Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 23 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    BAĞKURLU Avatarı

Son Giriş
    14.06-2012
    Saat
    16:36
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Öncelikle tüm arkadaşlara merhaba.
    Ben 8 aylıkken geçirdiğim ağır çocuk felci yüzünden 1987 senesinde sigorta ilk girişimde değil ama 1988'de çalıştığım büyük bir otelin istemesiyle o zamanlar Tophanede bulunan İş ve İşçi Bulma Kurumunun sevkiyle devlet hastanesinden %40 engelli raporu aldım
    .Bu rapor sayesinde (Sakat İşçi Endeks Kartı diye bir kart verdiler) o zamanlar vergi indirim belgesi olmaması sebebiyle maaşımı vergi indirimli olarak aldım. Bu arada askerlik içinde yine Gümüşsuyu askeri hastanesinden detaylı askerlik yapamaz raporu aldım.
    1989 yılında bir dükkan açarak Bağkurlu oldum. Dükkanımı 1991 yılında kapttım ve ara vermeden isteğe bağlı Bağkurlu olarak 2006 yılının 2. ayına kadar devam ettim. Pirim borcum yok hatta 100TL alacağım kalmış.
    2006 haziran ayında çıkan kanuna istinaden 2006'nın 11. ayında Kadiköy İş-Kur'a gittim ve beni Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevkettiler. Günlerce süren rapor alma çilesinden sonra yine %40 sakat işçi raporu (maalesef böyle yazıyor) aldım.
    Bugüne kadar girdiğim işlerde Engelli İşçi statüsünde çalıştım. Vergi indirimi almak için raporumu Ankara'ya yolladığımda rapor bana %20 olarak geri döndü. Sebebine gelince maalesef ki Haydarpaşa hastanesi raporun açıklama bölümünü hiç bir detay yazmadan sadece alt sağ ekstremite poliosekeli yazmış. Bununda karşılığı %20'ymiş. Maalesefki kalçadaki lezyon, bacak, kemikler, kas yapısı, ayak bileği,kısalık, zayıflık, diz hakkında ve kullanmadan yürüyemediğim 180 derecede kitli uzun bacak cihazı hakkında hiç not düşülmemiş.
    O zaman anladımki ve tüm formlardan okuduğum kadarıyla Devlet TIP Fakültesi Hasteneleri'nin raporu hakem raporu sayılabilecek nitelikteymiş. Benim Bağkur ve SSK'da toplamda eksiksiz 21 yılım var. Ancak son yedi yılda Bağkur gün sayım daha fazla olduğundan ve şu anda çalışmadığımdan dolayı Bağkur'dan emekli olmaya karar verdim. Bu sebeple Kasım ayında İSTANBUL CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ'ne giderek sağlık komisyonundan detaylı rapor istedim. Cerrahpaşada uzun muayeneler, tetkikler ve rontgen filimleri sonrasında tüm detaylarımı yazarak uzunca bir süreklidir sağlık raporu verdi.
    Derecesi %44 11.11.2009 tarihli BİLATERAL KOKSA VALGA (Maalesefki yaşlandıkça bacak ve kalçadaki deformasyon artıyor ve kas yapısı daha zayıflıyor).
    Be nde 29.12.2009'da bağkura bu oldukça detaylı raporuda koyarak erken emeklilik için müracat ettim.
    Dün eve Bağkur'dan bir zarf geldi. Açtım içinden 1 Muğla SSK'dan (ilk girişim), 1de İstanbul SSK'dan hizmetimle ilgili bilgi istemişler. Bu tamam. Ancak 3. kağıtta HAYDARPAŞA Araştırma Ve Eğitim Hastanesine bir yazı var. Zanedersem sevk kağıdı, orada çalışma veya iş kazası veya, meslek hastalığı sonucu meslekte kazanma gücünü ne oranda kaybettiği bölümü işaretli. Bir de kağıtta ekte bulunan hususların dikkate alınarak raporun düzenlenmesi yazıyor ve ekinde 3 sayfa olduğu yazılmış.
    Anladığım kadarıyla 2 aylık Cerrahpaşa Tıp Fakültesinin raporunuda hiç ama hiç dikkate almamışlar.

