Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zuleyha01 Avatarı

Son Giriş
    05.12-2009
    Saat
    16:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    10 ay önce iki kalp kapağım değişti 35 yaşında 13 yıllık öğretmenim.
    emekli olabilir miyim.
    ne yapmam gerek?

Üye
    zuleyha01 Avatarı

Son Giriş
    05.12-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iki kalp kapağım ocak ayında değişti emekli olabilirmiyim bilmiyorum nasıl başvuru yapmam gerekir, ben 13 yıllık 35 yaşında öğretmenim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Hizmet süreniz yeterli, malulen emekli olabilirsiniz. Bunun için kurumunuza başvurmanız yeterli. maluliyet cetveli'nde yer alan aşağıdaki koşulların bulunduğu hastane raporuyla tescil edildiğinde malulen emeklilik işleminiz gerçekleştirilecektir:
    3- OPERE KALP HASTALIKLARI:
    Klinik, laboratuar, radyolojik, EKG, ekokardiyografik, anjiografik bulgularla doğrulanan hafif eforda veya dinlenme halinde fonksiyon kısıtlamasıyla birlikte olan, kalp kapağı onarımı, kalp kapağı protezi, kalıcı kalp pili, intra kardiak defibrilatör, girişimsel veya cerrahi koroner revaskülarizasyonu, perikardiektomi
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    zuleyha01 Avatarı

Son Giriş
    05.12-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kurum derkan nereye başvuru yapacagım okula mı yoksa emekli sandığına mı tşk

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Emekli Sandığı'na. Sıradan bir emeklilik işlemi yani...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    zuleyha01 Avatarı

Son Giriş
    05.12-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öyle bir kurum kalmadı sgk ya mı başvuru yapayım yoksa okuldan başvuru mu yapayım anlamadım tşk

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Önce okulunuza başvurmanız gerek sanırım (Memur prosedürlerini bilmiyorum).
    5510 sayılı kanunun 25. maddesi uyarınca malulen emeklilik için başvuracaksınız.
    İşlemleriniz Kamu Görevlilerinin Maluliyet İşlemleri Hakkında Tebliğ uyarınca yapılacak
    Şurada çok detaylı açıklamalar mevcut: Egitimekrani.com

Üye
    cembacem Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi günler züleyha hanım yaklaşık 6 ay kadar öncemi ameliyat olmuş. kapak ameliyatı olanlar % 30 verdiklerini duydum ama % 30 alanlar emekli olamaz.
    ben uğraştım olmadı. kapak % 30 tansiyon % 8 toplam % 38

bülent arkadaşımız emekli olursun demiş ama memur olanlar için özel yönetmelik mi var. ssk ile memurlular arasında fark mı var .bülent arkadaşın belirttiği iş gücü kaybı cetveli dan önceki durumlar için geçerli değil mi.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Yok cembacem, ben emekli olur demiyorum, ilgili cetvele uygunsa durumunuz emekli olursunuz diyorum. Uygunluk konusunda bir görüşüm yok...

Üye
    larendeli Avatarı

Gerçek Adı
    Şemsettin Gözeller
    Son Giriş
    24.09-2012
    Saat
    15:56
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba hocam; bende kapak hastasıyım, şu an ropor vermiyorlar diyorlar