Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 38 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mehmet71 Avatarı

Son Giriş
    23.03-2016
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    ÇANAKKALE/MERKEZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Öncelikle iyi çalışmalar diliyorum, Sorunumla ilginerseniz memnun olacağım, lütfen bilgilerinizi ve görüşlerinizi açık bir şekilde aktarmanızı istiyorum, ne yapmam gerektiğine dair yardımınıza ihtiyacım var.

13.05.1971 doğumluyum.
    18.12.1989 tarihinde emekli sandığına tabi olarak Milli Eğitim Bakanlığının Taşra teşkilatı birimlerinde Memur olarak göreve başladım ve halende çalışmaya devam ediyorum.
    Göreve başladıktan sonra işitme kaybı özürlüsü oldum (İlk işe girişte özürlü değildim) ve 13.02.2007 tarihinde ağır özürlü (% 52) 3. derece rapor alarak vergi indiriminden de belirtilen rapor tarihinden itibaren faydalanmaktayım.

15 ay olan askerlik borçlanmasınıda ödemiş bulunuyorum.
    Bugün itibariyle 18 yıl 5 ay hizmetim bulunmaktadır.
    01.05.2008 tarihinde çalışmış olduğum kuruma özürlülere tanınan haklardan faydalanarak emekliye ayrılma istediğimi belirtir dilekçemle müracaatda bulundum.
    Bağlı bulunduğum üst makam (İl Milli Eğitim Müdürlüğü) Emekli Sandığına Emekliye ayrılma isteğimi belirtir yazısında "Malulen" olarak yazmış, (sanırım yazıyı yazan memur sevhen yada dikkatsizliği sonucu dilekçemde belirtilen özürlü hakkından faydalanarak diye ibare yazmamış)
    Oysa sizin önceki yazılarınızdanda takip ettiğim şekilde Malulen ile özürlü hakkından yararlanarak emekliye ayrılmak farklı olduğu gerçeğini öğrendim.
    Sorularım:
    1- Yukarıda belirttiğim durumuma göre Özürlülere Tanınan haklardan yararlanarak yaşlılık aylığına hak kazanmış durumdamıyım,
    2- Üst Birimin (İl Milli Eğitim Müdürlüğünün)Emekli Sandığına yazmış olduğu "Malulen" kelimesi benim emekli olma durumumu engellermi,(yazının ekindeki dilekçemde açık bir şekilde Özürlülere Tanınan Haklardan faydalanarak olarak belirttim) Bağlı bulunduğum sosyal güvenlik kurumu hangisini dikkate alır?
    3- Yazı ve belgeler Emekli Sandığının 08/05/2008 tarihinde 5937455 sayılı gelen evrak numarasıyla kayıtlarına girmiş görünüyor, ne kadar süre içinde Emekli Sandığı işlemleri sonuçlandırır (olumlu yada olumsuz),Raporumun kabul edilmemesi gibi durum söz konusumudur?
    4- Böyle bir emekliliğe sevk isteğimizi biz çalışan memurlar işçiler gibi yeni yasayla hak etmiş durumundamıyız,

Lütfen en kısa sürede aydınlatırsanız sıkıntılarımı bir şekilde hafifletmiş olacaksınız..
    Sagılarımla..12/05/2008

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.251

%53 ile malulen emeklilik mümkün değil. Dolayısı ile başvurunuz bu basit sözcük hatası yüzünden reddedilebilir diye tedirgin oldum doğrusu.
    Basit bir dilekçeyle o ibarenin değiştirilmesini isteyebilirsiniz: "08.05.2008 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 5754 sayılı kanunun 68. maddesinin, 5510 sayılı Kanunun Geçici 4. maddesini düzenleyen fıkrası çerçevesinde emekliliğimi arz ederim" gibi bişey yeter bence..

