Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 30 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sonick Avatarı

Son Giriş
    09.01-2014
    Saat
    20:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bülent abi slmlar
    ben 14.08.2009 tarihinde anlilozan sipondilid hastalığım sebebiyle malülen emekliliğe başvurdum. hastane raporum yüzde 88 iken bana 24.09.2009 tarihinde gelen bildiride çalışma gücünün yüzde atmışını kaybetmiş durumda malül sayılmadığım bildirilmiştir diyo
    abi ben değnekle geziyorum çalışmam mümkün değil ne yapmalıyım
    2700 gün primim var

tşklr

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

maluliyet cetveli'ne göre maluliyeti gerektirecek derecede işgücü kaybın var mı? Varsa kuruma hemen itirazda bulunmalısın.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sonick Avatarı

Son Giriş
    09.01-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abi cetvele baktım ama bende bişey anlamadım ben 1993ten beri sağ kalça leğen kemiği bozukluğu nedeniyle cerrahpaşada romatoloji tedavisi görüyorum dolayısıyla sağ bacak üstüne basamıyorum bana rapor veren doktorlar sağ bacak gitmiş derken nasıl oluyoda yüzde 88 raporum yuzde 60 geri geliyo abi napacağımı bilmiyodum bana gelen bildirinin üzerinden 2ay geçti bu itiraz durumuna etki edermi tşklr.

Üye
    sonick Avatarı

Son Giriş
    09.01-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben daha önce yazmıştım şimdi anladığım kadarıyla bana gelen bildiride işgücü kaybı yüzde atmış ile malül sayılmadım senin yazılarından anladığım kadarıyla 2 derece oluyo sanırım vergi indirimi yapabilirmiyim 17yıl 3900 prime bağlı olarakmı emekli olacağım s.başlangıcı 1996 prim 2700 şuan çalışmıyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

maluliyet cetveli'ne göre Malulen emekli olabilmeni sağlayacak derecede işgücü kaybın yok ise, o zaman vergi indirim hakkı elde ederek erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanabilirsiniz (http://www.engelliler.biz/forum/cali...-evraklar.html).

Alacağınız vergi indirim hakkının derecesine, gün/ay/yıl olarak il sigortalı olduğunuz tarihe ve doğum tarihinize göre değişir: Engelliler.Biz
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sonick Avatarı

Son Giriş
    09.01-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm arkadaşlar ben uzun süredir bu işlerden umudumu kesmiştim ama olmuyor hastalık ilerledikçe insanın aklına emeklilik geliyor anlilozan spondilit hastasıyım boynum düşmeye başladı şimdi yeniden başvurmak istiyorum ama nasıl yaparız bilmiyorum net bilenlerden yardım istiyorum 3624 günüm var işe giriş tarihim 11.1996 bazı mesajları okudumda malülen emeklilik yerine vergi indirimi al daha iyi diyorlar vergi indirimi alırsak daha sonra emekliliğe başvurunca net emekli olabiliyormuyuz ikisinin arasındaki fark nedir.

Üye
    pembeyürekli Avatarı

Son Giriş
    21.07-2014
    Saat
    14:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vergi indirimi almak emekli olmanın ilk şartı zaten..bence sen hem as hem de as nin yol açtığı tüm etkileri önce sağlık kurulu muayenelerinde tüm ilğili polikliniklerinden oranlarını al ,çıkacak oran hem vergi indirimine hem de dolayısıyla emekliliğe yardımı olacaktır.

Üye
    sonick Avatarı

Son Giriş
    09.01-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 3.4 sene önce malülen emekliliğe başvurmuştum 100/87 hastane raporum ankaradan gelen yazıyla 100/de 60 a düşürüldü ve emekli sayılamıyacağım yazıyordu o zamanlar prim gün sayım 2700 idi şimdi 3600 deyken şansım değişirmi cetvele bakınca biraz daha çalışmam gerektiğini düşünüyorum bundan önce vergi indirimi alabilirsem cetvele göre şartlar tamam olunca ne yapmam gerekir. ilgilerin için teşekkür ederim.

Üye
    pembeyürekli Avatarı

Son Giriş
    21.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vergi indirimini bir al önce..tabloya göre 2 dilim sen zaten 16 yıl, 4 ay-3760 gün de emekli olursun inş.

Üye
    sonick Avatarı

Son Giriş
    09.01-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim bunu yapacağım.

Üye
    adalimali Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet ali
    Son Giriş
    19.04-2013
    Saat
    12:18
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar,ben 10yıldır as hastasıyım thf ilacı kullanıyorum çok şükür ne boyun düşüklüğü ne de leğen kemiğimde bi çürüme var sizler kaç yıldır bu hastalıkla mücadele ediyorsunuz?herkese geçmiş olsun benim %60 engelli raporum var ama sadece as değil gözle beraber kendinize iyi bak.

Üye
    sonick Avatarı

Son Giriş
    09.01-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende embral kullanıyorum leğen kemiği bendede bozuk 5 sene önce bendede boyun sorunu yoktu ama işte ilerledikçe bozuyo bunlar daha iyi günlerim diye düşünüyorum uzman doktorlarımız sağolsun ilacın dozunuda azaltıyor kendileri çekmediğinden seni beni anlamıyorlar haftada 1 kalem kullanıyordum 2 haftada 1 e indirdiler belki sgk masrafı kısıyo anlamadım.

Üye
    pembeyürekli Avatarı

Son Giriş
    21.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tehlikeli ilaçlar ve sanırım tahliller iyiyse bu şekilde dozlar ayarlanabiliyor..face da ashad var sırf bu hastalığa dair çok paylaşım var..

Üye
    sonick Avatarı

Son Giriş
    09.01-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

pembe yürekli arkadaşım şu başvuruya nerden başlıcaz işyerinden evraklamı yoksa direkt vergi dairesinemi başvurayım şöyle adım adım yazarsan çok iyi olur benim açımdan birde hastane seçimi hangisinde daha rahat hallederim işyerimden az izinle çok iş yapmam gerekecek şimdiden emeklerin için teşekkür ederim.

Üye
    pembeyürekli Avatarı

Son Giriş
    21.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    süreç aynı geçen aldığın rapor gibi..vergi dairesi yönlendirdi ama sana da sorarlar hastaneyi..Nerdesin belki direk ikametgahına göre fikir verebilirim ,değişen sadece oranlar oldu ölçümler deki kriterler , en önemlisi artık yeterli günün olması sayesinde inş. Allah gönlüne göre verir..

Sayfa 1 / 2 12 SonSon