Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 20 mesajın 16-20 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kgokbak Avatarı

Gerçek Adı
    ......
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Dün tıp fakültesinde muayene oldum.Doktor malulen emekli olabilmem için vasi tayini yaptırmanın şart olduğunu söyledi.Bende malulen emekliliği kabul etmedim.Şuan ki emeklilik şartların nedir bunu öğrenmek istiyorum.Bilgilerim ;
    SSK başlangıç 21.10.1999
    Rapor : %45
    Yaş 28
    Ödenen prim gün :2014
    Vergi indirimi yapılıyor.
    Bu şartlarda ne zaman emekli olurum?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Bunu doktor nereden biliyormuş? Yani bunu söylemeye yetkisi var mıymış? Bence bu konuda SGK bile görüş belirtememeli. Bu çok hukuki bir şey. Aileyi ve mahkemeyi ilgilendirir, onlar görüş belirtebilir, hastane ya da doktorlar değil. Doktor mevzuatı biliyor ve size yardımcı olmak adına söylüyorsa, ona bir şey diyemem, ama fazlası onu ilgilendirmez. Onun işi işgücü kaybına neden olan hastalığın/sakatlığın tespit edilmesidir.
    Bence SGK bilgi edinme birimine yazıp sorun bunu:
    1- Kurumunuzdan emeklilik talebinde bulunan kişilerden vasi talep edilmekte midir?
    2- Ediliyorsa bu hangi mevzuat maddesine göre yapılmaktadır, kimlerden vasi talep edilmektedir?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    bermu2aa Avatarı

Gerçek Adı
    berna
    Son Giriş
    11.03-2014
    Saat
    22:30
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emekli olursunuz ama vasi kararınız yoksa maaşınızı vermezler şu an için hastalıgınız iyi seyrediyor ama gelecegin insanlara ne getirecegi belli olmaz bence bir an önce emekli olun ve maaşa baglanın bu hükümetlerin ne yapacagı bellimi olur insanlara maaş baglamamak için ellerinden geleni yapıyorlar bende şu an şizofren olan kardeşimim vasisiyim onun için birazda olsa bilgim var

Üye
    kgokbak Avatarı

Gerçek Adı
    ......
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bermu2aa ;forumun karanlık dehlizlerinde kalmış bu başlığa uzun zamandan beri girmediğim bu siteye girdiğim günde birşeyler yazman beni ürküttü. Hayatımın kurgulandığını düşünmeye başladım şimdi. Ayrıyeten sağlık bakanlığı engelli sınavını kazandım. Emekli olmak istemiyorum gücüm yettiği kadar çalışıp , bu hastalıkla baş etmeye çalışacağım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kgokbak, bana da olur böyle şeyler Ne bilim, aklımdan biri geçer mesela, bi bakmışsın ya telefonum çalıyor (o kişi arıyor), bi bakmışsın ilgisiz bi yerde karşı karşıya kalmışız... İnan bunu yaşamayan kimse yoktur. "Ürkecek" bişey yok kardeşim.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12