Bu kapsamda (yani memurlukları devam ederken sakatlananlar için) emeklilik süreleri de şu şekildedir:
    • a) % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 5760,
      b) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 6480

Raporunuzun kabul edilmemesi söz konusu olaiblir mi, bunu bilemiyorum. Bu henüz çok çok çok yeni bir yasal düzenleme olduğu için uygulamanın nasıl olacağını kestirmek güç. Ama bence yeni rapor istemezler, zira zaten vergi indirimi alıyorsunuz. Ama velev ki yeni rapor isterlerse ve yeni raporunuz %40'ın altında olursa, o zaman hukuki süreç ibaşlatırsınız ve bence yüzde 100 kazanırsınız:

• Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik
      Kazanılmış haklar
      GEÇİCİ MADDE 1
      (1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce;

a) 18/3/1981 tarihli ve 8/2620 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sakatlık İndiriminden Yararlanacak Hizmet Erbabının Sakatlık Derecelerinin Tesbit Şekli ile Uygulanması Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre alınan ve Maliye Bakanlığı Merkez Sağlık Kurulunca nihai olarak karara bağlanan raporlarda yer alan çalışma gücü kayıp oranları,
    Ki dilerim buna gerek kalmaz.

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

yapılan işlem doğru bir işlemdir.5434 sayılı emekli sandığı kanunun 39.maddesinin j)fıkrası gereğince Göreve girişlerinde, Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmeliğe uygun olarak alınmış ve raporda sakatlık oranı en az % 40 olanlardan fiili hizmeti 15 yıl olanların istekleri üzerine emekli edilebileceklerdir.Sonradan sakatlananlar için herhangi bir ibare mevcut bulunmamaktadır.Ancak kanunun malllük adı altındaki bölümüde kimlerin vazife ve adi malülluk şartlarından faydalanacağına yer verilmiştir.Ayrıca OturanBoğa arkadaşımızın yazdığı yasadan şu anda yararlanamazsınız.Bu konu ile ilgili maddenin yürürlük tarihi 01/10/2008 dir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.251

Raman72, arkadaş malulen emeklilik için başvurmamış, zaten koşulları da uygun değil, dolayısıyla malulen emeklilik için sevk yanlış.

Bir de, yukarıda aktardığım yasanın yürürlük tarihi yasanın resmi gazetedeki yayım tarihidir. Yani o madde şu anda yürürlüktedir*. Ama uygulamanın nasıl oalcağı konusu henüz bilinmediğinden büyük ihtimalle bundan dolayı bir gecikme söz konusu olur.

* MADDE 93 – Bu Kanunun;
    a) 75 inci maddesinin (4) numaralı bendi 1/9/2007 tarihinden geçerli olmak üzere yayımı tarihinde,
    b) 75 inci maddesinin (4) numaralı bendi hariç diğer hükümleri, 76 ila 78 inci maddeleri, 80 inci maddesi, 87 nci maddesi, 89 uncu maddesi, 90 ıncı maddesinin (1) ila (4) numaralı bentleri 2008 yılı Ekim ayı başında,
    c) 91 inci maddesi 1/1/2008 tarihinden geçerli olmak üzere yayımı tarihinde,
    ç) Diğer hükümleri yayımı tarihinde [O.B. Not: Adı geçen madde 68. maddedir. Yani "diğer" kategorisindedir],
    yürürlüğe girer.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Evet malulen emeklilik için başvurmamış.Bunun farkındayım.Ancak yasa boşluğundan dolayı malulen emekli edebilecekler.Çünkü 5434 sayılı yasada sonradan sakatlananlar için sadece gerekli açıklama vazife ve Adi malullük kısmında var.Maddelerin yürürlük tarihine gelince 5510 kanunun değiştirilmiş haline bakabilirsin.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.251

Malulen emeklilik için oran yeterli değil ki. Kaldı ki malulen emeklilikte eski raporlar geçersizdir; maluliyet talebinde bulunulduğunda hastaneye sevk edilir ve oradan gelecek rapora göre işlem yapılır. Ve işitme ile ilgili olarak maluliyet imkansızdır. Yani Burada "malulen emeklilik" ibaresi emekliliği imkansız hale getirmektedir.
    Onun için diyorum ki, yeni yasa çerçevesinde erken emekli olmak için başvurmalı. 5510'un yürürlüğüne dair bilgiiyi (ha bire değiştiği için şaşırıyor olabiirim) nerede bulabilirim? En son bildiğim kadarıyla 1 Haziran 2008'de yürürlüğe girecekti 5510 sayılı yasa.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mehmet71 Avatarı

