Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Metas63 Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    31.10-2017
    Saat
    13:14
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve Diğer Sosyal Güvenlik Kurumlarına İlk Defa Çalışılmaya Başlanılan Tarih Sigortalılık Süresinin Başlangıcı Olarak Dikkate Alınır mı?

Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve diğer sosyal güvenlik kurumlarından herhangi birisinde ilk defa çalışılmaya başlanılan tarih sigortalılık süresinin başlama tarihidir (bkz)

Daha öncede bu konu açılmıştı ama ben tekrar sormak istiyorum.
    Ben meslek lisesi mezunu olduğum için lise son sınıfta staj yaptık ve bu staj yaptığımız yerden SSK numarası aldık. yalnız bilindiği üzere staj döneminde SSK Primleri ödenmiyor. Ve ben 2004 yılında çalışmaya başladım ve 97 yılında almış olduğum SSK Sicil numaram üzerinden SSK Primlerim ilk defa 2004 yılından itibaren ödenmeye başlandı.
    % 40 Engelliyim ve 2005 yılından beri Vergi indirimi alıyorum.

Şimdi yukarıdaki yazıya göre ilk defa çalışılmaya başlanılan tarih sigortalılık süresinin başlama tarihidir. Benim emeklilik işlemlerimde kullanılacak olan SSK Girişim hangi yıl üzerinden hesaplanacak.

Yani ben 2003 yılından önceki Emeklilik şartlarına göre mi emekli olacağım, yoksa ilk primlerin ödenmeye başladığı 2004 yılındaki Emeklilik şartlarına göre mi emekli olacağım acaba?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Staj dönemine ve 18 yaşı tamamlamadan önceki döneme ait sigortalılıklar emeklilik yaşı ile ilgili hiç bir anlam ifade etmez.
    Senin ilk sigortalılığın 2004...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mehmetbtunca Avatarı

Son Giriş
    03.09-2015
    Saat
    10:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul/maltepe
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

staj dönemi yaptırılan sigorta sadece kaza ve sağlık sigortası mahiyetinde emekliliğe bir katkısı yok bildiğim kadarıyla.

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

18 yaşından önceki sigortalılık,sadece tedavi amaçlı yatırıldığı için emeklilikte sayılmamaktadır.

Üye
    timsahi Avatarı

Son Giriş
    25.03-2014
    Saat
    19:02
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende sevgili raman ve oturanboğaya bir soru sormak istiyorum.Eğer bilgileri varsa cevap verirlerse sevinirim.Şimdi staj döneminde yapılan sigorta emeklilik için geçerli sayılmıyor.Eğer staj döneminde 18 yaş dolmuşsa yinede uygulama aynı mı?Yoksa 18 yaşını dolduran kişilere kaza sağlık sigortası yanında emeklilik kollarına da prim yatmali mı?teşekkürler şimdiden. :?:

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Resmi meslek ve sanat okullariyle, yetkili resmi makamların müsaadesiyle kurulan meslek veya sanat okullarında tatbiki mahiyetteki yapım ve üretim işlerinde çalışan öğrenciler,yaşları ne olursa olsun,sigortalı sayılmazlar.