. memurlar.net te link kopyalamayı bilmediğim için sana zahmet Engelli Memurlar ve EKPSS.... diye bir konu başlığı var. Onun içinide de konu açarmısın ? Ayrıca konuda özet olarak konuyu belirtirmisin ? Örneğin 2008 sonrası sigorta girişlilerin 16 yıl da emekli olabiliyorken, 2008 öncesi sigorta girişlilerde yıl 20 yıla kadar çıkıyor. Hatta 2003-2008 sigorta girişlilerin hepsinin neredeyse 20 yıl ya da 18 yıl. Ve bizler bu tutarsızlığı kaldırarak 2008 öncesi sigorta girişlerinde 16 yılda emekli olabilme hakkına sahip olması için imza kampanyası başlattık gibi. Siz daha güzel bir özet yaparak "Engelli Memurlar ve EKPSS...." başlığı altında da paylaşabilirmisiniz lütfen.

Konuyu okuyan arkadaşlar lütfen destek verin ve kampanyayı imzalayınız. Biz engelliler olarak biz bize destek olmazsak nasıl olurda başka yerlerden ve başkalarından destek isteriz ?
    Konu csharpci tarafından değiştirilmiştir (02.08-2016 Saat 21:03 ).

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    2

@csharpci

başlık açtım duyarlılığın için teşekkür ederim

Engelli Emeklilik Tablosundaki Tutarsızlık!!Kampanya - Memurlar.Net - Forum

Üye
    gesees Avatarı

Gerçek Adı
    celal
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:26
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3

@officer

her zaman yanınızdayız engelli kardeşlerim allah yar ve yardımcımız olsun keşke tüm engelli arkadaşlar senin gibi hakkını arasa bir birini savunsa inan hiç sorun olmaz sana tüm engelliler ve engelli yakınları adına teşekkür ederim. hoşcakal

ayrıca imza atacağımız link çalışmıyor bilginize

Üye
    csharpci Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    19.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Her İl de yaşarım
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam. Bimer e yazdım bu konuyu. Cevap olarak TBMM ye başvurunuz diyor. TBMM ye nasıl dilekçe gönderebilirim ? İnternet üzerinden veya posta ile nasıl gönderebilirim ?

@marto1 imza kampanyasının muhataplarına TBMM dilekçe komisyonu nu da ekleyebilirmisin ?MV. Şafak iki defa yazılmış. Onlardan biri Dilekçe Komisyonu yapabilirmisin ?

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    2

@csharpci

desteğiniz ve ilginiz için ayrıca teşekkür ederim kardeşim
    chp milletvekili şafak pavaeyi ve TC Başkabaknlığı 2 kere yazmamın sebebi farklı mail adresleri ve biri tbmm uzantılı diğeri ise özel mail adresi olması görmeme fırsatı olmasın diye
    TBMM dilekçe komisyonu mail adresini bulamadım bulan varsa paylasırsa harika olur günde 100 mail atabilirim ayrıca ekleyebilirim

tbmm internet üzerinden dilekçe de yazmalıyız benim kampanyayı kopyalıyıp yapıştırabilirsiniz dilekçeye

dilekçe üyelik istiyor
    https://edilekce.tbmm.gov.tr/

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    2

Örnek dilekçe ;

bu dilekçeyi tbmmye yazabilirsiniz

5510 sayılı Kanunun Geçici 10. maddenin ikinci fıkrasında belirtilen ve sakatlığı nedeniyle vergi indiriminden yararlananların sevk ve kontrol muayene işlemleri mülga 506 sayılı Kanun uygulamasında olduğu şekilde yapılmaya devam edilecektir.
    Oysa 06/08/2003 tarihinden önce en basit emekli şekli olan engelliler için maliyeden alınan engellilere esas sakatlık vergi indirimi şartı ile 15 yıl sigortalılık süresi ve 3600 gün yetiyordu.
    Reform söylemi ile tıpkı sağlam kişiler ile aynı kefeye konularak onlarda kademelendirildi.
    1/10/2008 öncesi sigorta girişi olan engelliler için 3 kademe de belirlenen emeklilik koşulu ,1/10/2008 sonrası için iki kademe olarak uygulanmıştır. Fakat 1/10/2008 sonrası engelli için emeklilik koşulları 1/10/2008 öncesine göre daha avantajlı olurken eski engelliler için şartları ağırlaştırılmıştır.
    Örneğin %51 oranında bir engelli için 2008 sonrası sigorta başlangıcı ise 16 yılda emekli oluyor. Fakat 2003-2008 arası sigorta başlangıcı ise 20 yılda emekli olma hakkına sahip. Arada 4 yıl gibi büyük bir fark var. Bu farkın ortadan kaldırılması ve 2008 öncesi işe başlangıcı olan engelli çalışanların emekli olma yıl şartlarının düzeltilerek 2008 sonrası işe başlayanlarla aynı olabilmesi için dilekçemin kabulünü arz ederim
    Saygılarımla

