Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 20 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cinci_01 Avatarı

Son Giriş
    26.07-2010
    Saat
    20:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    14 Şubat 2010 Güncel: İtirazımız kabul edildi ve babamın malulen emekliliği onaylandı. (Aşağıdaki 12. mesaj)

Geçen hafta malülen emeklilik için red karar yazısı gelmişti.
    red kararına sebep olan neden fizik tedavi raporunun sgk ya geç ulaşması.
    şimdi bu rapor ellerine ulaşmış!
    dilekçe ile yeniden değerlendirmeye sokulmasını talep edeceğim. bir yazı örneği verebilir misiniz?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Şöyle bir şey olur sanırım:

... tarihinde yapmış olduğum malulen emeklilik başvurum ... tarihinde tarafıma gönderilen yazıda belirtildiği üzere "fizik tedavi raporunun kuruma ulaşmaması" nedeniyle reddedilmişti.
    Ne var ki red kararından sonra red gerekçesi olan rapor kurumunuza ulaştırılmıştır.
    İş bu nedenle emeklilik işlemlerimin kaldığı yerden sürdürülmesini ve tamamlanmasını arz ve talep ederim
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cinci_01 Avatarı

Son Giriş
    26.07-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok sağol BÜLENT abim eğer hatırlarsan geçen hafta bu konu ile ilgili mail atmıştım red kararına sebep olan durum bu imiş fizik tedavi raporu onlara karardan sonra ulaşmış. biz bu dilekçeyi verdikten sonra kararda bi değişiklik olur mu dersin.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Olur tabii. Madem ki red gerekçesi ortadan kalkmış, yeniden değerlendirmeleri şart.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cinci_01 Avatarı

Son Giriş
    26.07-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın büyüklerim ve özellikle OTURANBOĞA ABİM;08.01.2009 da yapmış olduğumuz sgk malülen emeklilik başvurumuz yine reddedildi karar bugün eve telefonla bildirildi orda çalışan bi hanımefendi yarın buraya biri gelsin yüksek sağlık kuruluna itiraz dilekçesi yazalım demiş.

şimdi size sormak istediğim bizim yapacağımız bu itiraz dilekçesi adana daki yüksek sağlık kuruluna mı gönderilecek yoksa ankara sgk daki yüksek sağlık kuruluna mı?

eğer adanaya gönderilecekse bu dilekçenin aynısından bir tanede ankara sgk ya göndermeyi düşünüyorum siz ne dersiniz. ayrıca bilgi edinme kanununa dayanarak yüksek sağlık kuruluna dilekçe ile başvuru yapsak neden red kararı çıktığını öğrenebilir miyiz?eğer bu işlemlerden bir sonuç çıkmaması durumunda hakkımızı hukuki yollardan aramayı tercih edeceğiz, daha önce hukuki yollardan hakkını alabilen olmuş mu bir bilginiz var mıdır ve bi tavsiyede bulunubilir misin

çok teşekkür ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

sanırım bölge sağlık kurulu'na gönderilir. Aynı konuda iki itirazın bir anlamı olmaz. Memurun önerdiği şekilde itiraz edin bence.
    Yine reddedilirse, o zaman hukuki süreç başlatabilirsiniz... maluliyet cetveli'ne göre malulseniz, er ya da geç hakkınızı alırsınız.

Üye
    cinci_01 Avatarı

Son Giriş
    26.07-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent abi ben senin bahsettiğin cetveli inceledim ama pek bişe anladım desem yalan olur. Ben sana babamın rahatsızlığını dile getirim sen hangi kategoriye dahil oluyor sen söyle.
    ilk önce 1998 yılında boyun fıtığından ameliyat oldu, 3 tanı fıtık alındı. 2006 yılında bel fıtığından ameliyat oldu.
    Abim ankara sgk ya dilekçe yazmak istememin sebebi ise elbet bu ülkenin müfettişleri vardır biri adana bölge sağlık kurulunda neler olur diye bi araştırma yapar mı acaba diye düşünme.m gerçi hoş bizimkisi UMUT DÜNYASI ama elimden yapacak birşey gelmiyor.
    Abi inan ben uşak da üniversite öğrencisiyom zoruma gidiyor inan ki devletimizin bu kadar uğraştırması babamın halini gören bir kurul diyemez bu adam emekli edilemez çalışma gücü vardır diye. babam evden dışarı çıkamayan evin içindede örümcek tabir edilen yürümesine yardımcı bir bastonla evin içinde dolaşıyor. banyosunu traşını herşeyini annem ile ben karşılamaya çalışıyoruz. ben burda kendi derslerimi mi düşüneyim yoksa evde babamın halini mi yoksa çilekeş anamın halini mi
    sen söyle ABİM SEN SÖYLE BANA NE YAPİM BEN.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Canım benim, hele bir itirazını yap bakalım sonuç ne olur... Ondan sonra gerekirse hukuki süreç başlatırsınız...

Üye
    cinci_01 Avatarı

Son Giriş
    26.07-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle kolay gelsin bülent abi benim sana birkaç sorum olacak.
    1. babamın malülen emeklilik işi yine olmayacak kanımca bunun için diyorum ki şuanda 1848 gün primi var babam başka nasıl emekli olabilir. eger yanlış anlamadıysam 3600 prim günü ile de emekli olma durumu var mış? isteğe bağlı olarak yatacak primleri.bu konu hakkında bilgi verirsen sevinirim.

2. şimdiye kadar malülen emeklilik konusunda hukuki süreçi başlatıp kazanan bir arkadaş var mı abim. bu süreç nasıl işliyo biraz bilgi versen çok sevinirim abi.

3 bugün sgk da bir hanımla konuştup bana dediki sevk edilen hastanenin bize göndermiş olduğu raporda özürlülük derecesinin yazılmış olması kanunen yasakmış sadece tanı gibi hastanın durumuna ilişkin bilgileri yazıyorlarmış buna göre bölge kurulu özürlülük derecesini kendisi belirtiyormuş. bu konu doğru mudur abi?

Üye
    mp2009 Avatarı

Son Giriş
    25.12-2011
    Saat
    07:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle geçmiş olsun derim Bende Maluliyet Raporu almıştım Maluliyette sağlık kurulu rapor oranı yazmıyor Doktorlar görüş ve ve hastalık kodlarını giriyorlar.
    Tekrar geçmiş olsun umarım güzel hayırlı haberler alırsınız

Üye
    cinci_01 Avatarı

Son Giriş
    26.07-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir ülkede her dadika kanun değişir mi 1967, 2003 ve 2006 da toplam 3 tane sgk kanunun var hangisini baz alacağız. zaten memurlak bi halt dan anlamıyo yeni tüzüklerden kanunlardan bi haberleri yok ben soru soruyom one diyorlar biz nasıl bir memlekette yaşıyoruz yarabbim

Üye
    cinci_01 Avatarı

Son Giriş
    26.07-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bülent abi adana bölge sağlık kurulu babama red kararı vermişti ben de ankara bölgeye itiraz dilekçesi yolladım ve babama ankara bölge sağlık kurulu malülen emekli olabilir kararı verdi
    yani uzun işlemler sonunda babamı emekli ettik
    karar 2 gün önce eve telefon ile bildirildi. pazartesi günü dilekçe ile maaş işlemlerine başlayacağız.

ben bişe sormak istiyorum: babamın emeklilik başvurusunu ocak 2009 da başladık acaba maaşı birikmiş olarak mı alacak yoksa gelecek aydan itibaren mi almaya başlar.

ayrıca babam için bakım maaşı başvurusu yapmıştık annem baktığı için daha heyet gelmedi ama onu almaya hakkımız var mı akıbeti ne olur acaba

şimdiden teşekkürler .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Hadi hayırlı olsun

Maaşın hangi tarih itibarı ile birikmeye başlayacağını inan bilemiyorum. Şans!!! Ama benim tahminim, raporun kurum kayıtlarına geçtiği tarihi baz alır kurum.
    Bu konudaki gelişmeyi mutlaka bu başlığa yaz e mi. Biz de öğrenmiş olalım son uygulamaları...

Evde Bakım Hizmeti başvurunuz teorik olarak hala geçerli. Ama alacağınız emekli aylığı ile birlikte hanede kişi başına düşen gelir 348 TL'yi geçiyor ise, o zaman evde bakım başvurunuz reddedilecektir.
    Konuyla ilgili bilgi-soru-cevap: http://www.engelliler.biz/forum/evde...izmeti-ayligi/

Üye
    cinci_01 Avatarı

Son Giriş
    26.07-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abi çok teşekkür ederim tüm mağdur abilerime nasip etsin isterim.resmi olarak 348 tl yi geçmiyor annem ev temizliğine gidiyor ben uşak da üniversite okuyorum kardeşim askerden geldi komi olarak işe başladı kız kuzenimi biz okutuyoruz kayıtlarda sadece babamın 3 aydan aya aldığı mağdur maaşını göstermiştik gelir olarak.

Üye
    cinci_01 Avatarı

Son Giriş
    26.07-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Slm arkadaşlar bende babamın emeklilik işlemlerini hallettim. Adana bölge emekli olamaz raporu vermişti itiraz dilekçesini ankara ya yazdım. Babamın dosyasına ankara baktı ve emekli olabilir raporu verdi. Daha önce böyle birşey olmamış adana bölge de biz ilktik. Sonuçta ankara son kararı veriir. Bölge sağlık kurulu emekli olamaz raporu verdi diye umutlarınız tükenmesin ankara ya itiraz dilekçesini gönderin son kararı ankara ya bırakın..

Sayfa 1 / 2 12 SonSon