Sayfa 8 / 10 İlkİlk ... 45678910 SonSon
Toplam 140 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    00:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    makri arkadaşım bagkur hastaneye sevk ediyor ama gelicek sonuç 3/2 kaybetmedigi için red diycek itiraz ediceksin tekrardan hastane tekrardan sonuç gene red gelicek anlamı şudur mahkemeye dava açana kadar belirli şeylerden geçmek gerekiyor bagkur diyorki kardeşim ben seni istedigin maddeden sevk ederim emekli olursun olmassın ben karışmam ama benim araştırmalarım şunu gösteriyor bagkur kaydından önce saglam olan ancak malulen emekli olur eger siz sakatlıgın öncesi sonrası yok diyosanız bagkur kaydından önce saglam olanlarda erken emekli olur diyosanız 5510/28 göre buyrun ankara adanayı arayın sorum bakalım yazdıklarını anlatın buyrun adamlar dedikleri tek şey bagkur kaydından önce saglam olanlar sadece malulen emekli olur aksini iddaa eden buyursun adana ve ankarayı arasın diyor bir tane bagkur il müdürlügü degil hepsi aynı şeyi söylüyor

not: yazdıgınız yazıdan zaten şunu anlıyorum bagkur kaydından önce engelli olanlar 5510/28 göre erken emekli olucak bunu yazma amacınız nedir bagkur kaydından önce saglam olanlar rapor alıp erken emekli olurmu diyosunuz makri herhangi bir bagkur il müdürlügüyle görüşmeni isterim ricamdır bakalım kim kimi ikna edicek kimin dedigi dogru çıkıcak bizede yazarsanda çok seviniriz

Üye
    çelik Avatarı

Son Giriş
    21.12-2013
    Saat
    17:41
    Yaşadığı Yer
    bozüyük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

jon83

arkadaş siz en iyisi bu konuyu mahkemeye taşıyın makri ve bülent arkadaşı da bilir kişi gösterin herhalde erken emekli olursunuz . yetkililerin dediğini hala kendilerince yorumluyorlar...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Yahu çelik, yani bişey demiim diyorum ama...
    Şu başlığa yazdıklarım ortada, mevzuat ortada, hala çıkıp anlamsız söz söylüyorsunuz.
    Şurayı bir daha okuyun: http://www.engelliler.biz/forum/emek...tml#post526097

Bağkur'u dava edin. Kazanmamanız mümkün değil. "Sadece doğuştan sakatlığı olanlar %40-59 arasında erken emekli olur" diyen kurum o zaman görür neyin ne olduğunu!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent hocam idare mahkemesine dava açın diyosunuz iyi güzelde peki bu ne kadar sürücek biliyomusunuz hastanesi sevki adli tıpı onanması itirazı en az 4 yada 5 sene sürer ayrıca hemen mahkemeye gidemiyosun bagkur istedigin maddenden sevk yapıyor bagkur kaydından önce saglam oldugumuz için malulen olarak işlem görücek ve 3/2 kaybetmedigimiz için red gelicek ve bize itiraz edin diycek tekrardan aynı sonuç sadece bu bile 1 sene sürücek ben şu sorumun dogru cevabını bilsem zaten ya vazgeçicem yada devam edicem bagkur diyorki bagkur kaydından önce saglam olanlar sadece malulen emekli olur 5510/28 göre erken emekli olmak için bagkur kaydından önce engelli olmak lazım bu dogrumu degilmi bir tane bagkur il müdürlügü degil türkiyedeki tüm bagkur il müdürlügü söylüyor bülent hocam siz bir yetkiliyle görüşsseniz belkide biz olmayan bir hakkın peşine düşmüşüz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Yahu jon83, şaka gibisiniz. Vallahi billahi şaka gibisiniz!
    Yani onca yazıyorum, hala aynı soruyu döndürüp döndürüp soruyorsunuz. Taş olsa çatlar yahu!

"5510/28 göre erken emekli olmak için bagkur kaydından önce engelli olmak lazım" diyen adam ağzıyla ya da aklıyla değil başka bi tarafıyla diyor bunu!
    Bu iddiayı ortaya atan kurum çalışanları bu iddiayı hangi kanunun hangi maddesine ya da hangi yönetmeliğin hangi maddesine dayandırıyor, bunu söylesinler.
    "5510/28 göre erken emekli olmak için bagkur kaydından önce engelli olmak lazım" demekle, "5510/28 göre erken emekli olmak için bagkur kaydından önce Amerika'ya kadar yüzüp gelmek lazım" demek arasında hiç bir hukuki fark yok! İkisi de kanunda yer almadığı halde bi tarafından uydurulmuş iddiadır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

miremur arkadaş sen adanadasın emekli oluncaya kadar bagkura epey gidip geldin benim için sorarmısın bagkur kaydından önce saglam olanlar sonradan rapor alıp erken emekli olabilirmi olamazmı mersin vs illerden giden raporlar adanada toplandıgı duyumunu aldım senden ricamdır zamanın varsa tanıdık varsa sorumu sorarmısın aramadıgım bagkur il müdürlügü kalmadı bagkur kaydından önce saglam olanlar sadece malulen emekli olur diyor bu dogrumu türkiyede bilgisiyar kayıtlarında bagkur kaydından önce saglam olup rapor alıp erken emekli olan yokmuş bu dogrumu bu bilgiye ankara bagkur il müdürlügü verdi bu sitede bagkurdan emekli olan 3 kişi var biride sensin üçünüzde bagkur kaydından önce engellisiniz sorumun cevabını ögrenirsen çok menmum olurum saygılarımla jon83

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent hocam bagkur konusu tek bizim degil insanların sorunudur böyle önemli konuda sizden ricamız bir bagkur yetkilisi ile görüşmeniz türkiyedeki tüm bagkur il müdürlükleri olmaz derken siz sakatlıgın öncesi sonrası yok deyip mahkemeye başvurun diyosun peki kurum bu kadar netken adana ve ankara raporların toplanıp karar verildigi yer bile böyle derken bir telefon açıp konuşşasınız çok iyi olucak genel yayın yönetmenizden ricamız sorumuzu bagkura il müdürlügüne sorup kim dogru biliyor onun yazılmasıdır

bagkur kaydından önce saglam olan sonradan rapor alıp erken emekli olurmu olamazmı hangi bagkur il müdürlügüyle görüşşsem sadece malulen emekli olabilirisiniz diyor birde siz görüşsseniz çok iyi olucak mahkeme vs sonraki iş hakkımız varmı yokmu bu soru tüm dogru cevabı tüm insanların iyiligi için çok iyi olucaktır bekliyoruz saygılar

Üye
    çelik Avatarı

Son Giriş
    21.12-2013
    Saat
    17:41
    Yaşadığı Yer
    bozüyük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaa bak arkadaşım boşuna uğraşma eğer işyeri açmazdan önce engelli olduğunuzu ıspatlayamazsanız yada engeliniz yok ise erken emekli olamazsınız şimdiki durumunuza göre sonradan engelli olduysanız ancak malulen olursunuz yeni yasa 5510/28 daha önceden erken emekli olamayan iş yerini engelli olarak açanlar için kolaylık getirdi...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

bfkjrgfık gıtga şıug şıaugş hlkıfgrıf lıugfış ŞIyegfıLYG ILFG şıwrug dfşıUWEG weşugurışu rşıur

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent hocam kızıyosun haklısın genel yayın yönetmeni olmakta kolay degil siz bu işin dogrusu bize yazın kim dogru biliyor kim dogru söylüyor kızarak susarak çözeme gidemeyiz

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

şenol'un yazdıklarını bir daha oku. Ondan sonra tartışalım...

----------

Yahu (admin söylemi) arkadaşlar,
    Bilmediğiniz konuda lütfen ahkam kesmeyin. Sonradan sakatlanan bağ-kurlularda bu yasayla yani 5510/28 emekli olacaklar.

Üye
    MESTAN Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:44
    Yaşadığı Yer
    içinizden biri
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    4

Burda jon arkadaşımız bağkurla ilgili sorunu hakkında uzunca süreden beri didiniyor yahu sanki suç adamda vatandaş uğraşıyorum anlatıyorum kabul etmiyolar diyor amire kadar cıktım ankaraya kadar telefonla görüştüm diyor biz ise hala yok olmaz öyle şey diyoruz ,tıpkı benimde özürlülerin SSK primlerinin devlet tarafından karşılanması konusunda ki uğraşmam gibi .Bence bu sorunları devletin hangi kurumuna ileteceksek iletelim ondan sonra bizde bilelim gerçekte neyin ne olduğunu.

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mestan yazı için teşekür ederim ben derdimi arkadaşlara anlatamıyorum türkiyede görüşmedigim bagkur il müdürlügü kalmadı raporların toplandıgı adana bizzat gittim onlarda aynısı söylediler ankarayı defalarca aradım bagkurdan geçen yetkilerler kaç kere görüştüm onlarda aynısını dediler bimer sgk başvuru yaptım bana bagkur il müdürlügüne başvurun diye komik bi mesaj attılar bülent bey mahkemeye gidin diyor mahkeme süreç açısından çok uzun sürüyor araştırdım makri ilker bey ise sakatlıgın öncesi sonrası yok diyorlar bende diyorumki bana emsal yada birşeyler verinki o zaman bagkura gidiyim ve işlemimizi başlatalım

Üye
    MESTAN Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:44
    Yaşadığı Yer
    içinizden biri
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Saygıdeğer jon senin sorununun bi değişik versiyonu bendede var özürlü calıştırma yükümlülüğü olmadığı halde çalıştıran işyerinin çalıştırdığı özürlüye ait SSK priminin yarısını devlet karşılar maddesini muracaat ettiğim kurum 50 kişiden fazla olursa diye yorumladı yani sonucta burda arkadaşlar çalıştırma yükümlülüğünden kasıt olarak işyerinde 1 kişide çalışsa uygulamadan yararlanır dedi ama gel görki memur arkadaş bi türlü kabul etmedi,o bakımdan seni çok iyi anlıyoooruuumm

Sayfa 8 / 10 İlkİlk ... 45678910 SonSon