Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    34 yaşındayım kızım için evde bakım ve 2022 maaşı bağlandı. benim hiçbir sosyal güvencem yok. kendi adıma hiç başlangıç falanda yaptırmadım. eşimden dolayı istege bağlı bağkurluydum. o da şubat ayından bu yana içerde borçlu.
    benim öğrenmek istediğim. bizim için bir başlangıç ve emeklilik gibi ayrıcalıklı bir yasa var mı ve bu konu ile ilgili bilgisi olan varsa cvp yazarsa sevinirim arkadaşlar.
    bir başlangıç yapayım diyorum. geç gibi görünüyor ama yinede yapmak istiyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Şöyle düşünün: Normalde A yılda sigortalılıık süresi ile B tarihinde ve C gün primle mi emekli olabilirdiniz... İşte bu verilen hakla her üçünden de %25 avantajınız olacak.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

pardon ee ben bişey anlamadım.daha açık anlıyacagım şekilde yazarmısınız?% 25 avantaj derken!!normalde olurmu?! olmazmı?!

Yasaklı Üye
    serkanabi Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Üsküdar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın burcu hanım, şuanki şartlarda sizin yerinizde normal birisi nasıl emekli oluyorsa, siz engelli annesi olduğunuz için %25 daha az prim ve gün avantajı ile emekli olursunuz. mesela normal birisi 10.000 gün prim ve 10 yılda emekli oluyorsa, siz 7.500 gün prim ve 7,5 yılda emekli olursunuz.

Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

peki mantıken başlatayımmı başlatmayayımmı sizce!başlatsam neler yapmam lazım.bir yewre girip çalışamam.bana bir yol gösterirmisiniz?

Yasaklı Üye
    serkanabi Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Üsküdar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eğer biryere girip çalışamayacaksanız, fakat ekonomik durumunuz ssk nizi kendiniz ödemeye müsait ise o zaman tabii ödeyin derim, ama önünüzde uzun yıllar var bunu iyi hesap edin, şuan %25 erken emekli olma hakkınızda bulunmakta fakat sizin emekli olma zamanınız geldiğinde bu hak halen devam edermi bilemem bunuda hesaba katın derim. Ama bu hak iptal edilse bile yinede yaş haddinden erken emeklilik hakkınız olacaktır. Yani çalışamayacağınızı söylediğinize göre durum sizin ekonomik durumunuza kalmış birşey, ama benim tavsiyem oraya verilecek para ile eşinizin bağkur borçlarını ödemeniz yönünde olacaktır. saygılar

Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    aslında mantıklısı buda!hani ben kendim içinde bişey yapabilirmi bu saatten sonra diye düşünmüştüm.teşekkürler.