Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mavigul Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    %40 engelli çocuk felciyim. Temmuz 1995'den beri Kamuda çalışıyorum ve seneye 15 yılımı dolduruyorum. İşe girmeden önce hiç raporum olmadı, sadece yıllarca tedavi gördüğüm hastanenin dosyası mevcut.
    Emeklilik konusunda sıkıntımı daha önce de yazmıştım. İşe sağlam statüsünde girdiğim için ve girdikten sonra rapor alarak vergi indiriminden faydalandığım halde erken emeklilik hakkım yok gibi görünüyor.
    Yasaların son durumu hakkında bir bilgi bulamadım. 15 yılımı doldurduğumda emekli olabilir miyim? Neler yapmalıyım?

Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

Üye
    demir1 Avatarı

Gerçek Adı
    DEMİR
    Son Giriş
    25.01-2017
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

evet 15 yılda emekli olabilirsiniz.

Üye
    mavigul Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu koşuluma rağmen emekli olabiliyorsam, http://www.personelciyiz.com/engelli...ik-tablosu.jpg deki resme göre 17 yılda mı emekli olabiliyorum demektir?

Üye
    demir1 Avatarı

Gerçek Adı
    DEMİR
    Son Giriş
    25.01-2017
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ssk lılar için geçerli 657 ler 15 yıl.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Memuriyete başladığınızda %40 ve üzeri işgücünüzün olduğunu bir şekilde belgeleyebilirseniz, 15 yıl (5400 gün) hizmet süresi ile erken emekli olabilirsiniz. Aksi halde maalesef işler karşık hala... Kurum, "sonradan sakatlanan memur" muamelesi yapıp, yeni tarihli rapor istiyor ve emeklilik süresi olarak da 5510/Geçici Madde 4'ü şart koşuyor.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mavigul Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tşkler oturanboga, ben de öyle düşünüyorum ama işe girmeden önce hiç raporum olmadı. sıkıntı...

1999'da aldığım rapora göre nüfus cüzdanımda ve raporumda %40 olan derecem, yeni raporla düşer mi? Durumu daha da karıştırmak istemem

Üye
    muhammer ozdemır Avatarı

Gerçek Adı
    muhammer
    Son Giriş
    08.05-2012
    Saat
    20:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul avcılar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet arkadaşim düşer vergi indirimi almamış bütür arkadaşlar o sıkıntıyı çekiyoruz mesela ben 1999da 52 engelli olarak işe başladım vergi indirimi almamıştım 2006da kanunlar deyişti raporum 32ye düştü vergiden yararlanamaz diye kağıt geldi işyerine tekrar itiraz ettim ama rapor oranları düşürülmesi nedeniyle 52lik raporu alamıyoru hatta 40kıda almıyorum 40kı alamayınca zaten raporlar bir halta yaramıyor buda türkiyede engellilere nekadar deger verdini gösteriyor engelliyi engelsiz sayan bir ülke haline geldik malesef.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Şuradaki bilgilerden yararlanabilirsiniz: http://www.engelliler.biz/forum/emek...tml#post614071
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mavigul Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Herkese çok teşekkür ederim. Oturanboğa İlgili linki okudum. Buna göre 6480 gün hizmet süresinde, yani 18 yılda emekli oluyorum. Daha 3 yıl var. Tabii o zaman %40 raporumu düşürmezlerse
    Vergi indirimi aldığım halde yeniden rapor istenir mi? Nüfus cüzdanıma da işlediler. Yine de düşebilir mi? Engelim çocuk felci ve sürekli.
    Hiç bir yol kalmazsa eski emeklilik kanununun tekrar yürürlüğe girmesini dileyebilirim. 20 yılda normal olarak emekli olabilirim en azından. Yoksa 52 yaşa kadar çalışmak var