Son Giriş
    23.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ÇANAKKALE/MERKEZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Değerli Bülent(Oturan boğa) ve Rama 72 göstermiş olduğunuz ilgi için çok teşekkür edyorum. Lütfen daha somut ve kesin hükümlerle daha detaylı bir şekilde yön gösterirseniz memnun olacağım. Gerçekten bazı özel sorunlarımdan dolayı emekli olmam gerekiyor tek çarem bu bekleyecak daha fazla zamana ihtiyacım yok, bir an önce sonuç almam gerekiyor, acaba Emekli sandığı yasanın 01/01/2008 tarihinde yürürlüğe gireceği zaman kadar veya 1/10/2008 tarhine kadar bekletirmi, genel hükümler çerçevesinde ben ÖZÜRLÜLERE TANINAN HAKLARDAN yararlanarak emekli olmacakmıyım ?raporda daha bir yıllık 2007 yılında alındı, eski bir rapor değil zaten kabul edilmeme durumu nicin olsun, ben hakem hastanesine sevkimi isteyemezmiyim emekli sandığından şayet inanmayacaklarsa..Kaldıkı vergi indirimi alarak Maliye bakanlığı onaylamış durumda, çalışma koşullarımda uymaktdır. Çok acil cevaplaeınıza ihtiyacım var..

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa:
    İşçi statüsünde çalışanlar:iş kazası veya meslek hastalığı sonucu meslekte kazanma gücünün en az %67(yeni yasa %60) kaybeden ve çalışma gücünün en az üçte ikisini yitirmiş düzeyde olanlar malül sayılır.
    Memur statüsünde çalışanlar :Her ne sebep ve suretle olursa olsun vücutlarında hasıl olan arızalar veya duçar oldukları tedavisi imkânsız hastalıklar yüzünden vazifelerini yapamayacak duruma giren iştirakçilere Malûl denir ve haklarında Emekli Sandığı Kanununun malûllüğe ait hükümleri uygulanır.

MALÜLLÜĞÜN ÇEŞİTLERİ:
    Malüllük sebeplerine göre 3 grupta düzenlenmiştir.
    1- Adi Malüllük: Emekli aylığı bağlanabilmesi için iştirakçilerin en az 10 yıl fiili hizmet müddetinin bulunması gerekmektedir. İstisna olarak, 5 yıl fiili hizmet müddeti bulunan ve tedavisi imkansız bir malüliyete uğramaları ve başkasının güç ve yardımı olmaksızın hayatını devam ettiremez duruma düşmeleri halinde de, 15 yıl hizmeti bulunan malüller gibi aylık bağlanabilmektedir.
    2-Vazife Malüllüğü:
    - İlgililerin vazifelerini yaptıkları sırada ve vazifelerinden,
    - Vazifeleri dışında kurumların verdiği herhangi bir kuruma ait başka işleri yaparken bu işlerden,
    - Kurumların menfaatini korumak maksadıyla bir iş yaparken o işten ve
    - Fabrika, atelye ve benzeri iş yerlerinde, işe başlamadan evvel iş sırasında veya işi bitirdikten sonra, o iş yerinde meydana gelen ve yine o işyerinin mahiyetinden veya çalışma konusunda ileri gelen kazadan vazife yapamayacak duruma düşmeleri halinde,
    buna "vazife malüllüğü" denilmektedir.
    Vazife malüllüğü aşağıda belirtilen sebeplerden kaynaklanması halinde
    a) Keyif verici içki ve her çeşit madde kullanmaktan,
    b) Kanun, tüzük ve emir dışında hareket etmiş olmaktan,
    c) Yasak fiilleri yapmaktan,
    d) İntihara teşebbüsten olursa,
    e) Her ne suretle olursa olsun kendilerine veya başkalarına menfaat sağlamak veya zarar vermek maksadından doğmuş olursa,
    adi malüllük hükümleri uygulanmaktadır.
    3-Harp Malüllüğü: Vazife malüllerinden bu malüllüklere,
    a) Harpte fiilen ateş altında,
    b) Harpte, harp bölgelerindeki harp harekat ve hizmetleri sırasında,
    c)Harpte veya harbe hazırlık devresinde her çeşit düşman silahlarının etkisi ile,
    d)Askeri harekatı gerektiren iç ve sınır harekatı sırasında,
    e)Barışta ve olağanüstü hallerde, emir veya görev ile uçuş yapan uçucularla, emir ve görevli olarak uçakta bulunanlardan uçuşun havadaki ve yerdeki sebepleriyle, emir ve görevle dalış yapan dalgıçlarla, denizaltı gemisinde veya dalgıç kıtasında bulunanlardan, denizaltıcılığın yada dalgıçlığın çesitli sebep ve tesiri ile uğranılması halinde,
    buna harp malüllüğü denilmektedir.

657 sayılı Devlet memurlarının hastalık izinleri Kanunun 105 inci maddesinde ise;
    Görülen tedavi sonucunda iyileşmeyen memurlar hakkında emeklilik hükümleri uygulanır.

Üye
    mehmet71 Avatarı

Son Giriş
    23.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ÇANAKKALE/MERKEZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Değerli Bülent(Oturan boğa) ve Raman72 göstermiş olduğunuz ilgi için çok teşekkür edyorum. Lütfen daha somut ve kesin hükümlerle daha detaylı bir şekilde yön gösterirseniz memnun olacağım. Gerçekten bazı özel sorunlarımdan dolayı emekli olmam gerekiyor tek çarem bu bekleyecak daha fazla zamanım kalmadı, bir an önce sonuç almam gerekiyor, acaba Emekli sandığı, ilgili yasanın 01/Haziran/2008 tarihinde yürürlüğe gireceği zamana kadar veya 1/10/2008 tarhine kadar bekletirmi, genel hükümler çerçevesinde ben ÖZÜRLÜLERE TANINAN HAKLARDAN yararlanarak emekli olmayacakmıyım?rapor daha bir yıllık 2007 yılında alındı, eski bir rapor değil zaten kabul edilmeme durumu olasılık dışı diye düşünüyorum, rapora itibar etmelerse beni hakem hastanesine sevk etsnler..Sağır bir insanın resmi kurumda ne zorluklar içinde çalışıtığını herkez iy kötü tahmin edebilir, Kaldıkı vergi indirimi alarak Maliye bakanlığı onaylamış durumda, kanunda belirtilen aranan şartlarıda (18 yıl, 5 ay) taşımaktayım. Bu şartlarda emekliliğim kabul edilmeyip hangi gerekçeyle red edilirse edilsin kesin olarak Hukuki süereci başlatmam kaçınılmaz olacaktır. Ayrıca Bağlı bulunduğum üst makamıda dava edebilmem zorunluluğu doğacak, sanırım onların hatalı olarak emekliliğe sevk edilmemden dolayı (MALULEN KELİMESİNDEN) İhtimali var. Çok acil cevaplarınıza ihtiyacım var..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.251

Raman72, maddeyi aktarıyorsun ama ne demek istediğini anlamıyorum. Mehmet, daha doğrusu iki kulağı tamamen sağır olan kişiler malulen emekli olamaz. Bu çok açık. İki kulağı da duymayan kişilere verilen maksimum oran %50'dir. Duymayan biri nasıl ki memur olabiliyorsa, aynı işyaparlık gözününe alınarak duymayan kişiler malulen emekli edilmez. En çok arka planda bir göreve atanırlar.

Mehmet, bence malulen emeklilik "başvurun" reddedilecek. İstersen bekle ve sonuca göre hareket et. Başvurun kısa sürede sonuca bağlanır.
    Reddedilrse, o zaman bu başlığa yazdığım ilk mesajdaki gibi (malulen değil) sakatlıktan dolayı erken emeklilik başvurusunda bulunursun. Başvurun yüzde 1000 kabul edilir. En küçük bir kuşkun olmasın (tabii 5510 sayılı yasanın ilgili maddesinin yürürlük tarihi önemli)

Üye
    mehmet71 Avatarı

Son Giriş
    23.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ÇANAKKALE/MERKEZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tamam Bülent Bey, gelişmeleri burada sizlerle paylaşacağım şayet zaman kaybım olacaksa galiba benim emeklilik yazımı yazan memurun hatasından dolaıyı olacak bu. Ama özürlü hakkından emekli olabileceğimin yüzde yüz garantisini verdiniz inanın biraz olsun rahatlamış durumdayım. Bülent Bey(Oturan Boğa) rica etsen benim durumumla ilgili yasanın yürürlük maddesi hangi tarih itibariyle olduğunu bulup yaza bilirseniz bende hiç olmazsa o tarihe kadar kendimi odaklıyayım ve ona göre hareket edeyim. İyi günler diliyorum..

Üye
    ciftcioglumustafa Avatarı

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    17:41
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mehmet71 arkadaşım.
    Bir defa sayın otoranboğanın dediği gibi malulen emekliliği unut.
    İkincisi 5510 sayılı yasanın GEÇİCİ 4. maddesi gereğince sonradan yani çalışırken engelli olan memur arkadaşlara da erken emeklilik hakkı verilmiş bulunmaktadır.
    Bilinmeyen ise yasanın yürürlüğünün resmi gazetede yayınlandığı tarih mi yoksa yasanın tamamının yürürlüğe gireceği 1 ekim 2008 tarih mi;
    Madem dlekçeni verip müracaatını yaptın bir miktar bekle.. En kısa zamanda Emekli Sandiği size dönecektir.
    % 40 çalışırken raporu olan ve 24 yıllık memur olarak bende aynı durumdayım. Sorun sadece raporunun incelenmesi sonucu yeniden rapor talep edilip, edilmeyeceğidir.
    Emekli sandığı sağlık kurulunun İncelemesi sonrasında Şayet yaklaşık 16 yılını bitirdi isen ve % 53 raporun varsa ve raporda herhangi bir sorun bulunmaz ise bence mutlaka emekli olursun.

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Anlatmak istediğim şu.5434 sayılı emekli sandığı kanunun 39/f fıkrası ve ek geçici 22.maddesinde sakatlık ile ilgili mevzuata değinilmiş olup sonradan sakatlananlar ile ilgili mevzuat bulunmadığından,Mehmet 71 çalışıp sonradan vücudunda arıza meydana gelmiş olup kurumuna başvurmuş bulunmaktadır.Kurum 5434 sayılı emekli sandığı kanununa göre sakatlık ile ilgili mevzuatlar mehmet 71 i kapsamadığından vucudunda gelen arıza nedeniyle malulen emekli olup olamayacağını emekli sandığına yazmıştır.kurumun yaptığı işlem doğru bir işlemdir.Mehmet 71 malülen emekliliğine gelince;Vücudunda arıza gelmesi ve 10 yıldan fazla çalışmış olması nedeniyle,Yukarda saydığım malüllük şartarından birini taşıması ve devlet memurlarına verilen sağlık kurulu raporu ve yönetmeliğine uygun olması halinde malülen emekli olabilecek,Aksi takdirde 5510 sayılı kanunun sonradan değiştiren 5754 sayılı kanununa göre;
    a) % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 5760,
    b) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 6480
    Yasanın yürürlük tarihi olan 01/10/2008 tarihinde başvurup emekli olabilecektir.
    OturanBoğa 5510 sana gönderdim.

Üye
    mehmet71 Avatarı

Son Giriş
    23.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ÇANAKKALE/MERKEZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar emekli sandığından müracaatıma cevap geldi, İvedi olarak

1-Yeni bir sağlık kurulu raparu istiyorlar "görevini yapablirmi yapamazmı" diye,(mevcut vergi ndirimine konu olan raporun bağlayıcı bir niteliği yokmuş)
    2-Bu güne kadar yatarak ve ayakata görmüş olduğum tedavi ile tetkiklere ait raporları istiyorlar,
    3-İlk işe girişte raporum varsa onuda istyorlar,
    4- Özürlü kadrosunda atandıysam, atama kararnamemi,

Lütfen yardımcı olurmusunuz nasıl bir yön izlemeliyim..
    ayrıca ben özürlü kadrsonda işe başlamadım sonradan özürlü oldum. 4. maddedeki istemlerine ait atamam kararnamem olmazsa işlem retmi edilir.

Üye
    ciftcioglumustafa Avatarı

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    17:41
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhabalar
    Mehmet71 Bence Emekli sandığının yazdıkları doğal,
    Sanırım o yazıyı gereği için kurumuna, bilgi için size yazmışlardır.
    Anlayabildiğim kadarıyla Kurumun, malüllük haklarından yararlanmak amacıyla emeklilik talebi etmiş, . Emekli Sandığı da malüllük şartları için Görevini yapıp, yapamayacağına dair rapor istemiş.
    Siz malulen değil, normal şartlarda 5510 sayılı yasanın geçici 4. maddesi gereğince emeklilik talebinde bulunun.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon