Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 67 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    memet solak Avatarı

Gerçek Adı
    memet solak
    Son Giriş
    16.02-2017
    Saat
    09:12
    Yaşadığı Yer
    balıkesir/edremit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    haklısın ilker bey aynısı benim gibi düşüncesin bence dava aç?sana katılıyorum ilker bey.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    455
    Verilen Beğeniler
    712

İlker, bu tür davalarda kullanılacak yöntemi bilmiyorum. Yerinde olsam bir dernek ya da federasyon kanalıyla konuyu hukuki zemine taşırım... Bireysel olarak uğraşman da netice elde etmen de çok zor.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    saim turhan Avatarı

Gerçek Adı
    saim
    Son Giriş
    18.04-2017
    Saat
    15:30
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende hakana katılıyorum,ilker bey bu eski emeklilerinde 18-20 yıl daha çalışmasını istemsk gibi bir şey,zaten engel oranlarını düşürüp,erken emekli etmek istemeyen bir durum varken,bu davanın hiç zamanı değil,önce 15 yıl dı, sonra kademe çıktı,emekli olup çalışıldığı için bu yüzden uzatıldğını düşünüyorum,ama emekli maaşı yetmiyor,oda ayrı dert,ilker sende kendi pencerenden haklısın ne diyim.grşz.

Üye
    Kullanıcıadıyok Avatarı

Son Giriş
    21.10-2012
    Saat
    19:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlker Bey diğer başlıkta link verince bu konudan yeni haberim oldu.

Hemen hemen giriş tarihlerimiz aynı ve bu konuda ben de mağdur sayılırm. Konu ile ilgili dava açılması konusuna gelince. Sadece "Yeni giriş yapanlara daha avantajlı emeklilik koşulları verilmiş bu haksızlık değil mi" demenin bir dayanak teşkil etmeyeceğini düşünüyorum. Keza SGK nın zaman zaman gerek emeklilik gerekse sağlıktan yayarlanma ile ilgili olarak uyguladığı bir çok yönetmelik vs. vardır. Her gelen hükümet SGK kanunlarını, yönetmeliklerini değiştirir oldu. Sizin girişiniz 1997 olması sebebiyle o dönemde kullanılan kanun/yönetmelik uygulanır kansındayım. Hukukta kanunların geriye uygulanmaması gibi bir kural vardır. Ama bu değişiklik kanunda var mıdır sadece bir yönetmelikle mi yaptılar araştırmak gerekir. Eğer sadece bir yönetmelikten ibaretse davanın kazanılma ihtimali olabilir. Ancak kanunla yapılmış bir değişiklik ise ben pek ihtimal vermiyorum.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    07.07-2017
    Saat
    12:32
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    6

Bu davada amacım sadece ilk ssk lı oluş tarihimde uygulamada olan emeklilik şartlarına tabi olmaktır...
    Buda 15 yıl 3600 güne tabi olmamı saglar ve ben bu davayı kazanır isem bunda emsal teşkil eder diye düşünüyorum...
    Konuyu avukatıma bıraktım dava acılacak bugünlerde...

Üye
    Kullanıcıadıyok Avatarı

Son Giriş
    21.10-2012
    Saat
    19:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet İlker Bey böyle bir şey olursa emsal teşkil eder. Ben şu ana kadar işe giriş tarihindeki şartlarla emekli olmak için bir dava açılıdğını duymadım. Bu meşakkatli yolda başarlar dilerim. Gelişmeleri merakla bekliyoruz.

Üye
    yesil_izmit Avatarı

Son Giriş
    20.08-2016
    Saat
    18:31
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam

arkadaşlar aslına bakarsanız dava acılması gereken bir çok konu var en öenmliside bu

daha öncede söylemiştim 2 arkadas vergi indirimine basvurduk onun raporu onaylandı benimki onaylanmadı tekrar rapor itendi iş yogunlugundan gidemedim.Kanun değişti.Şimdi o daha önce vergi indirimi aldıgı için 15 senede emekli oluyor fakat ben almadıgım için 20 sene 4400 günle e oda özürlü bende Ben bu sürede iyileşmedim oda kötuye gitmedi

Devlet kanunda tabiki değişmeler yapaiblir fakat bence herkesin hakkı korunmalı bu konularla ilgili davalarıda kurumlar acarsa daha etkili olackatır diye düşünüyorum yada partiler

