Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 19 mesajın 16-19 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    emanaman Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan Manar
    Son Giriş
    03.08-2011
    Saat
    09:00
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    cevap yazıp yardım eden herkese çok teşekkür ederim.
    henüz emekliliği yakın olmayan birisi için bu hesaplamalar biraz zor ve sanırım sistemler net veriler istediğinden neredeyse imkansız. ben sadece bir fikir edinmek istemiştim. yani yurtdisinda bazı ülkelerde emeklilikte insanlar çok iyi maaşlar alabiliyorlar. bizde de SGK sistemleri çok fazla değişime uğradı son zamanlarda. bu açıkçası emeklilikteki kazançlar açısından iyi ve olumlu mu oldu bunu anlamak zor. tabii asgari ücret sınırındakilerin refah kavramı yüksek kazançlı (ve dolayısıyla yüksek de giderleri olan) kesime göre çok farklı.
    yurtdışında da yaşamış biri olarak çarpıcı bir tespitte bulunabilirim: türkiye'de insanlarımız başlarını sokacak bir ev sahibi olmak, çocuklarını iyi şartlarda okutabilmek, yaşlılıkta sağlıklarını korumak için çalışıyorlar. gelişmiş ülkelerde ise bunlar zaten sosyal güvence içerisinde olduğundan insanların motivasyonları tamamen kendilerine, ulkelerine, gelecek nesillere ek bir katkıda bulunmak, bir adım daha ileriye gitmek, insan gibi yaşamanın ötesinde "iyi" yaşamak oluyor.

çok daha iyisini hak ettiğimizi düşünerek türkiyede yaşayan herkese bir an önce "insan gibi", hemen sonrasında da "iyi ve kaliteli" bir yaşam dileklerimle.

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:22
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

en düşük ssk emekli aylığı 739 tl.net.

en yüksek ssk emekli maaşı 2.731.85.tl.dir.bundan daha fazla olmaz.ssk kıdem tazminatı tavanı ne ise,en yüksek ssk emekli aylığı da odur.yani 2.731.85 tl.yalnız bu aylıktan binde 6 civarında damga vergisi kesilir.zannedersem,yaklaşık 2.715 tl.ele geçer.

Üye
    world56 Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    23:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ssk en yüksek emekli maaşı 3 bin 4 bin 5 bin de alan vardır. benim amcamın oğlunun 7000 gün sigorta ile yakalaşık 200 bin tl üzerinde yatırıldı.7 sene sonra emekli olacak o zaman ki emeklilik şimdi olursa 9500 gün sigorta ile yaklaşık 500 bin tl üzerinde yatırıldı diyelim . ama kıdem tazminatı çok yüksek alacak emekli olurken ve birde sigorta primleri hep maaşın üzerinden 4 bin 5 bin tl yatırılır. ama yıl ilerledikçe sigorta primleri daha da çok fazla yatıyor ama rakamlar yaklaşık olarak bunlar. acaba sigorta 9500 gün ile 500 bin tl üzerinde yatırıldığında ne kadar emekli maaşı alır?

Üye
    Hayatin anlamı Avatarı

Son Giriş
    13.12-2012
    Saat
    09:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    En yüksek ssk emekli aylığı 2200 tl civarı..kazançlar ve prim gün sayısı arttıkça bu miktar ona bağlı olarak daha yükselebilir.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12