Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 76 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    BAĞKURLU Avatarı

Son Giriş
    14.06-2012
    Saat
    16:36
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Birşey değil Sn. Çelik. Ben bildiklerimi aktarıyorum. Bilgi paylaşa paylaşa büyürmüş...
    Saygılar,

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    00:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bagkurlu arkadaş benim türkiyede aramadıgım bagkur il müdürlügü kalmadı hepsi aynı şeyi söylüyor bagkur kaydından önce saglam olanlar askerligini yapanlar sadece malulen emekli olur 5510/28 göre imkansız olamaz diyor bagkur il müdürlükleri ilker makri ufukalp bülent bey ise ısrarla sakatlıgın öncesi sonrası yok diyorlar ama bir kere olsun herhangi bir bagkur il müdürlügünü arayıp sormuyorlar mahkemeye gidin diyorlar peki mahkemenin ne kadar sürecegi kimin kazanacagı bellimi bagkurlu arkadaş ben çok araştırdım adanaya gittim ankaraya telefon açtım bana söylenen ya erken yaşlanma yada malulen emekli olursunuz sen diyorsun senin araştırmaların neler

Üye
    BAĞKURLU Avatarı

Son Giriş
    14.06-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sn. Jon83 söylediklerinde haklısın, bende bildiklerimi senin hemen iki satır üstüne yazdım. Kanun açık, dava açsanda kanundaki bu yazı kalkmadığı sürece sigortalı olmadan ve olduktan sonraki malüllük (engellilik) farkli değerlendirilecektir. En büyük farkta biri en az %40 diğeri en az %60 engellilik derecesidir...
    Saygılar,

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kaç tür emeklilik vardır?
    ''5 tür emeklilik vardır ama halk arasında 7 olarak bilinir.'' desem '' Makri işi geyiğe çevirdi'' diyeceksiniz. Bende '' eee, ama önce siz başlattınız'' diyesim geliyor.
    Oturan Boğa, koskoca öküz gözü kadar harflerle Yaşlılık ve Malülen emeklilik diye yazdığı halde lafı ''önce mi, sonra mı'' dedikodusundan öteye götürmüyorsunuz ne yazık ki... Yorumlarınızdan çıkardığım sonuç; kelime yorumu değil, cümle, pragraf yorumu yapın. Umarım bu yorumları işin uzmanları okumazlar. Çok mesnetsiz şeyler yazıldığı ortada.

Makri'ye cevap;
    Makri çok biliyorsan Sgk İl Müdürlüğüne sorsana?

Not; Makri'ye giydireceklere(') ilk cümle olarak kullanılabilir.

Yasaklı Üye
    Çakı Dayı Avatarı

Son Giriş
    11.02-2010
    Saat
    17:41
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba,
    Ben konuyu iremsu olayından bildiğimkadarı ile
    -emeklilik başvurusu (vergi indirimi alıyor olmasına rağmen) özürü doğuştan olmadığı gerekçesi ile red olmuştur.(ssk)

buda her nekadar sitenizin genel yaklaşımı özürün doğuştan olup olmaması önemli değilde ısrarcı olsada emeklilik için başvuruda bulunanların eğermaluliyete yetmiyorsa
    emekli olamayacağı sadece ve sadece normal emekli olabileceği yönündedir.

bu durumda iş hayatına atıldıktansonra ve %60 altında özürlü olanlardan aranızda emekli olan varsa ''BEN VARIM.EMEKLİ TAHSİS NUMARAM ŞU....'' DEMESİ YETERLİ
    bence

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

kurumada ilk defa çalışmaya başlayan kişi %60 ve üstü olaraka başlar ise malulen emekli olmaz diyor devamını neden yazmıyorsun..

Sigortalı olarak ilk defa çalışmaya başladığı tarihten önce 25 inci maddenin ikinci fıkrasına göre malûl sayılmayı gerektirecek derecede hastalık veya özürü bulunan ve bu nedenle malûllük aylığından yararlanamayan sigortalılara, en az onbeş yıldan beri sigortalı bulunmak ve en az 3960 gün malûllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi bildirilmiş olmak şartıyla yaşlılık aylığı bağlanır.

Ve ben yine diyorum bagkur dan 5510728 kanunu na göre erken emekli olunabilir...
    Yargı yolu acık o konumda bulunan arkadaşlar lütfen mahkemeye veriniz bakınız ne olacak iş güzar memurlar herşeyi kafasına göre yorumlayamaz.
    Ve bu kanuyu bilgi edinme kapsmında sordum bakalım ne cevap gelecek..

