Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    ögretmen- Avatarı

Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ya arkadaşlar ben ssk pirimi yatırıp emekli olmayı düşünüyorum. kendimi bir tanıdık yanında işci olarak gösterip pirimlerimi yatıracağım
    6 ay sonara istege baglı yatırmaya başlayacağım diye düşünelim.

şimdi benim özürlü raporlarım var %60 ve %80. şu an hastaneden yine %80 rapor veriyolar bana emg filmlerime bakıp.
    şimdi özürlü olarak işe başlasam sanırım 15 yıl geçmesi gerek yanılıyor muyum? şimdi ben özürlü değil de normal sıtatüde işe başlasam 1800 gün dolunca malulen emekli olur muyum.
    kısaca en kısa zamanda nasıl ne şekilde emekli olurum.

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

İşe başlamadan önce maluliyet derecesinde engelin olduğundan malulen emekli olamazsınız.5510 Sayılı yasaya göre 01.10.2008'den sonra işe başlayanlar kademeli olarak emekli olma şartları düzenlendi.Buna göre %60-%79 arası rapor alırsanız 16 Yıl sigortalılık süresi 3800 prim günü ile emekli olursunuz, %80 üstü rapor alırsanız 15 Yıl sigortalılık süresi 3800 prim gününe ihtiyacınız var. Erken emekli olmak için bir an önce sigorta girişinizin olması yeni çıkan kanundan daha az etkilenmenize sebep olacaktır.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Daha önce hiç sigortalı olarak çalıştın mı?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Yasaklı Üye
    ögretmen- Avatarı

Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yok hiç sigorta girişim yok. ben 2022 maaşı ve evde bakım maaşı almaktayım. sigortalı olunca hepsi kesilecek zati ama 5 yılda emekli olabilme şansım olsa idi girecektim. ama 15 yıl pirim ödeyip bu maaşlardan mahrum kalmaktansa hiç bişey yappayım gayri menkul yatırımı yapsam bundan iyi. antepte 160 170 metre kare dairelerin kirası 600 7000 tl zati bir emekli maaşı kadar. ve 10 yıl taksitli veriyolar daha erken emekli olurum 5 yıl. amaaaaannn yarına çıkacagımız bile meçhul allah büyüktür.

Yasaklı Üye
    ögretmen- Avatarı

Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

malulen emeklilik baş vurusunda evraklarımı nasıl takip edebilirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Maluliyet ve Sağlık Kurulları Daire Başkanlığı evrak takibi: 0312 207 88 66-67
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Yasaklı Üye
    ögretmen- Avatarı

Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dogum tarihi.1966, işe giriş:1994 pirim günü:3700
    yaş 46 sigortalılık süresi 17 yıl
    işe başladıgımda engelli degildim
    vergi indirimine baş vurdum karar olumlu geldi
    şimdi vergi indiriminden faydalanıyorum
    malulen emekli olmam için şimdi nasıl bir yol izlemeliyim.
    devlet engelli olarak tanımış vergi indirimine göre. bu koşullarda malulen emekli olmama engel varmıdır?
    bu durumda olan birçok insan var gaziantepte.[/INDENT]

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aşaüıdaki tabloya göre erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanabiliyorsa, en son çalıştığı işyerinin bağlı olduğu sigorta müdürlüğüne gidip, defterdarlıktan elde ettiği sakatlık indirimine istinaden Yaşlılık aylığından yararlanmak için başvuru yapmalı:

2008 oncesi - En kısa zamanda nasıl emekli olurum?

Bu tabloya göre emeklilik şartları oluşmmamışsa, bu durumda aynı yere malulen emekli olmak için başvuru yapacak. Kurum sevki ile hastaneye gidip malul durumda olduğunu raporla belgelediğinde, malulen emekliliği onaylanacak