Arkadaşlar benim Askeri rapor dahil bugüne kadar 4 adet raporum var hepsi de resmi kurumlardan. Hepsi de %40-%44. Hatta ve hatta daha önce birçok raporu doğrulanması açısından ya Çapa Tıp Fakültesine Veya Cerrahpaşa Tıp Fakültesine sevketmişler. Ben tersten başladım yinede sevkettiler. Ben şimdi ne yapmalıyım?? Bu konuda herhangi bir itiraz dururmum var mı? Yoksa devlettir ne derse o deyip kuzu kuzu tekrar parasını cebimden ödiyerek daha önce rapor aldığım hastaneye gidip tekrar mı rapor almalıyım?

Çok sıkıldım bu işlerden ve ne yapacağımı bilmiyorum. Acil yardımlarınızı, fikirlerinizi bekliyorum.....

Sevgiyle Kalın,

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    00:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım yazını okudum bagkur şu maddeyi işaretlemiş senin yazına göre çalışma veya iş kazası veya, meslek hastalığı sonucu meslekte kazanma gücünü ne oranda kaybettiği bölümü bunun anlamı erken emeklilik 5510/28 göre dogru madde yanlız şunu bil o maddenin sonunda söyle bir ek var yüzde 40 ile 58 kaybettigimi diye bir çogunda yok bu kanun yeni çıktıgı için bir çok bagkur il müdürlüklerinde yok seni sevk ettikleri hastaneden baltazar formülü düşültükten sonra yüzde 40 ve üstü alırsan erken emekli olabilirsin belli şartlar var prim gibi ben arkadaşım için 1 aydır bagkurla ugraşıyorum arkadaşım bagkur kaydından önce saglam oldugu için sadece malulen emekli olabilirsiiniz diyor bagkur biz ise sizin erken emekli olmak istiyoruz ama bagkur olmaz bagkur kaydınızdan önce engelli degilsiniz diyor sizin durumuzda sitede emekli olan 3 arkadaş var bagkur kaydından önce engelli sonradan yüzde 40 ve üstü rapor alıp erken emekli oldular mesala miremur arkadaş en son emekli olan bagkurdan adanadan zannedersem bildiklerimi ve tecrübelerimi yazdım saygılar

Üye
    KABATAŞLI Avatarı

Son Giriş
    26.04-2010
    Saat
    17:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili BAĞKURLU kardeşim, Bağ-Kur emekli olmak için başvuran herkesten 3 (üç) hastane raporu istiyor. Seni haydarpaşa numune hastanesinden sonra bir de üniversite hastanesine gönderebilirler. Allah sabırlık versin. Birde işyerini kapatmadıysan pirimlerini ödemeye devamet. Çünkü emeklilik tarihi Bağ-Kur un karar verdiği tarihten başlar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.244

Bağkur öyle şeyler yapıyor ki, mensuplarını emekli etmemek için uydurdukları ve duyduğum hiç bir şey artık beni şaşırtmıyor.
    Maalesef sevk edildiğiniz hastaneye gidip rapor almaktan başka bir yol yok... Yalnız, sevk kağıdında rapor için sizden bedel alınmayıp kuruma fatura edilmesi gerektiğine dair bir ibare olması gerekirdi. Bu yok mu?
    Sabır...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    BAĞKURLU Avatarı

Son Giriş
    14.06-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Maalesef bu sevk kağıdında hastanedeki rapor için ücretlerin benim tarafımdan ödeneceği belirtiliyor.Kurum tarafındanın üstünü çizmişler.
    Birde anlamadığım zaten üniversite hastanesi raporum var hemde 11.2009'da alınmış yeni yani. Beni bir daha üniversite hastanesine sevk etmezler galiba. Yine hastane yolları göründü bana.
    Bugünde etraf kar içinde artık bir kaç gün sonra giderim. İnşallah aksilik çıkmazda oradanda tekrar alırım rapor. Zaten oradan aslında raporum var gittiğimde onuda hatırlatacam doktorlara. B altazar formüllük bir durumumda yok zaten hepsi çok ufak yaşta geçirdiğim çocuk felci neticesidir. Durumu tekrar yazacam buraya.
    Saygılar....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.244

Kuruma borcunuz var mı? Neden sizin ödemeniz gerek anlamadım.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    BAĞKURLU Avatarı

Son Giriş
    14.06-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayır kuruma borcum yok ama ben şuanda Bağkur'da aktif sigortalı değilim. Bağkur'u 2006'nın ortalarında durdurdum ve Bağkurdan SSK ya geçtim. Ancak SSk'da Ağustos 2009'da durdu. Maalesefki son 7 senede en çok prim nereye yattı ise oradan emekli olunacak dendiği için Bağkur'dan emeklilik başvurumu yaptım. Zannedersem bu sebepledir.
    Birde emeklilik başvurum 2009 12. ayda Cerrahpaşa raporum 11.2009'da neymiş efendim rapor 2010 tarihli isteniyormuş o yüzden Haydarpaşa numuneye sevketmişler....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.244

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Ne desem boş... Rapor 2010 tarihli olmalıyımışmış, yalan! Yok öyle bir şart. Tamamen memurların ceberrutluğu!

Üye
    PARAPLEJI 27 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    08:53
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bu bağkur var ya ömrümü yedi. malülülen emeklilik için kuruma %95 bakıma muhtaç ve sürekli raporumla müracaat ettim. yine de arkasından yeni rapor istediler. toplam 7 rapor verdim. hak olan bir hakkımı alamıyordum. en son olmadı milletvekili devreye koyduk. süreç tam 18 ay sürdü. çok şükür kurtuldum. inşallah hiç kimse benim kadar yorulmaz.

Üye
    BAĞKURLU Avatarı

Son Giriş
    14.06-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet dostum aynen nasıl yaparızda emekli etmeyiz bunları diye bakıyorlar direk. Sanki devlet düşmanıyız . Sen nihayetinde kurtulmuşsun bakalım ben ne yapacam. Yarın sabaha Haydarpaşa'dan aldım randevu gidecem. Tabiki yanımda 2 aylık rapor ve rontgenlerimide götürecem. Artık tek dileğim doktorun anlayışlı çıkması derdimi anlatabilmem. Merdiven bile inip çıkamıyorum bu hastanede sağlık kurulunu 3. kata koymuşlar bari asansör çalışsa. Sizleri sonradan tekrar konuyla ilgili bilgilendirecem....
    Saygılar,

Üye
    PARAPLEJI 27 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    08:53
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim rapor almaya giderken mutlaka yanında eski raporların fotokopisi bulunsun. inşallah kolay geçer.

Üye
    BAĞKURLU Avatarı

Son Giriş
    14.06-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Salı günü hastaneye randevu almaya gittim çarşamba sabaha randevu verdiler. Çarşamba sabah gittim ortopedi heyeti çarşamba olmaz perşembe gelin dediler. Nasıl böyle birşey yaparsınız beni siz çağırdınız deyince bana ne yapalım işlem için çarşamba gelmek zorundaydınız heyet içinde tekrar perşembe geleceksiniz dediler. Tabi biraz sesimi yükseltincede hemen git nereye anlatırsan anlat derdini dediler ve bende çok üsteliyemedim sonuçta rapor almam lağzım .
    Bugün yani Perşembe tekrar gittim. Ortopedi doktoru demez mi benle işin yok nöroloji ve fizik tedaviye gideceksin. Hayda bende çocuk felcinden dolayı ömür boyu 180 derecede kilitli uzun yürüme cihazı kullanmak zorunda olarak ayrıca 3 defa ağır ortopedi ameliyatı geçirdim. Hatta daha önceki askeriye dahil 4 raporumun da ortopedi bölümünden verildiğini söyledim. Neyse yine üstelemek olmaz bu sefer rapor mapor alamam diye tekrar 3. kata çıktım dedim ki ortopedi beni nöroloji ve fizik tedaviye yolluyor.
    Bu sefer ordaki memur iyi o zaman onların heyeti yarın (cuma), yani yarın gel dediler. Ben de kardeşim ben ve benim gibi engelli arkadaşlar zaten engellerinden dolayı bu raporu alıyorlar sağlam adamı bile çileden çıkaracak bu süreci siz bizlere uyguluyorsunuz der demez ben fırça yemeye başladım, "geleceksin kardeşim o kadar".
    Ben sıyırmak üzereyim, dişimi sıkmaktan dişim kırılacak ama yarın yine gidecem. Ordan ortopediye tekrar geçmem gerekirse ortopedi yarın yok salı günü var. Yani ne yapmalı nasıl yapmalı kafam çok karışık. Maalesef ki bu konuyu hastahane yönetimine şikayet bile edemiyorum, ucunda raporum var ....Tekrar yazacağım....
    Saygılar,

Üye
    BAĞKURLU Avatarı

Son Giriş
    14.06-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben Bağkur'dan erken emeklilik için Şişli'ye müracat etmiştim. Cerrahpaşa'dan %44 oranında raporum elimdeydi. Bağkur beni tekrar Haydarpaşa Araştırma Hastanesine (hakem hastanesi) sevk etti.
    Haydarpaşa'dan %60 oranında rapor aldım ve bu iki raporu Ankara Maluliyet Daire başkanlığına yolladılar.
    Bugün Bağkur'u aradım bana Ankara'dan ara karar geldi dosyanızı incelenmesi için tekrar Ankara'ya yolladık sizede bilgi postaladık dediler.
    Anlamadığım bu ara karar ne için?? Eksik evrak mı yoksa benden tekrar rapor mu isteyecekler? Bunu nasıl öğrenebilirim?

Bu konuda bilgisi olan varsa cevap verirse çok sevinirim.

Saygılarımla,

Bu konuda bilgisi olan yokmu...

Üye
    remzi_5757 Avatarı

Gerçek Adı
    remzi
    Son Giriş
    08.11-2011
    Saat
    17:59
    Yaşadığı Yer
    sinop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim öncelikle geçmiş olsun.bende bu bağkurdan uzun uğraşlar sonucu emekli oldum.bende haydarpaşadan %66 rapor aldım.ankaraya gönderdik bende ara kararlarla uğraştım iyi bilirim.için rahat olsun senden başka evrak isteyecekler.başka bir soryn olmaz.yeter ki red gelmesin....

Üye
    BAĞKURLU Avatarı

Son Giriş
    14.06-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar Ankara'ya giden raporun ekindeki Bağkur'un yazdığı dilekçede bende sigortalı olarak ilk defa çalışmaya başladığı tarihten önce çalışma gücünü kaybeden sigortalının 28/4. fıkrasına göre değerlendirilmesi işaretliydi bugün öğrendiğime göre Çalışmaya başlamadan önce elimde rapor olmadığı için (engelim bebeklikten oda ayrı bir konu) Çalışma gücünün veya işkazası veya meslek hastalığı sonucu meslekte kazanma gücünün %40 ila %59 oranında kaybedip kaybetmediği 5510/28-5. fıkrasına göre işaretlenmesi gerekliymiş o yüzden ara kararla İst. Bağkura gelmiş. Bağkur'da 28-5. fıkrasına göre şıkkını işaretleyip yollamış. Farkıda çok anlamış değilim ama bakalım...Sonuçta tekrar dosya ankaraya gitti süreç tekrar uzadı (

Sayfa 1 / 2 12 SonSon