Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    5510 / Geçici Madde 4'e göre iki seçeneğiniz var:

1- Memuriyetten önce %40 ve üzerinde sakatlığınızın olduğunu raporla belgelemek şartıyla 5400 gün hizmet süresini tamamladığınızda emekli olabilirsiniz. O tarihte alınmış raporunuz varsa, bugün yeniden rapor istenmez sizden.

2- Memuriyetten önce sakat değildiyseniz ya da bunu belgeleyemiyorsanız, bugün sakatlık oranı cetveli'ne göre %40 ve üzerinde işgücü kaybınızın olduğunu belgelemeniz şartıyla; a) % 50 ilâ % 59 arasında ise en az 5760, b) % 40 ilâ % 49 arasında ise en az 6480 gün hizmet süresi ile emekli olabilirsiniz. Bu statüde emekli olabilmek için emeklilik zamanı geldiğinde kurum sevki ile hastaneye gidip yeni rapor almanız şart.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    stardec Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    27.06-2017
    Saat
    03:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın kardeşim cevap yazmışsınız teşekkür ederim. Ama ben 1999 öncesi özürlüydüm ama bunu nasıl ispatlayacağım ben istanbul üniversitesinde memurum emeklilik masasındaki sayın şef de yeni bu işi bilmiyor yazışayımmı diye bana soruyor ankara ile ... Yani hakikaten ankaraya özürlülüğümü ispat edecem 99 öncesi ne önerirsiniz diye soralımmı? Yoksa i.ü. Sinden doğrudan 99 öncesi sakatlığımı ispat edecem diye sağlık kuruluna doğrudan ben mi başvurayım hadi ki aldım ankara bu raporu kabul eder mive 2002 deki sağlık kurulu raporumu saygılarımı sunarım uğur saka

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

memuriyetten önce % 40 ve üzerinde işgücü kaybınızın olduğunu belgeleyin de, nasıl belgeleyebiliyorsanız öyle belgeleyin. Kendi başvurunuzla bunu halletmenizde bir mahsur yok.

Eğer memuriyetten önce % 40 ve üzeri iş gücü kaybınıznı olduğunu belgeleyemezseniz, ancak bir üstteki mesajımda yazdığım şartlarda emekli olabilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    stardec Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    27.06-2017
    Saat
    03:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SAYIN FORUM ,ben 1999 17 eylülde memur oldum 1170 gün ssk vardı eklettim onuda 20.07,2002 de özürlü raporu çıkardım %58 . sonradan özürlü olarak GİRMİŞ OLDUĞUMDAN bide vergi indirimi aldım ankaradan %52 geldi kartım var başbakanlıkdan en nihayet 16 yılı geçtim şuan 17,5 yıl oldu 6300 günüm var Kasım 20 de emeklilik için başvuruda bulundum vergi indirimi rapor un fotokopisi aslı gibidir ne noter tastikli şekilde 20 ocak 2014 de yazım geldi TEKRAR SAĞLIK KURULU RAPORU ALMAMIN GEREKTİĞİ üniversite veya araştırma hastanesinden VE SONUÇLARIN SAĞLIK KURULU RAPORUYLA BİRLİKTE KURULUN TEKRAR İNCELEMESİ SONUCU KARAR VERİLECEK DENMEKTE... Ben sonradan özürlü memur olarak 5760 günü geçmişim... ve 2002 yılında vergi indirimli SÜREKLİ raporumun olduğu halde bu cevap geldi siz ne önerirsiniz tekrar rapormu çıkarayım ki oranlar düştü belki %45 ALACAĞIM... Yoksa avukata başvurayımmı kimi tavsiye edersiniz çoookk çaresizim... ve ben 6480 günü temmuz da dolduruyorum %45 ALSAM göndersem temmuza 5 ay var temmuzda tekrar rapor isterlerse napıcam ... çaresizlikden sinir bozukluğundan uyku yok gözlerimde teşekkür ederim saygılar.

Yasaklı Üye
    cumii Avatarı

Son Giriş
    25.05-2015
    Saat
    14:07
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aldığın raporun tarihi ne yazıyorsa odur kardeşim...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Uğur, maalesef yeni rapor almanız şart.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12