Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    22

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaş konuyu uzattıkca uzatıyorsun bagkur a git borcunu öde sorun kalmaz ama sen hala fikir alayım diyorsun..
    Eee bagkura gittin mi de sorarsın bizim evrak ne aşamada diye...

Üye
    Oguzhang Avatarı

Son Giriş
    08.04-2010
    Saat
    11:06
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlker desteğin için teşekkürler.

Keşke yazılan yazılarıda okuyabilsen.

Lütfen yazıları dikkatli okuyalım,fikir almak istediğim konuda bilgin yoksa müsade et bilgisi olan arkadaşlardan faydalanayım.

Memurun gönderdiği giden evrakı sen nasıl takip edeceksin diye bir sormayı denesen keşke. Memur kndi içinde üstyazı vermiş diğer birime şevketmiş sen sivil olarak gidip memurun yazısını nasıl takip edecek ve soracaksın?

Bu sebeple bu durumu yaşayan arkadaşların tecrübelerinden faydalanmaya çalışıyorum.

Yardımcı olmak zormu geldi? ya da bilgi durumunumu aştı?

Müsade et zor gelmeyen,konu hakkında bilgisi olan, tecrübesi olan, yardım etsin.

Hayırlı geceler.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    22

Arkadaşım kurum sana istedgin bilgiyi vermek zorun da bilgi edinme yasasıda bunun için çıktı zaten o memur sıkıyorsa sana bilgi vermesin..
    Benim yardımcı oldugum insanlar bugün emeklli kardeş
    Allaha çok şükür bilgimiz bize yeter ama sana yetmedigi belli..........
    Bu konu hakkında kim deneyim yaşamış bakalım bekleyip görecez...
    Sana söylüyoruz işte bagkur a git borcunu ögren borcun varsa öde sorun ortadan kalkar ....

Üye
    Oguzhang Avatarı

Son Giriş
    08.04-2010
    Saat
    11:06
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hey Allahım...

Yazılanları neden okumadan yorum yazıyorsun arkadaşım?

Bak yukarıda ne yazıyorum?

Borcum varmış öğrendim yazıyorum..

Sen hala git borcunu öğren yazıyorsun.

Arkadaşım ben süreç nedir, nasıl olur o konuda bilgi istiyorum yazıyı dikkatli okuyalım.

Sayende Nasrettin Hoca nın neden damdan düştüğünde bana damdan düşen birini getirin dediğini de anlamış oldum.

Sana göre hayat harika.. Tak diye başvur şak diye emekli ol hop diye maaşı al..Nasılsa henüz bu yollara başvurmamışsın uzaktan tavsiye verip taktik gösteriyorsun...Emekli olmadan emeklilik tavsiyeleri veriyorsun..O kadar basitki herşey insanlar nasıl bu kadar aptal olabiliyor diye düşündüğünede eminim, hatta bak yazmışsın sayende emekli olanlar bile varmış..

Birde bilgi edinme yasasına değinmişsinki evlere şenlik..belkide 2-3 günde yapılacak iş için bilgi edinme yasasına başvur,30 gün bekle! bunumu tavsiye ediyorsun şimdi? Ben işyerimle ilgili prosedürü merak ediyorum sen ise hala sigortada takılı kalmışsın.

Ne mutlu sana..Zaten yaptığım işlemleri bana birde sen söylüyorsun,müsade et yapmadığım işlemler konusunda bu süreci yaşayanlardan tavsiye alayım.

Yukarıda ilk yazım(Emeklilik işlemlerine başvurumla ilgili) ve eklediğim birde link mevcut...linki okumadığın zaten anlaşılıyor ama rica etsem o linke tıklayıp bir okurmusun? sonra niye "bu konuda bir sıkıntı çeken oldumu? oldu ise neler yaptınız?" diye sorduğumu anlarsın.

Bir insanın kendinden önce aynı yollardan geçen kişilerden yol tavsiyesi istemesi yadırganmamalı.

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    22:27
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaş İlker doğru yazıyor,
    zaman kaybetmek istemiyorsan direkt olarak Bağ-Kur'a git borcun olup olmadığnı sorgula var ise öde.Bu şekilde hepey zaman kazanırsın.
    Ama yok ben sizi dinlemem dersen ,SGK'dan yazışmayı beklersin borcun var ise gidersin Bağ-Kur'a o borcu ödersin,tekrar sgk'ya gidersin talepte bulunursun........... uzadıkça uzar.
    İlkerin tavsiyesini dinle ,en hızlı yol sana sn.Oturan Boğa ve İlker göstermiş.
    Neyi halen anlamadını anlayamadık.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    En en en geç 1 ay içinde bağkur borcunuzun olup olmadığına dair yazı gelir ve ona göre emeklilik işlemleriniz devam eder. Bekleyip görmekten başka bir yol yok maalesef.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12