Sayfa 1 / 10 12345 ... SonSon
Toplam 140 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    00:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2 Şubat 2010 Güncel:

Bu başlıkta yer alan, Bağkur'un iddia ettiği, "Bağkurlu olmadan önce sakat olmayıp sonradan sakatlananlar 5510/28. maddeye göre emekli olamazlar" mevzunun yanlış olduğu anlaşılmıştır.
    Önceden-sonradan olduğuna bakılmaksızın %40 ve üzeri sakatlığı olan Bağkurlular da 28. madde kapsamında erken emekli olma hakkına sahiptirler.

arkadaşımın iş yeri var kendisi bagkurlu ortalama 15 senelik aktif bagkurlu prim günü 7000 yaşı 50 vergi indirimi alarak emekli olmak istiyor bagkura neyle başvuru yapıcaz muhasebedenmi alıcaz belge yoksa bagkurdan hizmet dökümümü alıcaz bülent bey sizden ricam bizlere yol göstermeniz ben bagkura gittim bu konuda bilgisi olan yok malulen emeklilik için dilekce veriyorlar bagkurda bu konuyu vergi indirimi ile ilgili bilgisi olan kimse yok siz bize nasıl bir belge ile başvuru yapacagımızı yazarsanız bizde onu kendimize göre düzenleyip başvuru yapalım...

1: bagkura giderken neler götürücez

2:bagkura nasıl bir dilekce ile başvuru yapıcaz

3:ben sskdan emekli oldum yatan prim 4000 yatan para 42.000 maaşım 589.23 peki bagkurda ne düşük emekli aylıgı ne kadardır hep askari ücretten yatmış basamak 14 vergi indirimi alırsak ne kadar emekli aylıgı alır 9000 günde emekli oluyor normalde 600 yada 700 civarı aylık baglıyorlar bundan düşük olabilirmi

4: istedigimiz hastaneyi biz mi seçiyoruz yoksa bagkur kendisimi gönderiyor

5: hastaneden yüzde 40 rapor diyelim bu evrak nereye gidiyor benim evragım ankara saglık kuruluna gitti peki arkadaşımın evragıda ankarayamı gidicek başka hastaneye sevk gibi şeylerde ugulanabilirmi

6:vergi indirimi onaylanırsa emekli olmak için bagkuramı sgk başvuru yapıcaz

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ticari mükellefe vergi indirimi olmaz.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Arkadaşınızın rahatsızlığı hastalığı nedir...

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tip şeker hastalıgı astım şekerden yüzde 40 astımdan yüzde 20 baltazara göre yüzde 45 ile 50 arası birşey geliyor bagkurlu vergi indirimi alıp emekli olmak istiyor 7000 günü var ne kadar aylık alır 9000 günde emekli olursa alacagı emekli aylıgından dahamı az dahamı fazla yada aynı baglanır basamak 14 hep asgari ücretten yattı prim borcu yok yaş 50 bagkura gidicez neler götürmemiz lazım hastaneye sevk için olurda sevk edilirsek hastaneden raporumuz nereye gidicez incelenecekmi süreç nasıl işliyor vergi indirimi onaylanırsa emeklilik için sgk bagkuramı müracaat edicez....

not makri şöyle demiş ticai mükellefe vergi indirimi alamaz bülent bey ilker raman bey dogrumu işyerisi olan bagkurlu vergi indirimi alamazmı arkadaşın halde sevkiyat dükkanı var iki oglu sgk işci olarak gözüküyor acil cevap bekliyoruz bagkura gidicez başvuru için

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bügün bagkura gittim ve şunu gördüm bir tane iş bilen memur müdür şef yok 5510/28 tüm memurlara müdürlere şeflere sordum hiç biri bu konuda bilgi veremedi ben ortalıgı ayaga kaldırdım güvenlik bile çagırdılar beni susturmak bastırmak gerekirse dışarı atmak için ama bu öyle kolay degil ben bilinçli bir vatandaşım haklarımı bilirim kurumun müdürü beni çagırdı buyrun konuşalım ben biliyorum konuyu dedi oturdum sordu bende 5510/28 erken emekli olmak istiyorum dedi tamam anladım dedi ve söyle dedi kitaba mevuzata yasaya bakarak söylüyorum dedi bagkur kaydından önce sakatlıgınız olması lazım dedi yoksa kesinlikle erken emekli olamassınız dedi kim size bilgi verdi kim doldurdu diyede bir ton soru sordu bana 5510/28 maddenin sadece yüzde 70 rapor alırsan geçerli oldugunu ve bagkurdan malulen emekli olabilirsiniz dedi ve bundan vazgeçin yok böyle bir yasa dedi ve akıl vermeye başladı müdür 9000 tamamla yüksek maaş baglansın diyelim erken emeklilik hakkı var sana en fazla 400 milyon maaş baglanır gibi cümleler kullandı ikna olmadım bu sitede yüzlerde mesaj mücadele okudum müdüre bu işin burda bitmedigini yarın yanınıza dilekce ile gelecegimi söledim oda sen gel ben o dilekceyi alıcam ve sana olmaz diye yazı vericem dedi resleştik çıktım ordan sgk gittim sgk kime bagkurla ilgili soru sorsam konuşmuyor kaçıyor bilmiyorum diyor tuhaf emeklilik servesine çıktım dedim memurlarınız ne sorsam cevap vermiyor neden dedim buyrun bana sorum dedim sordum 5510/28 bagkurdan erken emeklilik faydalanmak istiyorum diye bana azar çekiyor bagkura git burasu sgk ne bilsin vs şeyler başladık agız dalaşına arkadaşlar işin aslını orda çıkarken bir çaycıdan ögrendim abi dedi bagkurdan burayı aradılar kesinlikle vatandaşa bilgi doldurup göndermeyin dediler dedi yani arkadaşlar işini bilmeyen yandı kine ne yandı şimdi raman ilker bülent bey bana bagkur 5510/28 maddenin sadece malulen emekli olabilirsin diyor ve biz sadece sizi bu şekilde hastaneye sevk ederiz diyor onun dışında sevk etmem diyor müdür üstüne basa basa erken emeklilik için bagkur kaydından önce sakat olmamız bunuda belgelendirmemiz lazım diyor mesala eski rapor yada askerlik yapmadıgına dahil rapor gibi şimdi soruyorum....

1:5510/28 maddeden yararlanmak istiyorum ama bagkur bagkur kaydından önce sakat olman lazım diyor bu dogrumu

2:ben bu iş bilmez müdürün karşına hangi beyle çıkmam gerekir hodri meydan diyor istedigin yere git diyor

3:bu savaşı kim kazanıcak bagkur mu biz mi hastaneye sevk edilsek kesin yüzde 50 rapor alırız yaş 50 prim 7000

4:acilen yardım bekliyoruz yarın bagkura gidicez arkadaşlar ne kadar bilgi destek alırsak o kadar işimiz kolaylaşır

5:arkadaşın sevkiyat dükkanı var 3 oglu ssk çalışıyor bir sorun olurmu arkadaşlar siz bizim yermizde olsanız ne yapardınız 9000 beklermiydiniz prim yarırarak yoksa emeklilik için mi ugraş verirdeniz

6:he unutmadan söyleyim sgk diyorki bize geç arkadaşını 42 ayda emekli edelim peki dedim prim yarıcakmıyım tabiki yatırıcaknız diyor dedim arkadaş bagkurdan 9000 tamamlar ordan emekli olur dedim sustu arkadaşlar allah bilgisi olmayan insanların yanında olsun adamlar birşey ögrenmek neredeyse imkansız

7:şu işyeri kapatma meselesi nedir arkadaşlar arkadaşım işyerisi kendi üstüne erken emeklilik için başvuru yaparken sorun olurmu

8:bu müdür dilekceme karşılık bagkur kaydından önce sakatlıgını ıspatlayamadıgı için yazı vericem dedi sana ben o yazıyla hakkımı nerde arayabilirim

9:makri diyorki ticari mükellefe vergi indirimi olmaz bu ne demek erken emekli olamazmı arkadaşım 14 basamakta 7000 günü var yaş 50

10:arkadaşlar hastane masrafları kime muayane başına para vericekmiyiz

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

.................. 'na
    ......................

.../.../...... tarihinde başlayan Bağ-Kur'luluğum bulunmaktadır.
    5510 sayılı yasanın 28. maddesi gereğince sigortalılığa esas faaliyete son verdiğimi bildirir; 5510/28. madde ile bu maddenin uygulamasına dair SGK Sigortalı Emeklilik İşlemleri Daire Başkanlığı tarafından yayınlanan B.13.2.SGK.0.11.00.02 / 784243 Sayı ve 18.11.2008 tarihli "5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun Tahsis Mevzuatına İlişkin Hükümleri" konulu genelgesi ve sevk işlemlerine dair tüm detaylar düzenleyen 30.04.2009 tarihinde yayınlanan B.13.2.SGK.0.00.00.00/ 130 / 374 sayılı genelge gereğince sakatlık sonucu meydana gelen işgücü kaybımdan dolayı emeklilik işlemlerimin gerçekleştirilmesini arz ve talep ederim.

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilker bey dükkanı kapatmaya gerek varmı müdür dilekce ile gelirse bagkur kaydından önce sakat olmadıgı için sevk edilmemiştir diye yazı vericem dedi saat 2 bagkurdaydım bagkur kaydından önce sakat olmaya gerek varmı kim haklı kim dogru biliyor ilker bey müdür o kadar emin ve kararlıki çözemedim adam mevzuat yasa bir ton belge gösteriyor arkadaşı sadece malulen emekli olmak için sevk ederim diyor aska erken emekli olmanız mümkün degil diyor kim haklı kim dogru biliyor bagkur müdürünün verdigi belgeyi ne yapıcaz

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Eğer İlkerin yazdığı dileçe örneğini Bağ-kur müdürü kabul etmezse,kabul etmediğine dair bir belge al veya senin dilekçene paraf açsın,yani sende belge olsun.İşini Ankaraya aksettireceğini belli et...
    Not:Yeni yasa göre emekli olmanla 25 yıl sonunda emekli olman arasında fark yok.Zaten yeni yasa biz tam süre ödenmiş gibi kabul ediyor.Rahat ol...

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bagkur müdürünün vermiş oldugu dilekceyi ne yapıcam müdür kararlı sevk etmiycek hastaneye adam kendi bildiginden şaşmıyor ben buranın müdürüyüm o zaman bütün hastalarımı haksızlık yaptım diyor senin gibi 100lercesi geldi geri gelmedi dedi yarın dilekce ve 28 madde ile gidicem eger sevk etmesse vermiş oldugu yazıyı buraya yazıcam adam ısrarla defalarca bagkur kaydından önce sakat olman lazım diyor saygılar