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    2

Bu konuyla ilgili her yolu deniyoruz sonuçlanana kadar durmayacağız!! Dün itibari ile yazdığım dilekçe tbmm dilekçe komisyonunda kabul gördü, sizlerden ricam tbmm dilekçe komisyonuna üye olup orda başvurduğumuz dilekçemize destek olup imza atmak sizlerinde desteğini alarak sesimizi daha çok ilgili kişilere duyuracağız inşallah
    Burada İmza atmak çok basit sadece üye olmanız gerekiyor üye olmadan destek olamıyorsunuz malesef en azından bu yol daha resmi ve konuya muhataplarımız artacak.
    Destekleriniz ve değerli zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ediyorum
    Saygılarımla
    https://edilekce.tbmm.gov.tr/Login.aspx

Dilekçe Bilgiler;
    Geçici No:65060
    E-dilekçe No:3618
    Adi Soyadi:Murat Ç
    Dilekçenin Kısa Konusu:2008 öncesi işe başlangıcı olan engelli çalışanların emekli olma yıl şartlarının..

Üye
    csharpci Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    19.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Her İl de yaşarım
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dilekçe ben buraya TBMM dilekçe komisyonunu önermeden 2 hafta kadar önce edilekce ile TBMM dilekçe komisyonuna yazmıştım. Sonra da buraya yazdım. Buradaki imzalarıda oraya gönderebilirmiyiz diye. Benim yazdığım dilekçe için işleme alınmıştır diye cevap geldi. Onun dışında bir cevap yok. Fakat biz bu dilekçelerde asıl isteğimizi ön plana çıkarmalıyız diye düşünüyorum. @marto1 dilekçe başlığın isteğimizi yansıtmıyor. İsteğimiz 2008 sonrası gibi emeklilik sürelerinin aynı olması. 20 yıldan engellik oranına göre %50-59 ise 16 yıla eğer engellik oranı %40-49 ise 18 yıla indirilmesi. Bu öneriyi başlıkta belirtseydin daha iyi olurdu bence. İmza kampanyasına katılan arkadaşlar lütfen TBMM sayfasından sizde edilekce yazınız.

Üye
    engelli_biri Avatarı

Gerçek Adı
    Ramazan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:35
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhabalar konuyu yeni fark ettim benim daha iyi bir fikrim var.

Konu: Engellilere Tüm Sigorta Kollarında Geriye Dönük Prim Borçlanması Getirilmesi ve Daha Ulaşılabilir Emeklilik Hakkı Talebi

Engelli emekliliğinin daha makul daha ulaşılabilir bir seviye ye düşürülmesi.
    Engellilere tüm sigorta kollarında 15 yıllık geriye dönük prim borçlanması getirilmesi ve
    Engelliler için daha ulaşılabilir bir emeklilik hakkı arz ve rica ederim.
    Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ve rica ederim.

Bu dilekçeyi her yere gönderdim.

TBMM
    https://edilekce.tbmm.gov.tr/

Bimer
    https://www.bimer.gov.tr/

AKİM
    https://www.akparti.org.tr/index.php?/akim/akim-nedir
    https://akim.akparti.org.tr/akm/

Üye
    scoob Avatarı

Gerçek Adı
    scooby
    Son Giriş
    08.05-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    11

Ben de aranizdayim.. Bol sans hepimize. Konu ustte tutulmali diye dusunuyorum..

Erken sigorta girisimiz var diye engelliler olarak cezalandiriliyoruz 2008 oncesi girisliler. Normal statude dahi erken giris avantajken boylesi bir haksizlik cok uzucu. Neler yapabiliriz, change.org kampanyasi var diger konuda, onun disinda? Tesrkkurler

Üye
    ersin_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ersin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Türkiyede birçok engelli dernekleri var bu dernek başkanları bu sorunlar için bir araya gelip meclise yada aile sosyal politikalar bakanına taşımaları gerekiyor. Ben doğru düzgün bu sorunları ne bir siyasetçiden nede engelli vakıf dernek başkanlarından duymuyorum bende vergi indirimi maduru biriyim özellikle ortopedi engeli olanlar. Rapor konusunda zor durumda vergi indirimi saçmalığı okadar kötüki sanki hastaneden aldığımız rapor devletin bi kurumu değil. Gayri meşru sanki böyle adalet olmaz ben bimere defalarca yazdım ama boş dikkate alan yok ben köyde yaşayan bir engelliyim arkadaşlar benim tek sesimi duyurcam yer internetle sınırlı ankarada yaşayan engelli arkadaşlar siz bu konuda azda olsa zorda olsa bi ses duyurma imkanına sahipsiniz. Burdan engelli derneği başkanlarına sesleniyorum engellilerin vergi indirimi saçmalığına son verilmesi için sesimizi duyuralım adamlar oturduğu yerden rapor oranlarını düşürüyo biz hastanelerden rapor almayalım o zaman onlar muayne etsin bizi.ben bu konuda çok düşünen biriyim çok zoruma gidiyor bu haksızlık adamlar sürekli raporu dai kabul etmiyo artık. Binlerce engelli var bu vergi indirimi maduru yazıktır günahtır.

Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon