Sayfa 10 / 10 İlkİlk ... 678910
Toplam 140 mesajın 136-140 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    00:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    herkeze iyi geceler daha yeni ancak adanadak gelebildik bizzat arkadaşımla adanaya gidip konuyu yerinde araştırdık öncelikle ilker beye bize dogru cevabı buldugu için teşekür ederiz aylardır yazı yazan bilgi veren diger arkadaşlara sabırlarından dolayı emeklerinden dolayı teşekür ederim

sabah ilk işim adana bagkur il müdürlügünü aramak oldu ama malesef ilker beye gönderilen mesajın kim tarafından gönderildigi bulunamadı bana sordular bende bilmiyorum dedim ve arkadaşımla adanaya gittik ilker beye mesajı yazan şefi sonunda bulduk
    selim kırık bizzat kafamdaki tüm soruları sorarak cevapları aldım
    ilker beyin de yazdıgı gibi sakatlgını öncesi sonrası yok
    yüzde 40 üzeri alınırsa emekli olunabilecegi söyledi

yaşlılık emeklili oldugunu söyledi ben ısrarla bizlere aylardır olmaz diye bilgi veriliyordu diye söyledim ve ordaki memur arkadaşlar beni tanıdı ve benden özür dilediler ve biz de yeni ögrendik bilmiyorduk dediler

selim şefin söyledigine göre bu bilgi yenimiymiş ve bunu diger illerdeki bagkur çalışanları bilmeyebilir dedi

evet arkadaşlar biz gereken evrakları toplayıp müracatımızı yapıcaz ve hastaneye sevkimizi yapıcaz arkadaşlar paylaşımın en güzel örnegi budur bence eninde sonunda aylardır bize olmaz denilen şeyin olabilecegini anladık ama bana kızmayın ben üstüne üstüne gittikce ve her yerden aynı bilgiyi aldıkca iyice karamsar olduk inanın 100 milyonun üstünde sadece telefon parası harcadık adana istanbul ankara ama bu yasayı yeni oldugu için içerigi kimse bilmiyor malesef

sitedeki arkadaşları teşekür ediyorum bundan sonran gelişmeleri yazıcam yani sorunun cevabını ögrendik işimiz bitti degil amaç forumda bilgi aktarımı paylaşım emegi geçen herkeze çok teşekürler jon83

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

''yaşlılık emeklili oldugunu söyledi ben ısrarla bizlere aylardır olmaz diye bilgi veriliyordu diye söyledim ve ordaki memur arkadaşlar beni tanıdı ve benden özür dilediler ve biz de yeni ögrendik bilmiyorduk dediler
    selim şefin söyledigine göre bu bilgi yenimiymiş ve bunu diger illerdeki bagkur çalışanları bilmeyebilir dedi''
    Denileni yazan jon83 sormadınmı?Bu yasa Ekim 2008 de çıktı,Eğer siz bürokratlar yasanın ne dediğini anlamayacak kadar aciz iseniz biz hak sahiplerinin günahı ne?Bu eziyetleri bize çektiren sizler bu vebalin altından nasıl kalkacaksınız?Bağ-kur dan yeni yasa ile emekli olan herkes büyük mücadele sonunda direte direte azimle emekli oldular,ancak zaman kaybetmekten kaynaklanan maddi manevi kayıplarımız oldu,bu kayıpların vebali ağırdır.Şahsen hakkımı helal etmiyorum,Uğraşamayan bilgisiz arkadaşları saymıyorum.

Üye
    aslan05 Avatarı

Son Giriş
    02.03-2012
    Saat
    00:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Jon Kardeşim Verdigin Bilgiler İçin Teşekkür Ediyorum. Bizde Mücadelemize Devam Edecegiz...! Devamlı Bizi Bilgiledirirsen Memnun Oluruz...Allaha Emanet Ol... Yolun Açık Olsun Kardeşimm....

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    00:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar allah herkezin gönlüne göre versin önemli olan paylaşım yardımdır diye düşünüyorum çevreme dostlarıma arkadaşlarıma elimden geldigimce yardımcı olmaya çalışıyorum
    arkadaşlar bu yazımı iyi okuyun neden bu hayatta herşeyin üstüne ısrarla gittigimi anlıycaksınız
    yıllardır hastaneye gide gele raporla ugraşa ugraşa artık uzmanı olduk docdorun hangi hastalıga ne verebilecegini bile biliyorum kalp ameliyatı olan bir arkadaşım vardı yardımcı oldum rapor çıkartıık ankaraya gönderdik ekim ayında maliye kanalı ile vergi indirimi için ben hastanede çalışanlara sft testi vs ekleride gönderin bakın bizden bilgi istiycekler dedim dalga geçtiler benle 2 ay sonra sft testi istediler bende biliyorum istiycekler atmadım ve üst yazıyla 29 aralıkta geri gönderdim
    arkadaşlar burayı iyi okuyun olaya bakın pazartesi telefon açtım raporumuzun olumlu yada olumsuz cevap almak istedim ve ne ögrendim göz docdoru olmadıgı için binlerce evrak rapor işlem görmeden öylece bekliyormuş şimdi anladınızmı türkiyede dönen oyunları vatandaş kimin umrunda 5000 tane dosya bekliyor ve 1.5 aydır göz docdoru atanmadıgı için hiçbir rapor işlem görmeden orada bekliyor
    184 170 bimer türkiyede ne kadar bakanlık bu işlerle ilgilenen birim varsa görüştüm şikayetimi hem yazılı hem de sözlü olarak bildirdim ısrarımı araştırmalarımı neden ısrarla yaptıgımı anlayın ankarada 1.5 aydır docdor atayamıyolar hemde böyle önemli bir yere düşünsenize hakkari şırnak tunceliye nasıl uzman docdor gidicek anlamadım gitti
    ama sonuçta ben hiç bir işimi yarım bırakmam ve herkeze tavsiyem işini evragını takip etsin allah herkezin gönlüne göre versin saygılar jon83

Üye
    xzero Avatarı

Son Giriş
    13.07-2017
    Saat
    22:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    konuyu başından sonuna kadar okudum da jon83 arkadaşım bende bagkurluyum aynı bende emeklilik için ugraşıyorum benim

anladıgım seninde bence anlıyamadıgın nokta şu mesela bülent ustam bir konu hakkında fikir belirtmişti bir kaç hastalıktan dolayı 60 üzeri özrü olanlar emekli olamaz denmişti bülent usta ısrar ettti hatta bir arkadaşımız örnek teşkil edicek şekilde kazandı mahkemeyi ve bizde o örnek mahkeme kararı. üzerinden mahkeme acabiliyoruz. ve acan her kezde emsal karar artık var.. bu konuda senin kisiyle örtüşüyor.. sana göre senin neticen sana göre dogru bak ilerde dikkat et aynı durumdaki birisi bu konuda mahkeme kararı burda yayınlatınca oda emsal karar olucak. ve kanunun sadece genel tüm insanlara degil kişiye özgü incelikler taşıdıgını görüceksin. yani kısaca kanun cıkaranlar kanunun bazen ne kadar sacma ugulama oldugunu görünce kişiye özgü kararlar verdigini görüceksin misal daha yakın bi gecmişte polis araçlarına taş atan cocuklara mahkemece verilen ceza 5 yıl hapis cezası vs di sonuçta ne oldu uygulamadan dönüldü kanunlara bu kadar güvenme bence ) cok degişkendir buda benim şahsi fikrim. saygılar.HAKLAR KAZANILMAZ ALINIR.

Sayfa 10 / 10 İlkİlk ... 678910