Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 23 mesajın 16-23 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    üst ekstremite: kol
    alt ekstremite: bacak

Üye
    art_SRY Avatarı

Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    14:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim sağ omzumda problem var fakat bana h sınıfı ehliyet için demediler sormadılar bile raporda sag omzunda problem var diye yazıyo

Üye
    art_SRY Avatarı

Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abi merhaba muhasebeye başvurdum muhasebe aradaki farkları alamayacağımı geriye dönük mahsup edemeyeceklerini söylüyo bu aradaki yararlanacağımız 24 tl lik farkıda işveren isterse veriri diyor bu konuyla ilğili kanun maddesi varmıdır çıktı alayıp göstereyim şu muhasebeciye

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Olur mu hiç "istere verir"! Devlet, çalışanın gelirinden kestiği verginin bir kısmından feragat ediyor. İşverene neymiş o gelirden! Bunun mantığı bu kadar net. Muhasebeci işgüzarlık yapıyor.

Evet, geçmişe dönük alamazsın. Defterdarlık hangi tarih itibarı ile vergi indirimi uygulanacağını yazılı olarak belirtmiştir zaten. O tarih itibarı ile hak edilir fark.

Üye
    art_SRY Avatarı

Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba 3.derece vergi indirimim var 17 ay sonra emekli olabiliyorum bu ömss den atanırsam emekliliğim ne kadar uzar? şuandaki vergi indirimimim yine geçerli olacakmı memur olsak bana daha sonra ne gibi avantaj sağlar bana bir fikir vermenizi rica ediyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

1 ekim 2008'den sonra memur olup o statüde emekli olacak kişiler emeklilik konusunda 5510 sayılı yasanın 28. maddesine tabi olurlar... Emeklilik zamanları geldiğinde kurum sevki ile alacakları rapor emekliliklerinde belirleyici olur.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    art_SRY Avatarı

Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar şimdi yine aynı sorular sorulacak yine aynı cevaplar farklımı biliyoruz ben çok konuya hakim olamadım birisi sgk sürekli olan rapor ile emekli olanı tekrar kontrole çağıramaz diyor diğer kişi çağırabilir diyor nasıl olacak
    bu arkadaş vergi indirim almadığı içinmi kontrole çağrıldı ben 96 yılında işe girdim 2008 den sonra %57 oranla ankara onaylı vergi indirimi aldım defterdarlığa başvurdum orasıda adanada bulunan hakem hastahanesi olan balcalı hastahanesine gönderdi ben böyle aldım şimdi ben 2013 kasım ayında dilekçe verip emekli olacağım kısmetse benim durum risklimi tekrar kontrol muayenesine çağırırlarmı???

şimdi hepiniz şöyle düşünebilirsiniz acaba bunun raporunda bir torpilmi var diye ama asıl konu şu her doktorun ayrı oran vermesi mesela bir doktora git %60 versin 1 ay sonra seni unutsun yine aynı doktora aynı şekilde aynı hastalıkla git %20 verebiliyor bunu ben kendi gözümle gördüm bir arkadaşta da yaşadık bu durum ankaradada mevcut aynı raporu istediği gibi düşürüyor farklı oranlarda onaylayabiliyor ben aynı hastalıktan gitsem belkide bana aynı oranı hastahane vermeyecek belki verecek ankara onaylamayacak verse bile bu çok stresli birkaç ay demek buna sanırım herkes katılıyordur benim hastalığım amyotrafik nevralji diye bir hastalık kas erimesi gibi kolumu sınırlı hareket ettirebiliyorum dik durduğumda kimse benim hastalığımı anlayamaz

Üye
    Liljan Avatarı

Gerçek Adı
    Liljan
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    çağırmaz ...(sürekli sizin)

hiçbir şart , durum onlar için elbette engel değildir istediği zaman herkezi çağırabilir ama işleyiş bu durumda değil tabi keyfi hareket etmiyorlar ...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12