Üye
    exof Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

sorun ne
    kısaca işe başlamadan once rahatsızlığı bulunmamak denıyor neyın muhabetını yapıyorsunuz anlamıyorum
    mevzuat gayet net yazdıklarınızı okuyunca bende bişey var sandım

a) işe başlamadan maluluk durumu bulunan (ilgili rahatsızlığı olan) ilgili şartları taşıması halınde yaşlılık
    b) işe başlamadan maluluk durumu olmayan iş nedenıyle ortasya çıkan (ilgili rahatsızlığı olan) ilgili şartları taşıması halınde maluluk aylığı bağlanır

bu kadar net hıcbır yere dava acmanıza sormanıza gerek yok)

//expert//

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkeze iyi geceler ilker bey ben sgk bimer bagkura bilgi edinme birimlerine başvurumu yaptım sgk bulundunuz ildeki bagkur il müdürlügüne gidiniz diyor bimer ise bu konuyu bagkura sormanız gerekir diyor bizzat dilekce ile bagkur il müdürlügüne başvuru yaptım bülent beyin vermiş oldugu dilekceyi kendimize göre hazırladık bagkur almadı dilekceyi bagkur kaydından önce engelli olmadıgı için dilekceniz kabul edilmemiştir diyor ve arkadamızdan buyrun mahkemeye gidin diyorlar adamlar bu kadar netken ben araştırmadan vazgeçerim nede mahkemeye giderim nede şuan emeklilik için müracaat ederim biz bir sorunun cevabını aylarca bulamadık peki mahkemede nelerle karşılaşacagımız belliimi bizzat adliye gidip avukat arkadaşımla konuyu yerinde araştırdım buraya 1 yada 2 red dilekcesiyle gelmeniz gerekli bilgisine ulaştım ben şuan zaten bagkura emeklilik için başvuru yapsam olumlu yada olumsuz 1 sene sürücek arkadaşlar biz zaten sorumuzun net kesin cevabını bilsek sorun çözülücek HALİLİBRAİM yazından hiçbirşey anladım lütfen daha detaylı açıklayıcı yazarmısın biz bu sorunun cevabını arıyoruz bagkur kaydından önce saglam olan askerlini yapan sonradan yüzde 40 ve üstü rapor alıp 5510/28 göre erken emekli olurmu olmazmı bagkura göre imkansız olmaz ama burda birkaç arkadaşımız sakatlıgın öncesi sonrası yok diyorlar halada ısrarla bizim dedigimiz dogru diyorlar raporların toplandıgı işlem gördügü adana ve ankara bile olmaz diyor eger bu sorunun cevabını bulursak bir çok insana ışık olacagına inanıyorum bu sitede 5510/28 göre 3 kişi emekli onlarda askerligini yapmamış doguştan engelli arkadaşlarımızdan aramızda bizim aradıgımız soruya göre bir emekli bulunmuyor bagkura türkiyede böyle bir emekli yok arkadaşlar darılmaca kızmaca yok saolun yazı yazıyosunuz araştıroyusunuz teşekür ederim ama sonunda bu sorunun cevabını bulursa çok iyi olucak sizler bagkurun dedigine madem yanlış diyosunuz buyrun sizlerde el atın olaya saygılar jon83

Üye
    exof Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

sn jon
    özür oranınız ve çalışmadan oncemı sonramı malulıyet gerektırecek durmunuzu yazarmısınız

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

halilibraim kardeşim arkadaşım bagkurlu işyeri çalıştırıyor bagkur kaydından önce saglam askerligini yapmıştır bizim ögrenmek istedigimiz sadece şu sorunun cevabıdır bagkur kaydından önce saglam olan askerligini yapan sonradan yüzde 40 ve üstü rapor alıp erken emekli olabilirmi olamazmı 5510/28 göre bagkur bize bagkur kaydından önce saglam olanlar ya erken yaşlanma yada malulen emekli olabilir diyor benim arkadaşım şeker hastası astımı var daha önceden rapor yok hastaneye sevk edilip belli tetikler sonrası biz yüzde 40 ve üstü olacagını biliyoruz bu sitedeki arkadaşlar ısrarla sakatlıgın öncesi sonrası yok diyor peki türkiyede bagkur il müdürlükleri agız birligimi etti hangi şubeyi arasam aynı bilgi raporların toplandıgı işlem gördügü adana ve ankarada aynı bilgi veriyor yani ister istemez düşünüyor insan evet halilibraim soru açık ve net şudur bagkur kaydından önce saglam olan raporu olmayan askerligi yapan sonradan rapor alıp 5510/28 göre erken emekli olurmu olmazmı evet sizi dinliyorum

