Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 23 mesajın 16-23 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    946
    Verilen Beğeniler
    1.237

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    5510/28/5. fıkra demek, malulen değil, %40 ve üzeri işgücü kaybı olduğundan dolayı emeklilik işlemleri yapılacak demek:

a) % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 16 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4320 gün,
    b) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 18 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4680 gün,
    primle emekli olurlar
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    BAĞKURLU Avatarı

Son Giriş
    14.06-2012
    Saat
    16:36
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam Arkadaşlar,

Ben 21 senelik bağkur ve ssk dahil prim yatırmış, 1 yaşından beri engelli biriyim. Bağkur'dan emekli olabilmek için 2009 Aralıkta Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden %45 heyet raporu alarak emekliliğe başvurdum. Bağkur beni Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesine (HAKEM HASTANESİ) özel bir yazıyla tekrar sevk etti. Oradan da uzun uğraşlar sonucu %60 engelli raporu aldım.
    Bu raporlar ve Gülhane Askeri hastanesinden aldığım askerliğe elverişsiz raporum Ankara'ya gitti. Ankara ara kararla Sigorta başlangıcımdan önce raporum olmadığı gerekçesiyle tekrar evrak istedi. Bağkur evrağı tamamlayıp tekrar Ankara'ya yolladı.
    Aradan yine 2 aylık süre geçti ve şimdi Bağkurdan yazı geldi. Yazı şöyle: Ankara Maluliyet Daire Başkanlığı bu raporlara rağmen Üniversite Hastanesinden tekrar rapor almamı istiyor. Benim onlara verdiğim zaten Cerrahpaşa Üniversite hastanesi raporum var.
    Şimdide Marmara Üniversitesi Hastenesi raporu isteniyor.
    Çıldırmak üzereyim raporlarımdan biri 2009 tarihli öteki 2010 askerlik zaten 1986.... NASIL TEKRAR RAPOR İSTENMESİNE İTİRAZ EDERİM?
    NE YAPMAM LAĞZIM?

Üye
    PARAPLEJI 27 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    08:53
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeş bunlar ülkenin gerçekleridir. Ben Bağkur'dan malülen emekli olabilmek için kuruma tam 7 (yedi) adet rapor verdim. Raporların hepsi %95 idi. yinede başedemedim. En son olmadı milletvekilini devreye soktum.

Üye
    BAĞKURLU Avatarı

Son Giriş
    14.06-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Buarada sadece bu iki rapor değil 1987'de aldığım engelli raporum ve 2006 da aldığım başka bir negelli raporum daha var yani askerlik dahil 5 adet raporum var.

Üye
    PARAPLEJI 27 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    08:53
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

evet kardeş anlaşıldığı gibi işin sonuna yaklaşmışsın. inşallah kısa zamanda emekli olursun.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    946
    Verilen Beğeniler
    1.237

Aşağıdaki dilekçeyi kırmızı yazıları tam ve doğru olarak düzenleyerek aşağıdaki iki yere de gönderin.
    Yazılı olarak göndermeniz çok daha iyidir. Bence hem yazılı olarak iadeli taahütlü olarak gönderin hem de email ile gönderin...
    İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
    İL MÜDÜRÜ SAYIN MUSTAFA KURUCA

Konu: Bağkur'da Yaşlılık Aylığı ile ilgili Hizmet Standardına uyulmaması
    Tarih: ... /... /2010

Bilindiği üzere Sosyal Güvenlik Kurumu İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Hizmet Standartları'nı belirleyen tablo Yaşlılık Aylığı Bağlanması için gerekli olan belgeleri "1) Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesi, 2) 1 Adet Fotoğraf, 3) Sigortalılık Belgesi" olarak öngörmüştür.

Ne var ki xxx tarihinde Bağkur x Müdürlüğü'ne yapmış olduğum başvurumda defalarca sağlık raporu istenmesi ile mağdur edilmekteyim.
    xx tarihinde xx oranında rapor sundum. Bu rapor xx gerekçesiyle kabul edilmedi, İstanbul'un 5 hakem hastanesinden biri olan xx hastanesine sevk edildim. xx tarihinde oradan %60 oranında rapor aldım ve kuruma sundum. Ancak bu da hiç bir gerekçe gösterilmeden reddedildi ve x tarihinde xx hastanesinden yeniden rapor almam gerektiği tarafıma bildirildi!

"Başvuru esnasında yukarıda belirtilen belgelerin dışında belge istenmesi, eksiksiz belge ile başvuru yapılmasına rağmen hizmetin belirtilen sürede tamamlanmaması veya yukarıdaki tabloda bazı hizmetlerin bulunmadığının tespiti durumunda ilk müracaat yerine ya da ikinci müracaat yerine" başvuru yapılması gerektiğini biliyorum.

Hizmet standardına göre 40 günde tamamlanması gereken başvurumun x gündür anlamsız taleplerle sürümcemede bırakılmasına karşılık gerekli idari soruşturmanın açılmasını, emeklilik işlemlerimin bir an önce tamamlanabilmesi için gereğinin yapılmasını ve tarafıma yazılı olarak yanıt verilmesini arz ve talep ederim

ad soyad
    imza

tc kimlik no
    telefon
    adres

Aynı yazıyı üstünü "İstanbul Valiliği, İl Vali Yardımcısı Sayın Ali Kazgan" olarak değiştirerek aşağıdaki 2. müracaat yerine de gönderin:

İlk Müracaat Yeri: SGK İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
    MUSTAFA KURUCA (İl Müdürü)
    Adres : Süreyyapaşa Ormanı Başıbüyük mah Başıbüyük cd. Maltepe –İst.
    Tel : 0216 421 35 70
    E-Posta : mkuruca@sgk.gov.tr

İkinci Müracaat Yeri: İSTANBUL VALİLİĞİ
    ALİ KAZGAN (il vali yardımcısı)
    Adres : Ankara cad. Cağaloğlu İstanbul
    Tel : 0212 455 59 25
    E-Posta : alikazgan@istanbul.gov.tr
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    BAĞKURLU Avatarı

Son Giriş
    14.06-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sn. Oturanboğa,
    Dün Bağkur'a gittim bu bizim elimizde değil Ankara tekrar rapor istiyor dendi ve bende Cerrahpaşa 'dan aldığım Aralık 2009 tarihli raporum olduğunu ve kendilerine verdiğimi söyledim onlarda o zaman bir dilekçe yazın sizi tekrar Cerrahpaşa'dan rapor almanız için sevkedelim dediler. Gerekçeleri ben Cerrahpaşa raporunu emekli olabilmek için kurum yollamadan kendi isteğimle almışım ancak sonra beni Haydarpaşa eğitim ve araştırmaya bu gerekçeyle kendileri sevketmişti. Ki Haydarpaşa istanbuldaki 5 hakem hastanesinden biri. Oradanda %60 almıştım Ocak 2010'da. Şimdi tekrar Cerrahpaşa'ya sevkimi kabul mü edim yoksa dediğin gibi itirazmı edim veya her ikisinide yapayım mı??? Yardımın için sağol....
    Dostum cevabını bekliyorum...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    946
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bağkur emeklilik için kesinlikle kendi sevki ile alınmış raporu şart koşuyor. Bu konuda yapılabilecek bir şey yok.

Yalnız, siz zaten sevkle rapor almışsınız. Şimdi yeni rapr istenmesinin mantıklı bir gerekçesi size sunulmazsa, ben olsam üstteki dilekçeye "yeniden rapor istenmesinin anlamlı bir gerekçesi tarafıma sunulmadı. İstanbul'daki beş hakem hastanesinden biri olan xx hastanesi'nden kurum sevkiyle %60 oranında rapor almama rağmen yeniden başka bir hastaneye sevk edilmek istemem her açıdan haksılıktır. " ibaresi ekler (ben üstteki dilekçeyi buna göre yeniden düzenledim) ve ilgililere gönderirirm.

5510/28. maddeye göre emekli olabileceksiniz zaten. %40 ve üzeri rapor almanız yeterli, değil mi? Böyleyse, bu ortadayken %60 raporun kabul görmemesi işgüzarlık!

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12