Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gehenna_32 Avatarı

Son Giriş
    28.12-2009
    Saat
    19:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben 10 ekim 1961 doğumluyum
    1984 yılınının ocak ayında esnaf bağkuruna giriş yaptım
    2003 yılının sonuna kadar birfiil primleri ödedim ve 2003 de bağkuru dondurdum. şu an ödemiyorum

eğer ssk ya geçiş yaparsam ne zaman emekli olabilirim

yardımcı olursanız sewinirim şimdiden teşekkürler.

Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

19 yıl bağkurlu olduğunuz gözüküyor, eğer engelli vergi indirimi aldıysanız hemen bağkurdan emekli olabilirsiniz.

vergi indirimi almadıysanız sigortaya geçmenizi öneririm, ama 1260 (3,5yıl) iş günü doldurmanız gerekecektir.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Engeliniz ne rapor oranınız kaç

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    SSK'dan emekli olmak için
    1- Son 7 yıllık primin 1261 gününü ssk'lı olarak yatırmanız gerek.
    2- Emekli olmadan önce vergi indirim hakkı elde etmiş olmanız gerek: http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html

Şu anda Bağkur'dan emekli olmak için şartlar (5510/28):
    % 60 ve üzeri olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 15 yıldan beri sigortalı olmaları ve 3960 gün,
    % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 16 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4320 gün,
    % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 18 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4680 gün primle emekli edilirler

Bağkur'dan emekli olmak için sakatlık indirim hakkı elde etmenize gerek yok. Emekli olmak için kuruma başvuruyorsunuz, sizi hastaneye sevk ediyorlar, işgücü kaybınız ve prim şartlarını uygunsa 28. maddeye göre emekli oluyorsunuz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...