Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 40 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    aslan05, sevk alın ve hastaneye gidin. Tıp fakültesi "6 ay beklemen gerek" derse, yeni rapor istemediğinizi, yani yeniden sakatlık oranı için sağlık kuruluna girmek istemediğinizi (zira raporun zaten 'sürekli' ibareli olduğunu), sadece kayıtlarında bulunan eski raporunuza çalışma gücü kaybı oranı ibaresi eklenmesi ile raporun sgk'ya gönderilmesini istediğinizi belirtin.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    aslan05 Avatarı

Son Giriş
    02.03-2012
    Saat
    00:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sorum: 16yıl 7ay 17gun hizmetim var. özürlüyüm ,özürüm bagkur kaydından sonra oldugundan dolayı bagkur memurları.5510/28,nci tabii deyilsin diyorlar.bu durumda özürlü emeliligi hak ediyormuyum,etmiyormuyum.beni bigilendirmenizi rica ediyorum. sagılar....

Cevap: Sigortalı olarak ilk defa çalışmaya başladığı tarihten önce,25.maddenin ikinci fıkrasına göre malül sayılmayı gerektirecekderecede hastalık ve özürü bulunan ve bu nedenle malüllük aylığından yararlanmayan sigortalılaren az 15 yıldan beri siğortalı bulunmak ve en az 3960 gün malüllük,yaşlılık ve ölüm sigortaları primi bildirilmiş olmak şartıyla yaşlılık aylığı bağlanır "hükmü" geregi bu şartlara durumunuz uygun ise başvurabilirsiniz

şimdi bu durumda özürüm bagkur kaydından sonra oldugu icin fadalanamıyormuyum.gibi geldi bana saygılar......

Üye
    biri Avatarı

Son Giriş
    16.02-2011
    Saat
    16:45
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aslan05 kardeşim bakın kanun şöyle diyor ilk sigortaya başladığında sağlamsan ve sigortalı olduktan sonra hastalık veya engelin olursa bir kolaylık yapıyor (yani seni sigortaladım ne için risklere karşı, ve risk gerçekleşti sen kalıcı şekilde hasta ve sakat kaldın.)eğer sakatlığın %60 kadarsa 10 sene enaz 1800 gün primle malulen emeklilik
    ..... %60 tan fazla yardıma muhtaçsan yıl şartı olamadan sadece 1800 primle emekli ediyor
    eğer bu şartlara uygun olarak emekli olursan çalışamaz koşuluyla emekli oluyorsun
    yasa koyucu da haklı seni sigortaladım ve sakatkaldın çalışamayacak durumdaysan ve ve koyduğum şartlarada uygunsan seni emekli ederim ama kanunen ne kamu nede özel bir yerde çalışamazsın çalışıtığını tesbit edersem maaşına el koyerım diyor
    ama devlet size gönderdiği e mailde girerken bir engel veya hastalığınız olduğu için sizin malül yani çalışamaz durumda emekliliğinizi kabul etmemiş ama yinede engelilere tanınan erken emeklilik şartlarınızı bildirmiş siz bu şartlara göre emekli olacaksınız

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

SGK bilgi edinmedeki memurlar yanlış cevap vermişler...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    aslan05 Avatarı

Son Giriş
    02.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa kardeş bilgi amaclı net bi acıklama yamılmadı. net resmi acıklamayı nerden alabilirim. ilker kardeşimiz antalya ve adanaya yazmıştı ona nasıl bi yazı geldi benimle baylaşırsanız sevinirim.saygılar...

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    00:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aslan05 iyi geceler allah sana yardımcı olsun ben aylarca ugraştım bir kurumun dedigini diger kurum kabul etmiyor hatta şehir şehir bile farklı şeyler söylenebiliyor ben çok araştırdım bizzat adanaya gittim sana telini adını mevkisinide verdim selim kırık ilker arkadaşımıza mesajı yazan kişi o onuda ögrendim şuan türkiyede sakatlıgın öncesi sonrası yok diyen tek kişi bu memur bence sen gittigin bagkur il müdürlüklerinde adanayı aramaları söyle yada ilker beyden antalya yada adananın mail adresini al bilgi edinme amaçlı sor çıktısı alıp öyle işleme başla iyi geceler

Üye
    aslan05 Avatarı

Son Giriş
    02.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi akşamlar jon kardeş adanayı aradım selim beyle gorüştüm aynen sen olabilirsin dedi. yalnız resmi belge istiyorum o müdürün gözüne icine sokuyum.ilker kardeşim o yazıları yollarsa cok sevinirim. allaha emenet ol

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    00:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aslan ben hayatımda insan kırmayı birini işinden etmeyi ceza alması istemem ama bagkur çalışanları çok farklı insanın damarına basıyorlar ben insan olarak saygı istiyorum vatandaş olarak sanki benim onlara ihtiyacım varmış gibi kızıyorlar bagırıyorlar ama vatandaş oraya gitmese kime ne iş yapıcaklar ben bulundugum şehirde bagkur il müdürlügüyle tartıştım o kadar bilmişki adana böyle diyorum git o zaman adana yapsın senin işini diyor yani söylemek istedigim insan gibi muamaleme göremiyoruz herkezin mutlu huzurlu bir şekilde işleri yürütmesi ne kadar güzel olurdu ama olmuyor ne diyelim sinirlerimize kendimize dikkat edicez sen resmi yazıyla git bagkura derdini anlatamassın yoksa bir kere göze battınmı fikirlerini degiştirmiyoruz ilker beye sen ara yaz sana mail versin bilgi edinme amaçlı yaz resmi yazıyla git o zaman bir sorun olmaz bence iyi geceler.........

not:savaşmayanlar zaferi göremezler....................

Üye
    aslan05 Avatarı

Son Giriş
    02.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler arkadaşım olanları seninle paylaşacam iyi geceler

Üye
    aslan05 Avatarı

Son Giriş
    02.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gunaydın jon kardeş sevkten önce vergi indirimi almam gereklimi beni aydınlatırsan memnun olurum . allaha emanet ol

Üye
    Süleyman Bahagelmez Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

jon83 arkadaşımın dediği gibi ben ankarada bağkura gittim sordum.sadece sen git rapor al.öncesi sonrası diye bir şey yok dediler bana.

Üye
    aslan05 Avatarı

Son Giriş
    02.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi gunler haydar bey. vergi indirimi şartı varmı almam gerikiyormu

Üye
    aslan05 Avatarı

Son Giriş
    02.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi gunler arkadaşlar emekli başvuruda önce. vergi indirimi şartı varmı almam gerikiyormu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

aslan, bu soruyu sanırım 20 defa yazmışsındır foruma ve hepsinde yanıt verilmiştir. Hala nedir anlaşılmayan?
    Bağkur'dan emekli olacak kişilerin defterdarlıktan sakatlık iindirim hakkı elde etmelerine gerek yok. Bağkur umursamaz sakatlşk indirimini. Emeklilik zamanı geldiğinde bağklur!a başvuru yaparsın, hastaneye sevk ederler, yeterli raporu alırsan emekli ederler, almazsan etmezler. Vergi indirim hakkı elde etmişsiniz, etmemişsiniz, umurlarında olmaz...

Üye
    aslan05 Avatarı

Son Giriş
    02.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Iyi günler bugun bagkurdan aradılar raporun sonuclandı olumlu emekli oldun dediler sizlerin yardımı ile en sonunda mutlu sona ulştım hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.

Bugun bagkura gittim iki evrak verdiler bunları doldur getir bir de bir aylık prim borcunu yatır yarın emeklilik işini yapalım. Maaşını baglıyalım

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon