Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yaman8 Avatarı

Gerçek Adı
    cengiz
    Son Giriş
    05.01-2010
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    800 gün primim var
    ssk girişim 2002
    ilk işe girişte rahatsızlığım yoktu, 2004ten 2009 yılın akadar psikolojik tedavi gördüm.
    şuan 12/12/2009 tarihli %81 çalışamaz raporum var. artık çalışamaz haldeyim.
    nasıl emekli olurum? acaba 1800 gün üzerinden mi yoksa 900 gün üzerinden mi tabii tutulurum bilmiyorum.

ne olur bu konuda bana yardımcı olur musunuz?

saygılar

Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

maluliyet cetveline göre malul durumda olup olmadığınıza önce bakın eğer malül iseniz 506 sayılı kanunun 53. maddesi hükümlerince 1800 gün ve 5 yıl sigortalılık süresi gerekir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Maalesef artık 900 günle emeklilik mümkün değil.
    Başkasıın bakımına muhtaçlık düzeyinde rapor verilirse, 1800 gün prpimle malulen emekli olabilirsiniz. Yok, maluliyet cetveli'ne göre malul sayılır ama bakıma muhtaçlık düzeyinde sayılmazsanız, o zaman (gün/ay/2002 +) 10 yıl sigortalılık süresi ve 1800 gün prim şartı ile malulen emekli olabilirsiniz.

Emeklilik zamanınız geldiğinde kuruma müracaat edeceksiniz, sizi hastaneye sevk edecekler, orada maluliyetinizi tespit ettirdiğinizde emekli edileceksiniz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yaman8 Avatarı

Gerçek Adı
    cengiz
    Son Giriş
    05.01-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey ben bugün ssk ya başvurdum.ancak bana 3600gün prim ve 15 yıl sigortalılık süresi istediler.müdürlerine gittim raporumu gösterdim.oda beni başından savdı.çalışacak durumda olsak zaten oraya gitmezdik.daha sonra başka bir memura danıştım ve oda bana 1800 günü tamamla gerisi hallolur dedi.şimdi ( allahım yarabbim) ben hangisine inanayım? ordan oraya sepetliyorlar ne yapmam lazım?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

yaman8, hiç kafan karışmasın, yukarıda yazdığım şey doğrudur. Aksini söyleyen ya yanlış bildiğinden ya da işgüzarlığından hatalı bilgi veriyordur. Ciddiye alma.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yaman8 Avatarı

Gerçek Adı
    cengiz
    Son Giriş
    05.01-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

malulen emekli olmama 18 ay kaldı...
    ayrıca bu durumda isteğe bağlı sigorta primi ödeyebilir miyim?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Aman, yukarıda yazdığım ayrıntı gözden kaçmasın: Ancak başkasının bakımına ihtiyaç duyacak derecede malul olan kişiler 10 yıl sigortalılık süresi şartı olmaksızın 1800 gün prim yatırdıklarında malulen emekli olabilirler.
    Sağlık raporuyla başkasının bakımına muhtaçlık belgelenemiyorsa, 10 yıl sigortalılık süresini beklemeniz gerek.

Ve, isteğe bağlı yatırmayın. Zira isteğe bağlı demek Bağkur'lu olmak demek. Bağkur'un emekli maaşları SSK'ya göre düşük. SSK'dan emekli olmaya bakın...

Üye
    yaman8 Avatarı

Gerçek Adı
    cengiz
    Son Giriş
    05.01-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey 18 ay sonra malulen emekli olacağım.isteğe bağlı olarak bağkurdan ödeme yaptığımda yani 18 ay değilde 15 ay ödeyip kalan 3 ayımı sigortalı olarak göstersem yani sigortaya geçiş yapsam son 3 ay sigortadan emekli olamazmıyım?

Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

yaman8;

malesef olamazsınız ssk dan olmak isterseniz 1260 iş gününü doldurmanız gerekmektedir. isteğe bağlı priminizi şu sıralar 2,3 katı yüksek yatırırsanız maaşınızda artış olabilir.

ayrıca 800 prim yatırdığınızı yazmışınız, bu durumda 18 ay sonra emekli olamaz gibi gözüküyor.

bilginize

Üye
    yaman8 Avatarı

Gerçek Adı
    cengiz
    Son Giriş
    05.01-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ancıl;

550 gün askerliği belirtmemiştm o yüzden kafanız karışmış olabilir

Üye
    yaman8 Avatarı

Gerçek Adı
    cengiz
    Son Giriş
    05.01-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    1800 günle emekli olduğumda acaba nekadar maaş alırım?bilgisi olan paylaşsın lütfen