Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Sugaremro Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    05:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    152

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sitenizi yaklaşık 3 aydır ziyaretçi olarak takip ediyorum ve bu siteden başka yerde aydınlatıcı bilgiler bulamadım. Öncelikle teşekkürler yardımlarınız için.

Belki 1000 tane kişi bu soruyu sormuştur ve çoğu yazılanı okudum konuyla ilgili fakat yinede size kendi durumumu sormak istedim.

Ben 08.06.1978 doğumluyum.
    Yaklaşık 11 senelik tip1 şeker hastasıyım.
    01.02.1997 tarihinde SSK lı olarak işe başladım.
    Şu an itibari ile 4110 gün ödenmiş primim var ve 97.212.75 TL ödenmiş görünüyor.
    Sanırım şu an için %60 rapor alamam fakat %40 kesin alırım.

Şu an vergi dairesine başvurup vergi indirimi alırsam kaç yaşında emekli olabilirim ve sizin tahmin ettiğinize göre ne kadar emekli maaşı alabilirim.

Kolaylıklar dilerim.

Emrah.
    97.212,75

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Emrah;
    17 yıl 3920 güne tabisiniz
    01/02/1997:17yıl: 01/02/2014 yılında emekli olmak için kuruma müracat edebilirsiniz.
    Engellilere tanınan erken emeklilik hakkında yaş sınırı bulunmamakla beraber yılınızı ve gününüzü tamamladıgınız tarih itibariyle emekli olmaya hak kazanırsınız...
    Tabiki yukardaki emekli, şartları vergi ind. hakkı aldıgınız da geçerlidir.......
    Maaş için bir şey diyemem ama şu link sana yardımcı olur: http://www.engelliler.biz/forum/emek...iyorsunuz.html

Üye
    Sugaremro Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    152

Öncelikle teşekkürler.Şimdi yapmam gereken şey vergi dairesine başvurup hastaneye sevkimi beklemekmidir.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Evet yapmanız gereken iş yerinizden çalıştıgınıza dair alacagınız bir belge ile maliyeye müracat etmek.
    http://www.engelliler.biz/forum/cali...-evraklar.html

Üye
    Sugaremro Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    152

ilker,

Peki sizce %40 alamama gibi bir ihtimal varmı.Forumdan okuduğum kadarı ile en az %40 veriliyor tip1 lere. Bu oranda 3. derecede vergi indirimi sağlıyor.Doğrumudur.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

işgücü kaybı cetveli'ne göre "Açlık kan şekeri sürekli olarak 200 mg’ın altında tutulamayan,komplikasyon yapmışketoz gösteren Tip I diabetes mellitus" için %40 oranında işgücü kaybı oranı veriliyor.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Sugaremro Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    152

Bir şeyde takılı kaldım:Şimdi forumdan öğrendiğim kadarıyla bir hastaneye dilekçe ile başvurarak rapor alabiliyorum sanırım.Bu raporu alıp vergi dairesine gitsem beni tekrar hastaneye gönderirlermi?

Mesela raporu yarın alıp direk vergi dairesine verdim diyelim yeniden rapormu isterler?
    Sizce önce vergi dairesine gidip direk sevkmi yapmam mantıklı yoksa elimde bir raporla başvurmammı?

Birde forumdan volkan arkadaşımdan öğrendiğim kadarıyla kendisine %55 rapor vermişler bu hastalıkdan dolayı.Eğer ben %60 rapor alırsam hemen emekli olabilirmiyim,eğer olursam maaşım çokmu düşük olur?

Lütfen düşüncelerinizi paylaşın,teşekkürler.

Üye
    dalga kıran Avatarı

Gerçek Adı
    volkan
    Son Giriş
    19.10-2010
    Saat
    20:42
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sen ilaç olarak ne kullanıyosun

Üye
    Sugaremro Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    152

dalga kıran;

Novomix30 flexpen kullanıyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bu konuda uygulama değişiyor! Bazı defterdarlıklar ille kendileri sevk etmek isityor, bazıları güncel tarihli raporu kabul ediyor. Şu haliyle şansa bağlı!
    Bugün gelirler idaresi başkanlığına bir dilekçe yazdım konuyla ilgili... yanıt gelince paylaşacağım...

İlk sigortalı olduğunda maluliyeti gerektirecek derecede işgücü kaybın yok idiyse, ama bugün maluliyet cetveli'ne göre malul isen, malulen emekli de olabilirsin.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Sugaremro Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    152

Ben 1997 tarihinde sigortalı oldum .Hastalığım ise 1 sene sonra çıkdı. Belirttiğiniz listeye baktım Bülent bey Benim hastalığımda listede mevcut fakat ne listesidir bu ve ne işe yarar onu anlamadım.Açıkcası benim şekerim kontrol edilemeyecek şekilde çok yükseliyor.Yattığım hastanelerin rekorlarını kıracak kadar çok hemde

Malulen emekli olabilmek için %60 rapor gerekiyor sanırım ama forumdan okuduğum kadarıyla bu raporuda kolay kolay vermiyorlar hak etmiş olsanız bile.

Ben tahmini %47 gibi bir rapor bekliyorum(daha hiç bir yere başvurmadım).

Sizden gelecek yönlendirmelere göre adım atmak istiyorum ve sonuçları bekliyorum.

Teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Malulen emeklilik: maluliyet cetveli (emeklilik başvurusunda sgk sevki ile hastaneye gidi maluliyet cetveline göre maluliyet oranında işgücü kaybının onanması şartı ile)

İşgücü kaybından dolayı erken Yaşlılık emekliliği: işgücü kaybı cetveli (defterdarlığa başvurup vergi indirim hakkı elde etmek şartıyla)

Üye
    Sugaremro Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    152

Bayramdan sonra işyerinden çalıştığıma dair bir belge ve resimlerle bağlı bulunduğum vergi dairesine gideceğim.Doğru değilmi .

Bir türlü karar veremedim ne yapacağıma. Hastaneyemi gideyim vergi dairesinemi. Önerisi olan yokmudur.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Elinizde güncel tarihli rapor varsa o raporu da alıp defterdarlığa başvuracaksınız: http://www.engelliler.biz/forum/cali...-evraklar.html

Üye
    Sugaremro Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    152

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Elimde hiç bir belge yok malesef. Zaten beni düşündürende bu. Önce hastaneden belgemi almalı yoksa direk defterdarlıkdan sevklemi gitmeli Kaldım ortada

Sayfa 1 / 3 123 SonSon