Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    EMİNEozan Avatarı

Gerçek Adı
    Emine
    Son Giriş
    22.08-2013
    Saat
    11:15
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE:)
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Mrb ben polyasekiliyim.
    2006 da normal kadro ile memur oldum. şu an %54 raporum var (sonradan alınmış bir rapor)
    ben malülen emekli olabilir miyim
    olursam da ne zaman emekli olurum.

tşk

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Malulen emekli olamazsınız. Zira rapor oranınız maluliyet cetveli'ne göre malulen emekliliği gerektirecek düzeyde değil.

Ama işgücü kaybınız %40'ın üstünde olduğu için erken yaşlılık emekliliğinden yararlanma hakkınız var.
    Memurluğa başladığınızda işgücü kaybınız yoktu anladığım kadarıyla? Öyleyse, memur olduktan sonra işgücü kaybınız oluşmuşsa, bu durumda, rapor oranınız % 50 ile % 59 arasında olursa, en az 5760 gün hizmet süresi ile emekli olma hakkınız var (5510/Geçici madde 4).
    Tabii, emeklilik zamanınız geldiğinde kurumunuzun sevki ile hastaneden yeterli orana sahip rapor almanız şartı ile.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    EMİNEozan Avatarı

Gerçek Adı
    Emine
    Son Giriş
    22.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

rahatsızlığım memuriyete başlamadan öncede vardı. Memuriyete normal kadroda başladım.(o dönemlerde raporum yoktu ve bana yol gösterende olmadı)
    Rahatsızlığımın çocukken olması ve sürekli olması nedeniyle hangi emekli şartından yararlanabilirim?

Üye
    Gecelerin_Prensi Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    14:58
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle bağlı olduğunuz şehirdeki Vergi Dairesine giderek Vergi İndirimi hakkı almak istediğinizi belirtin onlar sizi yönlendirecektir ancak şunu unutmayın bende sizin gibi o hatayı işleyenlerdenim ve hala vergi indirimi alamadım uzun ve meşaketli bir yol çok sabırlı olmalısınız şimdiden kolay gelsin..

Üye
    hknizm1977 Avatarı

Son Giriş
    22.04-2016
    Saat
    16:57
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım hiç de uzun ve meşakatli bir yol degil tabiki bir takım hak veriliyor ise buna göze alacaksın vergi dairesinde işin 10,,, dk sonra hastane bir gün,,, hepsi buu ...saygılarr

Üye
    EMİNEozan Avatarı

Gerçek Adı
    Emine
    Son Giriş
    22.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrb arkadaşlar cevaplar için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Vergi dairesi dilekçe ile birlikte raporun aslını(noter tasliklide olabilirmiş), nüfuscüzdan fotokopisi, kamuda çalıştığıma dair bir belge istedi.
    Emeklilikle ilgili soruma ise cevap vermediler. Sorunun birisine ışık yakıldı diğeri kaldı Benim durumumda olan arkadaşlara şimdiden kolay gelsin

Üye
    EMİNEozan Avatarı

Gerçek Adı
    Emine
    Son Giriş
    22.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrb.%54 raporum ankaradan geri geldi. Kurum raporda cedvellerin açıklanmadığını belirtmiş( adı geçen rahatsızlıkların %lik cedvelini istemiş.)Raporu yeniden hastanede düzenlettirdim ve bir nüshasını kendime aldım(diğer nüshasını hastahane vergi dairesine resmi yoldan gönderecekmiş)

Benim merak ettiğim konuya gelince...
    Benim gözden, ayaktan ve kafadaki kitleden(raporlu ilaç kullanıyorum) dolayı %54 lük (değişken) raporum var.
    -Raporumda değişkenlikten dolayı çok düşme olurmu?
    -vergi indiriminden ve daha sonrada emeklilikten faydalanma şansım varmı?
    cevap verebilirseniz sevinirim Teşekkürler. hoşcakalın mutlu kalın....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Şu anda defterdarlıktan sakatlık indirimi almanızla emekliliğiniz arasında hiç bir ilişki yok. Zira emeklilik zamanınız geldiğinde kurumunuz sizi hastaneye sevk edecek ve o zaman alacağınız sakatlık raporu emekliliğiniz için temel alınacak.
    Bugün defterdarlıktan vergi indirimi elde ettiğinizde tek kazanıcınız maaşınızda 25 TL gibi bir artış olmasıdır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    EMİNEozan Avatarı

Gerçek Adı
    Emine
    Son Giriş
    22.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Günaydın arkadaşlar.Ankaradan vergi indirimi ile ilgili rapor yazım geldi. "Rapordan tam olarak birşey çıkartılamadığı tekrar yeni sevkle sakatlıkla ilgili bulguların ayrıntılı olarak incelenmesi ve oranların belirtilmesi "şeklinde yazı yazmışlar.

Şimdi tekrar başa döndük. Yeniden sevk işlemleri olacağı için %54 lük rapor geçersiz mi olacak ? hiç hak talep edemeyecekmiyim? kafam çok karışık

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Hayır %54 lük raporunuz geçersiz olmayacak sadece raporunuzu aldığınız hastaneye giderek hastalığınıza/rahatsızlığınıza dair bulguları alarak başhekime kaşeletip imzalatıp geri maliyeye vereceksiniz..

Üye
    EMİNEozan Avatarı

Gerçek Adı
    Emine
    Son Giriş
    22.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlker Bey rahatsızlığımla ilgili oranlar ve bulgular zaten raporumda belirtilmişti.(tek tek ayağımla ilgili yaptıkları işlemleri rapora yazmışlardı) "yeniden sevkle sakatlıkla ilgili bulguların belirtilmesi" ibaresi düşmüşler. Benim elimde sadece hiperprolaktinomi ile ilgili ilaç kullandığıma dair bir raporum var.Ayağımdaki rahatsızlığımla ilgili her hangibir yazı yok.(heyete girdiğimde dr.ların rapora yazdıkları var)Bel ve boyun fıtığı ile ilgili 2009 yılına ait sonuçlarım var.(bel ve boyun fıtığını dr. lere söylediğim halde raporda dikkate almadılar) Onlarlar yeterlimidir acaba?
    Bu arada ben çürümüşüm haberim yok.Ne ararsanız hepsi var Bugünümüze de şükür.....

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    20.08-2017
    Saat
    13:32
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

benımde durumum sızınkı ıle aynı ve bende aynı ve buent beyın soyledıgı dogru ancak kurum sevkı ıle yeterlı prım vegun sayısı dolduktan sonra alınacak yenı raporlar erken emeklı olunabılıyor...

Üye
    EMİNEozan Avatarı

Gerçek Adı
    Emine
    Son Giriş
    22.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hastanedeki rapor kalemdeki görevli elime ek bir rapor verdi. İçerik daha önceki raporumdaki yazılanların aynısı... (Önceki raporla şimdiki ek raporda belirtilen bilgilerin noktası virgülü aynı ... kopyala yapıştır yapmışlar)
    Rapor kalemdeki görevliye ve fizik dr.na tablo 3-4 teki bilgilerin istendiğini söyledim.
    Bana başka birşey yazamayacaklarını raporda açıkladıklarını belirttiler.
    KIsacası başladığım noktaya yeniden geri döneceğime % % eminim....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Başhekime şikayet edin. Zira aksi halde rapor kabul görmez yine....

Üye
    mehmetekrem Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet ekrem
    Son Giriş
    03.09-2016
    Saat
    05:43
    Yaşadığı Yer
    batman/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar bende memurum Emekli sandığına tabi 19 sene hizmetim olmasına karşın 2010 yılında Aldığım %51 sakatlık raporumdan dolayı vergi indiriminden faydalandım pirim gün sayım yeterli olduğu için özürlülere tanılan erken emelilik talebinde bulundum ama 9 aydır sosyal güvenlik kurumu burdaki bir çok emeklilik talebinde bulunan arkadaşlara yaptıklarının aynısını banada yaptılar sosyal güvenlik kurumu malesef kanunun ön gördüğü gibi seni emekli etmiyor yasalar uygulanmıyor raporlara her seferinde kusurlar eksiklikler bularak tekrar tekrar seni hastanelere sevk ediyor buna kim dur diyecek bilmiyorum her yere şikayet etim Bimere Cumhurbaşkanına bir çok milletvekiline Bakanlara v.s ama şikayetlerde çare olmuyor ACİLEN bu konu üzerinde durulmalı tüm engelli arkadaşların bu konudan haberdar edilmeli herkesin tek tek mağdur edilmesimi beklenecek hukuk ülkesiyiz ama malesef yasaların ön gördüğü gibi işlemiyor kurumlar kendi yasalarını uyguluyor sayın SİTE Yöneticisine burdan sesleniyorum lütfen bu konuda soruları olanlara sosyla güvenlik kurumunun yaşatığı sıkıntılarıda ve tekrar tekrar hastaneye sevk etiklerinide söyliyelim sonradan hayal kırıklığı ve üzücü olaylarla karşılaşabilirler.SAYGILARIMLA...

Sayfa 1 / 3 123 SonSon