Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 23 mesajın 16-23 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    BaSKaN53 Avatarı

Gerçek Adı
    ALi
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    13:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Z.BURNU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar benim raporun ön yazısını aşagıya yapıştırdım, sormak istediğim şu, ben çalışan değilim vergi indirimini emeklilik için aldım, farkındaysanız yazıda 1 yıl sonra vergi indiriminden yararlanmaya devam etmek isterse hast sevki uygun görülmüştür denmiş, ben vergi indiriminden yararlanmış olmayacağımki emekli olunca işim bitiyor yanılıyormuyum? yani bu durumda terrar sevkim gerekli olacakmı?

21gfp - Bağkur ve SSK statüsünde çalışmışlığım var. Emekli olmak için ne yapmalıyım?

Üye
    çelik Avatarı

Son Giriş
    21.12-2013
    Saat
    17:41
    Yaşadığı Yer
    bozüyük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaş şimdi sen bu rapora dayanarak erken emekliliğini hemen iste emekli olduktan sonra raporun sürersi bitmeden tekrar sevkini al raporunu da yanında götür bu rapor doğrultusunda raporunu tazele sanırım sürekliye çevirirler durumunda iyileşme yoksa engelinden dolayı erken emekli olmuş olursun...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Bu karışık bir konu...

Emeklilik başvurusunda bulun ve emekli ol. Emekli olurken sgk'ya "vergi indirim hakkım 1 yıl süreli verilmiş. Bu süre sonunda emekliliğim açısından sgk'da yapmam gereken bir şey olacak mı" diye sor. Büyük olasılıkla onlar "maliye'nin kontrol muayenesi bizi bağlamaz. emeklilik kararında biz bir kontrol muayenesi istemezsek, emeklilik açısından sizin maliye ile ne yaptığınızın bizim için hiç bir önemi yok" diyeceklerdir...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    BaSKaN53 Avatarı

Gerçek Adı
    ALi
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Z.BURNU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Sevgili Bülent bey buyurduğunuz gibi yaptım 15/12/2011 tarihinde SGK müracaat ettim,hala cevap bekliyorum, bende sizin gibi düşünmekteyim çünki vergi dairesinin yazısında Vergi indiriminden yararlanmak istemesine devam etmesi halinde tekrar kontrol diyor! oysa benim indirimle işim yok çalışan sgk,lı değilim, bu suali v.d deki memura sordum bana sgk istemeyebilir dedi, haklısınız şimdi top sgk,da orayada sorup aldığım cevabı burada sizlerle paylaşırım. Saygılarımla

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Hayırlısı bakalım... İnşallah olumlu bir yanıt gelir SGK'dan
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    BaSKaN53 Avatarı

Gerçek Adı
    ALi
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Z.BURNU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Arkadaşlar benim bir ricam olacak, uğraştım ama beceremedim, ben bilgileri girsen bilen bir dost benim için yaklaşık maaş hesabı yapabilirmi?

Doğ Trh: 01/07/1968

SSk Giriş: 03/07/1986 Toplam Gün : 117 askariden

Bağ-kur Giriş:02/01/1990 Çıkış: 15/08/2005 Toplam Gün: 5610 12'ci basamaktan terk

SSK 2005 - 2011 Arası: 1366 askariden

Toplam : 7093 gün

Özürlülük Oranım 67 (Vergi indirimi aldım)

YANLIŞLIKLA OLDU MOD ARKADAŞLARDAN ÖZR DİLERİM SİLERLERSE SEVİNİRİM

Üye
    onder1010 Avatarı

Son Giriş
    29.07-2017
    Saat
    20:43
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BENİM ASGARİ ücretten yattı 5850 günüm var PRİM GÜNLERİM 2000 gün fazla emekli maaşımın yüksek olmasını sağlarmı veya tahmini ne kadar alırım
    1993 te ssk başlama 5850 gün yaşım 35 engelim % 40

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Maaşınızı bir de şu adreslerden hesaplayın: www.emekli-maasi.com & www.emeklimaasim.com

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12