Muhalafet partileri konu ile ilgilenmezmi sizce _ Chp mesela

Üye
    tufansarikaya Avatarı

Son Giriş
    27.01-2012
    Saat
    22:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlker , mesajı yeni okuyorum baya önceden yazılmış.. dava açtıysan sonuç nedir var mı gelişme? merak içindeyim.. işe yaradıysa bende açacağım

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    07.07-2017
    Saat
    12:32
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    6

Tufan bey,
    Ssklı olarak çalışırken bu konu gündemimde idi ama o aşamalarda sınav açıldı ve devlet memuru olduk işler değişti ve dava süreci başlamadan bitti...

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    12:29
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba, hepsini okudum. çok güzel bir noktaya, bir haksızlığa temas edilmiş. ancak bir şeyi anlamadım. tablonun yarattığı sorun "memur" olunca da devam etmiyor mu? emekli sandığında başka, ssk'da başka bir durum mu var?

bu sorun şu an sadece ssk'lı olanları mı ilgilendiriyor? geçmişte özelde çalışıp sınav kazanıp kamuya geçen engellilerin emekliliği ne olacaktır?

bu tablolar memur olanları etkilemiyor mu yani???

Üye
    nisanruzgarı Avatarı

Gerçek Adı
    Gülsüm
    Son Giriş
    14.05-2015
    Saat
    21:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kamu memurlarını etkilemiyor. onlar 15 yıl sgk süresi ve 3600 prim ödemesiyle emekli olabiliyorlar.
    Bu konu mahkemeye taşınmalı..

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    12:29
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

anladım. çok teşekkür ederim.

Üye
    yakup42 Avatarı

Gerçek Adı
    yakup
    Son Giriş
    09.12-2015
    Saat
    11:20
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sn ilker bey benim ilk girişim 1996 tılında esnaf bağkurum var 2011 yılında ssk dan sürekli vergi indirimi raporum var. sizin bir yazınızda 01 10 2008 sonrası ssk lı oluyp ssk calışanlardan emeklilik zamanı gelince yeniden vergi indirimi raporu isterler diyorsun . benimkisi ilk giriş bağkur olduğundan dolayı emeklilik zamanı gelince yeniden rapor isterlermi şu anda ssk lı olarak çalışmaktayım.bilgilendirirseniz memnun olurum.şimdiden teşekkürler.

Üye
    ganiabim Avatarı

Son Giriş
    03.12-2013
    Saat
    13:20
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hakan bey; bakınız sizin verdiğiniz örneklerde daha çok sağlık problemi olmayanlar için tabikide doğru olan bir konu değil iyileştirme tabikide yapılacak ama buradaki söz konusu engelli olan vatandaşların engeli üzerine engel koymak devlet dairesinde memur olarak çalışmak gayet başarılı olunabilir zaten oralarda emekli olmak isteyen çok azdır.
    Ama benim gibi engelli çalıştırmak zorunda kalan özel sektör çalışanları için hiçte iyi değil çünkü sürekli ya çalışanlar tarafından baskı altında yada işveren tarafında hele bir de alış veriş mağazasında çalıyeni şıyorsanız dahada vahim
    bir konu ben 37 yaşındayım genç bir nüfus karşımızda duruyor hem engelli hem de orta yaşın az biraz üstünde bir kişi çalıştırmakta istemiyorlar % 50 raporum var ki 16 yıllık sigortalıyım 3564 günüm var ve şimdi bana diyorlar ki çıkan yeni kanuna göre siz 5510 sayılı kanuna göre 4080 iş günü 18 yıl hizmetten sonra emekli olabilirsiniz
    benim suçum ne engelli olmam mı artı diyer taraftan yeni ve eski tabloya görede çok farklılık var....umudumuzu yitirmeyelim bize destek vereceğinizide biliyorum ama devletin değil bizim baskı yapmamız gerekiyor tşkler

Üye
    karpas Avatarı

Gerçek Adı
    ABDURRAHMAN
    Son Giriş
    11.02-2017
    Saat
    09:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Iyi bir konuya değinmişsin. Sırf bu tablodan dolayı bende bağkurdan emekli olmayı düşünüyorum.

Benim 19 yıl 4240 gün den 16 yıl 3700 güne düşüyor. şuraya bakya enayimiyiz neyiz anlamadım.

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon