Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    emre_26 Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    17.01-2010
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selamlar;

ben 2008 temmuzunda ef %21 kalp yetmezliğinden hastaneye yattım. tedavilerimin ardından kalbime ıcd (paker) takıldı, 2009 eylül ayına kadar hastanelerde tedavi gördüm ama şifa bulamadım şikayetlerimin devam etmesi sonucunda malulen emekli olabileceğimi söylediler. ben de sgk kurumuna başvurdum
    en son 2007 yılında primim çalıştığım kurumdan yatırılmış ve 1800 günüm bulunmamaktaydı. ben de askerlik borçlanmasından yararlanarak 1800 günü tamamladım. sigorta başlangıç süremde 10 yılın üzerinde olduğundan dosyamı kabul edip antalya araştırma ve eğitim hastanesine sevk ettiler.
    hastaneden raporlarım gönderildi tekrar beni bu sefer tıp fakultesine sevk ederek durum bildirir raporu getirmemi istediler bu raporuda sgk kurumuna götürdüm akabinde beni 15/01/2010'da aradılar ve emekliliğimin onaylandığını bildirdiler
    pazartesi günü sgk ya gidip maaş servisine başvuracağım.

sizce ortalama ne kadar aylık gelirim olacak

ayrıca tıp fakultesinden kişisel başvurumla %100 iş göremez raporu aldım bu raporla ayrıca iş görmezlik maaşı alabilir miyim? alabilirsem nereye başvurmam gerekiyor ve takribi ne kadar maaş bağlanır?

sorunumu uzunca anlattığım için özür dilerim umarım sıkıntı vermemişimdir. cevaplarsanız çok sevinirim.

saygılarımla emre.

Üye
    Dogan_Ist Avatarı

Son Giriş
    05.04-2016
    Saat
    14:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iş göremezlik maaşından ne kastediyorsunuz, geçici iş göremezlik mi, sürekli işgöremezlik mi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Malulen emekli maaşınız ne kadar olur bilemiyorum. Emsal olması açısından: http://www.engelliler.biz/forum/emek...iyorsunuz.html

İş göremezlik geliri alamazsınız. Çünkü bu gelir sadece iş kazası ya da meslek hastalığı söz konusu olduğunda hak edilir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...