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

o müdürün verdigi dilekçeyi çöpe at gitsin miemurun dediklerini uygula

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

A. SEVK İŞLEMLERİ VE MASRAFLARIN KARŞILANMASI
    1- 5510 sayılı Kanunun;
    19 uncu maddesi gereğince, iş kazası ve meslek hastalığı sonucu oluşan hastalık ve
    özürlerine,
    25 inci maddesi gereğince, 4 üncü maddenin birinci fıkrasının (a) ve (b)
    bentlerindeki sigortalıların çalışma gücü veya iş kazası ve meslek hastalığı sonucu
    meslekte kazanma gücü kaybına,
    28 inci maddesinin;
    -Beşinci fıkrası gereği, çalışma gücü kaybına,
    -Yedinci fıkrası gereği, erken yaşlandığına,
    -Sekizinci fıkrası gereği, emeklilik veya yaşlılık aylığı talebinde bulunan kadın sigortalının malul çocuğunun başka birinin sürekli bakımına muhtaç olduğuna,
    20 nci ve 34 üncü maddeleri gereği, malul olmaları nedeniyle ölüm aylığı ve geliri alan çocukların çalışma gücü kaybına, ilişkin tespitlerin yapılması amacıyla 4 (a) ve 4 (b) sigortalıları ve hak sahiplerinin
    Ek-1 ve Ek-1/A’da belirtilen belgelerle Kuruma müracaat etmeleri halinde sevk işlemleri yapılacaktır.

İlgili Genelgenin tamamına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz

işte kanun müdüre göster,''yedinci fıkra gereği erken yaşlandığına'' maddesi uygulanacak.
    Haaaaaaaaaaa kardeş hangi şehirde yaşıyorsun,

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey işgüzar bir bagkur müdürüyle bügün epey ugraştım adamın iddası şu ve çok iddalı bagkurdan erken emeklilikten faydalanmak için bagkura kayıt olurken sakat olmak ve bunu belgelendirmek gerekir diyor dilekce ile başvuru yaparsan malulen emeklilik için sevk ederim yada bagkura kayıt yapılırken sakat olmadıgı için başvurusu kabul edilmedi diye yazı veririm diyor arkadaş sevkiyat dükkanı var 3 işci çalışıyor 7000 prim 14 basamak hep askari ücretten yattı 50 yaş hastaneye sevk edilip yüzde 40 rapor alıp erken emekli olmak istiyor ama bagkur engeli aşamıyoruz ilker bey bana 5510 28 maddesinin çıktısını götür ve dilekce örnegi verdi onları götürücem siz ne dersiniz...

bülent bet miremur beyin vermiş oldugu genelgeyi açtım bi bakarmısınız ilk sayfanın çıktısını götürsem yeterli olurmu sabah gidicem cevap alırsam çok iyi olur

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

İlker'e ek olarak, o genelgeyi alın, o işgüzar memuru bi köşeye sıkıştırın ve kafasına vura vura anlamasını sağlayın diyebilirim... Ve ekleyin, işleme koymazsan seni hem Valiliğe hem SGK'na hem Çalışma Bakanlığına hem de Başbakanlığa şikayet ederim
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sabah arkadaş için gidicem ilker beyin örnek gösterdigi dilekceyi miremur arkadaşın gösterdigi ilk sayfa genelgeyi götürücem ayrıca sizin bir arkadaşa önerdiginiz sevk belgesi var onunda çıktısı alıp bagkura gidicem bakalım iddalı müdürmü kazanıcak bizmi adam çok iddalı ben buranın müdürüyüm benden iyimi biliceksin senin gibi yüzlercesi geliyor vs şeyler bülent bey şimdiden tşkler yarın gidicem sevk etmesse nedene etmedigine dahil belge alıcam saygılar

bülent bey müdür bey bana bir yazı verdi Sigortalı olarak ilk defa çalışmaya başladığı tarihten önce 25 inci maddenin ikinci fıkrasına göre malûl sayılmayı gerektirecek derecede hastalık veya özürü bulunan ve bu nedenle malûllük aylığından yararlanamayan sigortalılara, en az onbeş yıldan beri sigortalı bulunmak ve en az 3960 gün malûllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi bildirilmiş olmak şartıyla yaşlılık aylığı bağlanır. bunu iyi oku erken emeklilik için müracat bu yazı için edemiyosunuz dedi bende ilker beyin mevzuatını açtım aynı yazı var siz ne dersiniz miremur beyin vermiş oldugu genelgeyi ilk sayfasını ve bir dilekce götürücem son sözü size bırakıyorum bülent bey

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    jJon gelişme var mı ?

Sayfa 1 / 10 12345 ... SonSon