Üye
    exof Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

özür oranı %60 altındaysa olmaz ilgili şartları taşısa bile yanı gun prim sayısı

cevabı bu

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

halilibraim yüzde 60 altındaysa emekli olamaz diyosunuz bu şu demek arkadaşınız sadece malulen emekli olur oda tek hastalıktan ve maluliyet listesindeki hastalıklardan olucak yani sizde bagkur gibi düşünüyor ve söylüyorsunuz ama bu sayfayı baştan sona okursanız makri bülent ilker ufukalp ve raman arkadaşlar ısrarla sakatlıgın öncesi sonrası yok diyorlar halada ısrarlılar benim neden bu konuyu aylarca araştırdıgımı anladınmı biri olmaz diyor biri olur diyor ama kimse işin derinine inmiyor burası forum bilgiler paylaşılıyor benim tek temenim şudur ben birine bilgi veriyorsam onun dogrulugu ve kesinligini araştırrım bakın bagkur bu konuda çok net olmaz diyor siz olur diyosanız bence söylediginiz şeyleri resmiyette bir araştırın bilgi edinme olarak çok yere başvuru yaptım bana herkez bagkuru gösteriyor ama malesef bu konuyla ilgilenen memur haftada 1 egitime gittigi için daha eline alıp 5510 sayılı yasayı bile incelememiş ama adana ve ankaradan edindigim bilgiler bagkur kaydından önce saglam olanlar sadece malulen emekli olur diyorlar bıkmaca usanmaca yok ben arkadaşlarıma teşekür ediyorum yazıları için ve herkezi bu sorunun cevabını bulmasını istiyorum çok önemli bir soru ve kesin cevabı ögrenebilincede çok önemli bilgi olacagına inanıyorum saygılar

Üye
    exof Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

buyrun

* Malul Sayılması (İş K. Veya Meslek H. Sonucu meslekte kazanma gücünün en az %60 ını kaybettiği Kurumca tespit edilmeli)
    * En az 10 yıldan beri sigortalı bulunup, toplam olarak 1.800 gün UVSK primi ödemiş olmalı (Başkasının bakımına muhtaçsa süre şartı aranmadın 1.800 gün prim ödemiş olmalı)
    * İşten ayrıldıktan veya işyerini kapattıktan sonra yazılı istekte bulunması

kısa kısa...

işe girışten sonra malulıyet durumu gerçekleşmelı işe gırışten once bu rahatsızlık varsa ilgili rahatsızlıkla kesınlıkle maluluk sozkonusu olamaz.

sn jon
    bunları öylesine yazmıyorum ilgili mevzuatı aktarıyorum burda bır boşluk yada yorum şansıda yok yanı mahkemelık bır durumda yok

iyi geceler diliyorum saygılar

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

halilibraim arkadaşım malulen emekli olmak istemiyor bunu bilmeni istiyorum arkadaşım 5510/28 göre erken emekli olmak istiyor yani 2.3.4 yani kaç tane sakatlıgı olursa olsun yüzde 40 ve üstü ile erken emekli olmak istiyor yazdıgın yazı malulen emekli olmak için anladıgım kadarıyla arkadaşım amacı erken emekli olmak malulen emekli olmak asla istemiyor olamaz zaten arkadaşım rahatsızlıgı maluliyet kriterlerine uymaz

Üye
    BAĞKURLU Avatarı

Son Giriş
    14.06-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Jon83 arkadaşım, sen aslında sorunun cevabını biliyorsun. Benim bahsettiğim konu tamamen gerçektir. Bu arada Bağkur'un daha kapısının yerini bilmeyen arkadaşların bu konu hakkında fikir yürütmeleri pekte şık değil ama herkesin fikrine saygımız olmak zorunda. Kanun öyle bir yazmışki hani yorum hakkı bile bırakmamış. Yani ucu açık bir cümle olsa herkes kendine göre yorumlasın ama değil. Konu çok fazla uzuyor. Varsa birkişi sigortalı olduktan sonra geçirdiği rahatsızlık sonucu %40-%59 arası raporla malulen emekli olan ben yaptım desin..... Ama yok....

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon