Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    NEW WORLD Avatarı

Gerçek Adı
    REŞAT
    Son Giriş
    18.12-2011
    Saat
    20:31
    Yaşadığı Yer
    ÇANAKKALE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaslar merhaba
    06.2007 tarihinden beri ssk isteğe bağlı sigorta pirimi ödüyorum. ekim sonu itibariyle bağkura isteğe bağlı sigorta gecmisim, haberim yok. bankada öğrendim.
    bağkur numaramı öğrendim. 2 aylık 435 tl borcum oldunu soylediler bağkura, onu odedim.
    neyse benim sorum bağkura isteğe bağlı sigorta sürem 10.2008 başlangıcı gözüküyor. halbuki ssk'da 2007 6 ay gözüküyor. bağkura tam ssk pirim günlerim gecisi yapılmamıs, ne yapmalıyım bu konuda?
    % 40 engelli raporum var. eylül 1998 ilk sigorta ilk girisim vergi indirim var 3 basamatan. ne zaman emekli olucam? bağkurdan mı yoksa ssk mı emekli olucam

kafam çok karıştı bana yarıdımcı olursanız cok sevinirim

Üye
    magnesia Avatarı

Son Giriş
    31.08-2010
    Saat
    10:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım öncelikle 1-10-2008 bağkur isteğe bağlı oldun geçmişteki ssk günlerin aynen korunuyor fakat 42 ay yani 3,5seneyi aşarsan uzun bir süreç başlatmış oluyorsun yani bu sureyi aşmadan biryerlerde çalışıyor gibi görünüp skk ödemen lazım yoksa emekli olma süren 2 kat olur bağkurda,bunlarıda öğrenmen için sskdaki personel size yardımcı olacaktır.yani 1-10-2008 den itibaren 42 ayı geçirme geriye dönüşün yok çok üzülürsün..

Üye
    ergün Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    18:17
    Yaşadığı Yer
    didim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçenlerde bir sgk uzmanını izledikten sonra,dolaylı ve konudan bihaber olarak etilenenlerin 250.000 kişi civarında olduğunu belirtmişti.

Emekli olmak isterken bağkur borcu ortaya çıkartıldı. Ne yapabiliriz?

Üye
    Sugaremro Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    47
    Verilen Beğeniler
    150

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    magnesia;

Amcam da aynı sorunu yaşıyor. En son primini geçen ay ödedi SSK ya.

Şimdi Bağkur numarası istemişler bankadan.Yani buna göre bağkur numarası alacağına bir şekilde birilerinin yanında çalışıp SSK primimi ödemeli.

Eğer bunu yapmazsa zararı ne olur ve bunu yapmaya mecbursa bağkur numarasını nereden almalı.

Yardımcı olurmusunuz lütfen.