Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 27 mesajın 16-27 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    h.protez Avatarı

Son Giriş
    15.06-2008
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    müsait olduğunuz zaman msn de görüşmemiz mümkünmü kamera var bende karşılıklı az sohbet edelim merak ettiklerimi sorayım.h.protez@hotmail.com selamlar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Buradan sorun lütfen. Soru-cevaplardan herkes yararlanmış olur...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    h.protez Avatarı

Son Giriş
    15.06-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim ssk numaram 15627561 Hasan Ev döküme burdan bakıyorum yatırılan yer 35 olarak gözüküyor ama işyeri merkez Ankara ,çalıştığım yer İzmir .inşaat firması burdan iş almış ANKARA deftarlığınamı yoksa İzmir mi birde bu mahkeme sürecinde dosya beklemede bunun engeli olabilirmi .Mahkemede 4 senedir devam ediyor du ,vazgeçersek bu masraflarıda benden alırlar sanırım birde kazanırsak birikmişleri alacaktık hani emekli olabilsem bunları pek önemsememde bu konuda ne düşünürsünüz biliyorum sizi çok meşgul ediyorum kusura bakmayın bu benim kurtuluşum olacak bunu en çok sizler anlarsınız saygı ve selamlar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

SSK pirimin neredeki vergi dairesine yatırılıyorsa, oradan başvuru yapman gerek. Ya da benim yaptığımı yapıp, evime yakın bi işyerine 10 gün sigorta göstermek ve sonra oradan emeklilik istemek de mümkün.
    İşleyen mahkeme sürecinin bi sakıncası olacağını sanmıyorum.Emekli olunca durdurursunmahkemeyi.
    Mahkeme masrafları ve alınması muhtemel tazminatı inan bilemiyorum. Davadan vazgeçersen eminim o hakların yanar. Tercih senin... Yukarıda dediğim gibi, bence malulen emeklilik şansın da var... Önce onu zorla, sonra olmazsa normal emekliliğe geçersin...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    h.protez Avatarı

Son Giriş
    15.06-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu verdiğin bilgiler için nasıl teşekkür ederim bilmiyorum ama Allah senden razı olsun her şey gönlünce olsun ,bir tek şey düşündürüyor bağışla yine o madde kurumlar arası geçişte son kurumda 1260 gün -3,5- sene olmalı derlerse kahrolurum çünki bu kadar uğraştığım için sanki hiç olamayacakmışım gibi hissediyorum saygı ve sevgilerle selamlar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

İsteyemezler.
    7 numaralı mesjda alıntıladığım genelge böyle bi talepte bulunmalarını engeller.
    Bu genelgenin çıktısını da alıp başvuru yapın. Ve eğer avukat tutarsanız, bu başlığı ona da okutun. Anlayacaktır...

Üye
    h.protez Avatarı

Son Giriş
    15.06-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok uzatık belkide ama bu bahsettiğiniz 7 inci mesajdaki konu açıkca şunu diyor SSK ya girmeden önce başka bir kurumdada çalışırken malul duruma düşülürse sonrada ssk lı olarak çalışmaya devam edilirken malul olduğunu belirtirse sureç SSKya giriş değilde diğer başlanılan kuruma giriş tarihi baz alınacak, bunun benle ilgisini anlayamadım çünki benim ilk giriş SSK .
    Beni bağlayan maddenin sonuna doğru olan kısım ordada diyorki ssk ya girişten önce çalışma gücünün 3 te 2 sini kaybetmediğini ispat etmek bana düşüyor ve bunu heyet raporuyla ispat edilmesini istiyor ,bunuda ekte yollanmasını.
    Saçmalık şunda benim çalışmamı engelliyecek özürüm yoksa niye ben 25 veya 30 sene önce çalışırken masraf edip heyete giriyim 3te2 mi kaybetmedim sağlamım diye rapor alıyım bunuda saklayım ben bu duruma düşeceğimi bilsem olurdu ama insan bir dakka sonrasını bilebilirmi iyice çıkmaza girdim.yoksa benmi anlayamıyorum.Senide çok yorduk engelli olupta Türkiyede yaşamak çok zormuş selamlar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Evet, ilk sigortalılığınız SSK olduğu için o genelgeye bile gerek yok. Siz elinizi kolunuzu sallaya sallaya vergi indirimi alabilir ve sonra da emekli olabilirsiniz.

Malulen emeklilik için (hani onlar 1260 geyiği yaptılar ya) o genelge işe yarar. Fazla bilgi göz çıkarmaz

Üye
    h.protez Avatarı

Son Giriş
    15.06-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Size bir şey danışmak istiyorum .Ankara ya gidip avukatı azledip duruşmalara kendim girmek istiyorum burdada sonuca göre kritik yaparız diye düşünmüştüm birde mahkemeye sunuyum diyorum hani bu kurumlar arası geçişte son kurumdaki 1260 gün prim yatırılma şartı kalktı demiştinizya bunun maddesini 2 gündür bulamadım bakabilme şansınız olursa sevinirim selamlar.
    malüllük aylığı mesala tahminen bağlanma ortalaması kaç YTL dir.

BİRDE ŞÖYLEMİ BAKALIM MAAŞ FARKEDECEKSE
    Her ne kadar SSKgirişte sen zaten malüldün derlersede ben hiç vergi indirimi almadım şu andada 5250 günüm var ve devam ediyor 23 seneyide geçti yaş da 48 25 SENEDE normal emekli olma şansım olabilirmi.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

O 1260 gün şartı, sigorta hayatına SSK dışında başlayanları kapsar. Sen zaten SSK'da başlamışsın, seni bağlamaz ki.

Malulen emeklilikte zaten 1260 şartı aranmıyor. O yukardaki genelge bunu söylüyor.

Normal emekli olman tabii ki mümkün. Yaş ve pirim konusunda ssk'ya sormak gerek. Bekleyebilirsin de..
    Ama ben olsam hemen vergi indirim belgesi alır, sonra erken emekliliğimi isterim.

Üye
    h.protez Avatarı

Son Giriş
    15.06-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeşim iyisin inşallah aklıma takıldıda bu vergi indirimiyle emekli olabilirsek alacağımız emekli maaşı normalden fazla bir eksiği oluyormu kendine iyi bak selamlar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hayır olmuyor. Aynı maaşı alırsın.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12