Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    O halde en garantili yolu seçin ve rapor dışında kalan evrakları tamamlayıp sakatlık indiriminden yararlanmak için defterdarlığa başvurun. Onlar hastaneye sevk etsin...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Sugaremro Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    152

Teşekkürler.

Üye
    Sugaremro Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    152

Eski bir konuyu yeniden hortlattım arkadaşlar.Yaklaşık 1 senelik bir gecikmeden sonrada olsa başvuru yaptım.Süreci anlatayım kısaca size.İstanbul'da olanlar için olay şöyle gelişmektedir:

Önce işyerinizden sakatlık indiriminden yararlanmak istediğinize dair bir dilekçeyi almanız gerekmekte(Bu dilekçeyi sanırım forumda bulabilirsiniz)Yine sakatlık indirimi istediğinize dair kendi dolduracağınız bir dilekçe daha var.(Bu dilekçede forumda olmalı)Bu dilekçeleri bulamaz iseniz Topkapı Cevizlibağ durağında YEŞİL Plaza 7. katta engelli birimi var oraya başvuru yapmalısınız.Nüfus cüzdan fotokopisi ,1 adet resim,işyerinde çalıtığınıza dair dilekçe ve sakatlık indirimi istediğinize dair dilekçeniz ile yukarıda belirttiğim adrese gidiyorsunuz.

Eğer daha önceden almış olduğunuz bir rapor yok ise (benim yoktu) sizi istediğiniz bir devlet hastanesine sevk edecekler.

Ben Ümraniye devlet hastanesini seçtim ve 6 Nisan için randevu verdiler.Sanırım 6 Nisan günü gerekli tahlillleri yapacaklar.

Bundan sonraki süreci size yazacağım.Artık eskisi kadar kolay vermiyorlarmış %40 oranını duyduğum kadarıyla.

6 Nisan 'da yazacağım.

Üye
    exalans77 Avatarı

Gerçek Adı
    cihangir
    Son Giriş
    18.01-2016
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hmb a1c kaç çıkıyor 4 aylık kan şekeri ortalaman.
    O önemli öle kolay deyil baklavayı yerım giderim kan sekeri 300 olur mantıgı yok habeirn olsun 3 aylık kan şeker ortalaman ketoz yapmış yapmamıs o önemli..

Üye
    Sugaremro Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    152

exalans77;

9 civarı şu an için.Sanırım bu yüksek bir oran .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Emrah, "Açlık kan şekeri sürekli olarak 200 mg’ın altında tutulamayan, komplikasyon yapmış ketoz gösteren Tip I diabetes mellitus" için %40 oran verilir.

Sende son durum nedir?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Sugaremro Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    152

OturanBoğa;

Selamlar tekrar,

Kesin sonuç çıkmadan yazmayayım demiştim fakat yinede paylaşayım.

7 adet bölüme gittim.Dahiliye,göz,genel cerrahi,nöroloji,pskiyatri,ortopedi ve Kulak burun boğaz.Dahiliyeciye gittim raporun yanındamı tip1 diyabet için dedi hayır dedim.Ya getir yada kan ver dedi(1 saatlik mesafedeydi evim kan vereyim dedim)Labaratuar sonucun 15:30 gibi çıkacağını söyledi.

O arada göze gittim.Şeker hastasıyım 14 senedir dedim bana kocaman bir yazı okumamı söyledi okudum.Gözlerin sağlam dedi.Doktora gözlerimde sulanmalar olduğunu ,çekilmeler olduğunu söyledim.Bana o zaman randevu al tedavi edelim dedi.Sağlam olarak imzaları.

Ortopediye gittim.Problemin varmı dedi:ellerimde paröaklarımda uyuşmalar var dedim:Randevu al gel bakalım dedi.Sağlam olarak imzaladı.

Genel cerrahiye gittim:Ameliyatlık bişeyin varmı dedi.Yok çok şükür dedim Sağlam olarak imzaladı.

Nörolojiye gittim:Eğil kalk dedi yaptım.Sağ elinle burnuna dokun dedi dokundum,Sol elinlede dokun dedi dokundum(şaka gibi değilmi) Sağlam olarak imzaladı.

Psikiyatriye gettim:Sorunun varmı dedi.Şekerden dolayı sinirliyim dedim uyku problemi yaşıyorum dedim.Randevu al gel ilaç yazalım dedi.Sağlam olarak imzaladı.

KBB uzmanına gittim duyma problemin varmı dedi nasıl yani dedim beni duyabiliyormusun dedi EVET dedim.Tamam sağlamsın dedi imzaladı.

Bu işleri öğlene kadar hallettim (zaten her doktorda tahmini 30 saniye kaldım)Öğlen bir yararı olur diye gidip evden raporumu aldım.Öğleden sonra dahiliyeye tekrar gittim.Doktora raporumu aldığımı kan sonuçlarının 15:30 gibi çıkacağını söyledim.Bana buna gerek olmadığımı raporumu görmesinin kendisi için yeterli olduğunu söyledi.%30 olarak imzaladı ve işimin bittiğini söyledi.

Yaklaşık 1 saat daha bekleyip kan sonucumu aldım.Hemoglobin değerim 9,4(Bu değer aylık ortalama 260 mg'a denk gelmektedir.) açlık kan şekerim 339 du.Bunu tekrar doktora göstereyim dedim ama işe yaramıyormuş bunlar.Şekerden dolayı komaya girip hastanede yatmış olmam gerekiyormuş %40 için.Kağıtlarımı toplayıp ilgili birime verdim.3 gün sonra gel heyete gireceksin dediler.
    Heyet günü gittim ismim okundu içeri girdim 10 saniye kaldım gidebilirsin dediler.Sonuç iş yerine gönderilecekmiş.

