Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    EMİNEozan Avatarı

Gerçek Adı
    Emine
    Son Giriş
    22.08-2013
    Saat
    11:15
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE:)
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Mrb. arkadaşlar umutlar yeşeriyor mu soluyormu bilemedim.
    Ankaradan heyet raporum 43 olarak onaylandı.
    Kurum ne zaman emekli olabileceğimle ilgil emekli sandığına yazı yazdı. Emekli sandığından gelen yazıda özellikle araştırma ve uygulama hastanesinden alınacak bir raporda rahatsızlıklarımın daha detaylı bir şekilde belirtilerek tekrar gönderilmesi istenmiş.
    Başa mı dönüyoruz ? eski raporumun hiç bir hükmü kalmadı mı?

bu konuda cevap yazarsanız sevinirim. (Oturan boğa bu konuda haklı çıktı)

(Bu arada ben 1996 yılında göreve başladım )

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:19
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Siz vergi ind.hakkı aldınız bu hak sadece maaşınıza 25.50 tl yansıtır 4/C li olduğunuz için kurum sizi tekrar hastaneye sevk eder bu sevk sonucunda %40 ve üzeri rapor alır iseniz emekli olursunuz..Tabiki bu hakkı emekli olma şartlarını yerine getirdiyseniz emekli olursunuz.
    Vergi ind.belgesi kurumunuzda emekli olmak için kullanamazsınız...Vergi ind.hakkı sadece ssk lı olarak çalışanlar için erken emekli hakkı getirir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.251

4c statüsünde 5510 sayılı yasanın geçici 4. maddesi uyarınca emekli olabilmek için kurum sevki ile yeni bir rapor almak şart maalesef. Önceki raporların hiç bir önemi yok sgk için...

Üye
    mehmetekrem Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet ekrem
    Son Giriş
    03.09-2016
    Saat
    05:43
    Yaşadığı Yer
    batman/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Emine Hanım bendende Araştirma hastanesinden rapor istendi rapor ankaraya gitti % 40 altinda demişlerdi ilk raporuma ama şimdi araştırma hastanesinden aldığım durum bildirir raporuma % 80 verdiler..

Üye
    EMİNEozan Avatarı

Gerçek Adı
    Emine
    Son Giriş
    22.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kamu görevlileri Emeklilik İşleri Dairesi Başkanlığından bana ve kuruma yazı gelmiş. Yazıda beni ünv. hastanesine sevkim istenmiş...(rahatsızlıklarım ile ilgili bilgi istemişler)
    Bugün emekli sandığını aradım. Tlf ye çıkan arkadaş bana "siz 10 yılınızı doldurduğunuz için sizi hakem hastaneye sevk ettik" dedi. Ayrıntılı bir bilgi istedim cevap vermedi.
    Kafam karıştı. 1996 yılında memur oldum. 2010 da aldığım raporda özür oranım %54 ve ben 16 yılda emekli olanlar/olacaklar sınıfına girmiyor muyum. 10 yılın anlamı nedir?
    Polia sekiliyim. Kafamdada prolaktin seviyesinin yüksekliğinden dolayı kitle var. 1.50 görme sorunum var. Ağır bir hasta da değilim. Benim akıbetim ne olur?

Sitede günlerdir dolaşıyorum ve durumuma uyan bir başlık bulamadım(bulduklarım ise ağır rahatsızlığı olan arkadaşlar)

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.251

Emine hanım, malulen emeklilik için işleme başlamışlar gibi görünüyor. Böyle ise, başvurunuz malul sayılacak derecede işgücü kaybınız bulunmadığı gerekçesiyle reddedilir. Boşu boşuna zaman kaybınız olur.
    Bence kuruma başvurun ve işleminizin 5510 sayılı yasanın geçici 4. maddesi uyarınca başlatılmasını talep edin. Rapor oranınız % 50 ile % 59 arasında olursa, en az 5760 gün hizmet süresi ile emekli olma hakkınız var zira (5510/Geçici madde 4).
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    EMİNEozan Avatarı

Gerçek Adı
    Emine
    Son Giriş
    22.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent Bey Yrd. için tşk. . Ben hakem hastaneye gitmeden ve kuruma dilekçe vermesem 16. yılım dolunca tekrar emeklilik için kurumuma başvursam nasıl olur acaba?(dilekçe vermeyince ve hakem hastaneye gitmeyince bir sorun çıkarmı)

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.251

Bence başvurunuz iptal edilsin diye basit bir dilekçe verin. Boşuna dolanmasın evraklar... Ve 5760 gün hizmetiniz olduğunda, uygun şekilde yeniden başvurun.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    EMİNEozan Avatarı

Gerçek Adı
    Emine
    Son Giriş
    22.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%43 oran raporu ile 3.dereceden vergi indiriminden faydalanmaktayım. Emeklilik için kurumum emekli sandığına en erken nezaman emekli olunabilinir diye yazı gönderdi. Gelen yazıda benden yeniden rapor istendi.. Beni hakem hastaneye sevk etmişler....

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:44
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

bayağıda zorluyorlar.
    bende memurum.benim öğrenmek istediğim
    5510 geçici 4. maddeye göre 5760 günüm dolmuş ve 18. yıldayım memurlukta ve %54 sürekli ibareli raporumla müracat etsem emekli olabilirmiyim.memurluğa girdikten sonra özürlü oldum.
    ayrıca emine hanımişleminizin sonucunu merak ediyorum nasıl sonuçlanacak.
    kolay gelsin.

Üye
    EMİNEozan Avatarı

Gerçek Adı
    Emine
    Son Giriş
    22.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mustafa Bey ben Sosyal Güvenlik Kurumu Emekli İşlemleri Daire Başkanlığına Bülent Bey'in yol göstermesi ile kurumuma Sosyal Güvenlik Kurumu Emekli İşlemleri Daire Başkanlığına bildirilmek üzere işlemlerimin 16. yılım dolduğunda değerlendirilmesi için dlekçe verdim. Daha sonuç gelmedi...

Üye
    EMİNEozan Avatarı

Gerçek Adı
    Emine
    Son Giriş
    22.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Uzun bir aradan sonra tekrar mrb.

Araştırma Uygulama Hastanesine rapor için baş vurdum. Yaklaşık 27 gün sonra % 50 lik raporumu alabildim.
    Kurumuma dilekçeyle raporumu sundum. Aradan bir hafta geçti. İlaçlarımı yazdırmak için aynı dr. gittim. Dr.kan vereceğimi söyledi. Aradan 1 2 saat geçti ki rapor kalemden tlf geldi." Aldığınız raporları nüshaları ile birlikte geri getirin yoksa Ankara'ya bildireceğiz." sebebini soruyorum dr. istedi diyrlar.
    Raporlarımı kurumdan aldım. dr. ye gittim. Dr. bir konuyu atlamışız dedi. Sen 3 yıldır ilaç kullanmıyorsun. (3 yıl önce ilacı dr. bıraktırdığını heyette belirtmiştim) durumunu yeniden değerlendireceğiz dedi.
    Ben şok oldum.

Şimdi benim haklarım nelerdir? Kazanılan bir hak geri alınabiliyr mu? .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.251

Emine hanım anlamadım. Emeklilik başvurusu yaptınız mı? Emekli oldunuz mu? Doktor dediğiniz kurumunuzdaki doktor mu? O neyi değerlendiriyormuş emekelilik için?

Üye
    EMİNEozan Avatarı

Gerçek Adı
    Emine
    Son Giriş
    22.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gnydnlar Bülent Bey.Raporu aldıktan sonra kendi kurumuma emeklilik için dilekçe verdim. Bir hafta sonra da ilaçlarımı yazdırmak için aynı dr. gittim. . Oran yazılırken bir konuda atlama yapmışlar. İlaç kullanmadan o oranı yazmamaları gerekiyormuş(tıbbi ve cerrahi müdahale yapılmadan diye bir ibare var)

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.251

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Emekliliğiniz için temel alınacak rapordaki oranı hatalı yazmışlar yani? Bu durumda hastanenin vereceği yeni raporu beklemeniz lazım emeklilik için. Şu haliyle hangi oranda rapor verilirmiş? % 40 ve üzeri verilirse sorun yok...

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon