Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yalçın k Avatarı

Son Giriş
    23.01-2010
    Saat
    22:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    1987 senesinde ssk lı oldum.1988 senesinin 8 ayında testis tümöründen dolayı sag testisim alındı. ve bir ay sonra da ankara onkoloji hastanesinde büyük bir ameliyat daha geçirdim.
    bu sebebten dolayı gitmiş oldugum askerlik görevindende çürüge ayrıldım.
    şu anda çalışıyorum. 7500 gün primim var. malulen emekli olabilir miyim.

bana cevap yazarsanız çok sevinirim.

bu arada 1971 dogumluyum

Üye
    yep Avatarı

Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    16:38
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım mamullen emeklılık cok zordur sana tavsiyem 1988 girişinizle 3600 günle vergi indiriminiz varsa hemen emeklı olursunuz

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Rahatsızlığınız sigorta başlangıcından önce olduğu için malulen emekli olamazsınız,zaten buna gerek de yoktur.
    %40 ve üzeri raporla vergi indirim hakkı alabilirseniz hemen emekli olabilirsiniz.
    Normal emekliliğinize de çok birşey kalmamış.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

malulen emekli olabilmek için maluliyet cetveli'ne göre malul olmanız gerek. Şu anda bu oranda işgücü kaybı almanız mümkün değil.

Ama sakatlık oranı cetveli'ne göre %40 ve üzerinde işgücü kaybı raporu ve ona istinaden de en az 3. dereceden sakatlık indirim hakkı elde ederseniz (http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html), hemen Yaşlılık emekliliğinden yararlanabilir ve erken emekli olabilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Kozmik Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    10:27
    Yaşadığı Yer
    Yozgat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @yalçın k

Yalçın bey merhaba.Bende sizin geçirdiğiniz rahatsızlığı geçirdim ve büyük bir rplnd ama ameliyatı oldum.surekli sağlık raporum ve sürekli vergi indirim belgem var.Emeklilik neticenin ne oldu acaba.Surekli vergi indirim belgesi alıp sürekli emekli ettimi SGK sizi.Yada tekrar tekrar kontrole çağırdım sizi.Cevablarsaniz mutlu olurum.Tsk.email adresim.ozer_6666@hotmail.com. Ve cep numaram 05458236834