Yani anlayacağınız sanırım %30 verecekler...Baştan sona anlattım serüveni.Umarım arkadaşlara bir yararı olur...

Üye
    exalans77 Avatarı

Gerçek Adı
    cihangir
    Son Giriş
    18.01-2016
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yanlıs tıp 1 ve şekerın çok yuksek bence 40 vermelerı lazım ve tedavıye ıhtıyacın var şeker senı bıtırmek uzere

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Yukarıda da aktardığım gibi, sakatlık oranı cetveli'ne göre "Açlık kan şekeri sürekli olarak 200 mg’ın altında tutulamayan, komplikasyon yapmış ketoz gösteren Tip I diabetes mellitus" için %40 oran verilir. Eğer buna rağmen düşük oran verilirse, il sağlık müdürlüğüne gidip rapora itiraz edebilirsiniz...

Üye
    Sugaremro Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    152

Tekrardan selamlar arkadaşlar,

Sonuç elime ulaşmadığı için bugün tekrar vergi indirimi için başvuru yaptığım Topkapı'yı aradım.Bana bizde sizi arıyorduk dediler.
    Olay Şu ki Ankara benim hakkımda bir karar verememiş ve Haydarpaşa Numune hastanesine gönderilmeme karar vermiş.Bu hafta gitmeye çalışacağım.Gelişmeleri aktaracağım.

Aklıma birşey takıldı: Ben şimdi bu raporu alınca iyimi yapmış olacağım kötümü.Hala tereddütteyim .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

İyi yapıyorsun tabii ki. Sonuçta elde edeceğin sakatlık indirimi erken emekli olmanı sağlayacak olan haktır...

Üye
    Sugaremro Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    152

Tekrar merhabalar herkese.Geçte olsa devam ettireyim konuyu.Öncelikle şunu söyleyeyim ki hala rapor alamadım.

Beni Haydarpaşa ya sevk ettiler emiştim enson.Hastaneye gittiğimde bana bu işler için günde sadece 25 kişiye bakıldığı söylendi.Geceden sıraya gir şansın varsa sıra alırsın denildi.Kendileine Ankara dan gelen sevk kağıdımı gösterdim.Bu bizi ilgilendirmiyor sıra bulursan heyete girebilirsin denildi.Bende PES ettim açıkcası ve bu işin peşini bıraktım o gün itibari ile.

Konuyu tekrar hortlatmamın nedenine gelince.exelans 77 arkadaşımın dediği gibi artık şeker yavaş yavaş beni bitirmeye başladı.Gözlerimde sorunlar başladı 1 haftadır gözlerimle ilgili film,anjiyo çektirdim.Kartal araştırma hastanesine gittim.Göz anjiyosu sonuçlarıma bakan doktor bir an önce lazer tedavisi olmam gerektiğini fkat bu hastanede bana 1.5 aydan önce sıra gelmeyeceğini söyledi.Bende kendi imkanlarımla bir araştırma yapıp özel bir hastanede bugün lazer tedavisine başladım.Toplam 3 seans lazer tedavisi göreceğim ve 10 günlükde iş göremezlik raporu verdiler bu özel hastaneden.

Şimdi aklıma tekrar bu rapor olayı geldi.Bu duruma göre sorularım şöyle bilen arkadaşlar lütfen cevaplasınlar:

1) Tam 1 sene önce Ankara beni Haydarpaşa ya sevk etmiş.İşyeri değişikliği falan yapmadım bu durumda o sevkle gidip sıra bulabilirsem süreç kaldığı yerden devam edermi yoksa herşeye en baştanmı başlamam gerekir.?

2)Gözümde oluşan hasarlardan dolayı %30 raporuma %10 veya daha fazlası eklenir mi?

3)Lazer tedaviyi özel hastanede yaptırıyorum bu durumu heyetteki göz doktoru komplikasyon olarak kabul edermi ?

4)Heyet doktoru Kartal araştırma hastanesinde yaptırdığım göz ölçümlerini yenilememi istermi?

Bu sorularıma cevap bekler şimdiden teşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

1 sene uzun bir zaman. Sevk kağıdını dikkate alırlar mı, onlar alsa defterdarlık alır mı, bilemiyorum. BEnce defterdarlığa sıfırdan başvurup, yeniden sakatlık indirimi için hastaneye sevk alın. Ya da sizin daha kolay rapor alabileceğinizi düşündüğünüz bir hastane varsa, oraya gidip kendiniz bir rapor alın (sakatlık indiriminden yararlanmak için) ve defterdalığa o raporla başvvurun.

2- Görme kaybına bağlı. Bilemem. Doktorunuza sorun

3- Özel hastanedeki değerlendirmeler yetkili hastaneler'deki rapor sürecinde etkisizdir. Tedavi sonucu görme sorunu giderilmişse, oran verilmez.

4- Yakın zamanda devlet hastanesinde yapılan tetkikler kabul edilir. Ama bu şansa bağlı. Doktorun o gün neresinden kalktığına göre değişir!

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Konuya bende dahil olayım, süreci Haydarpaşadan devam ettirebilirsiniz.Sevkiniz hala geçerli.

Üye
    Sugaremro Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    152

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Tesekkurler.Umarim sira bulurum.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon