Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    HALİLCE Avatarı

Gerçek Adı
    halil
    Son Giriş
    07.12-2015
    Saat
    18:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul/pendik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar bir kaç sorumda bana yardımcı olrsanız sevinirim

ben 1/1/1996 özel sektörde işe başladım ve 23/10/2009 kriz nedeniyle çıkarıldım
    %60 ind raporum var. 3 yaşından beri felçliyim ayaklardan şimdi bu orana göre emeklilik tablosu 16 yıl 4 ay 3760 gün çalımam oldugunu gösteriyor
    ben yaklaşık 14 yıl çalıştım ssk gün toplamım 4966 gündür yani prim tamam gibi mi yani ben 2 yıl 4 ayı prim ödemeden beklicem mi yoksa birim ödemeye devam edicem mi
    eger ödeyeceksem şimdi işim yok arıyorum istege baglı olark mı ödeyeyim yoksa bir işyerinde çalışıyormuş gibi görünüp öyleme ödeyeyim. hangisi daha vantajlıdır benim için ve ayda kaç tl ssk primi ödeme gerek en az
    istege baglı ödersem bagkur emeklisi mi olurum acaba birde ssk yatıracaksam bunu senelik olarak toptan ödeyemez miyim.

hepinize teşekkür ederim

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Merhaba Halil Bey,

Bizim durumuzdakiler için emekli olabilmek adına 2 şart vardır.
    Birincisi sigorta süresi sizin durumunuz 16 yıl 4 ay olması gerekiyor iken 14 yılınız varmış.Yani 2 yıl 4 ay daha beklemeniz gerekiyor.
    İkincisi sigorta prim süresi,yine sizin durumunuzda 3760 gün olması gerekiyorken siz şu anda 4966 olmuşsunuz yani bu engel değil.

Demek ki sizin emekli olabilmeniz için sadece 2 yıl 4 ay beklemeniz gerekiyor.
    Bundan sonra prim yatırılması şart değil. Prim yatırılması ise eğer şu ana kadar yüksekten yatırıldı ise ve bundan sonrada yatırabilirseniz emekli maaşınız yüksek olur.
    Yok hep veya çoğunlukla asgari ücret üzerinden yatırıldı ise bundan sonrada asgari ücret yatırılsada yatırılmasada en az maaş üzerinden alacağınız için prim yatırmaya gerek yok.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Aynen Bulnes arkadaşın dediği gibi.
    Prim ödemeleriniz asgari ücret üzerinden yada çok yakın ise prim ödemeksizin süreyi bekleyiniz.
    Emekli aylığınıza yansımayacak primi boşa ödemenze gerek yok.

Üye
    İSKENDERCEM Avatarı

Son Giriş
    02.06-2015
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    işten çıkarıldığınızda tazminat nekadar aldınız merak ettim.