Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 51 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Malulen emeklilik açısından bir faydası olmaz. Siz diyaliz hastası olduğunuz için malen emeklilik istiyorsunuz. Başka bir dayanağa ihtiyacınız yok.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kevın Avatarı

Son Giriş
    26.04-2014
    Saat
    18:48
    Yaşadığı Yer
    alanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şu an için diyalize girmiyorum hepatit b nin yüzde olarak faydası olmaz mı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

"Diyaliz gerektirir böbrek hastalıkları veya böbrek fonksiyonlarının transplantasyona rağmen tekrar bozulması" söz konusuysa ek bir şeye gerek yok.

Kaldı ki, ikinci bir hastalık malulen emeklilikte yüzde olarak eklenmiyor işgücü kaybı oranına. Ama eklemenizde de bir sakınca olmaz heralde..
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kevın Avatarı

Son Giriş
    26.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    alanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bugün sizin verdiğiniz dilekçeyle beraber bütün raporlarımı verdim inşallah olur herşey için sağol oturanboğa..
    sonuç gelirse bildiririm....
    olumsuz gelirse dava açmayı düşünüyorum sanırım gelecek cevaptan sonra 1 ay zamanım olacak...?

Üye
    Süleyman Bahagelmez Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

valla bende 8 ay önce aldığım %71 raporumla bağkurda emeklilik için baş vurdum istanbul bölge sağlık kurulu red etti. bir ay önce yeniden baş vurdum: http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html
    bu sefer benden sadece rapor istediler.
    önceki raporumda akciger (koah)hastası olduğum için sft. filim tomografi istediler. bu sefer benden sadece rapor istediler. aldığım rapor oranı %80 ağır koah.
    20 gün oldu. halen korkuyorum acaba red ederler mi yine diye. fakat gerçekten hastayım. hiç bir yere fazla çıkamıyorum. nefes yetmiyor. yoruluyorum.
    bir de şu emekliliğe galiba kafayı fazla takıyorum piskolojim bozuldu vallahi.

Üye
    kevın Avatarı

Son Giriş
    26.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    alanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayırlısı inşallah olur.....

Üye
    cinci_01 Avatarı

Son Giriş
    26.07-2010
    Saat
    20:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım kevin öncelikle çok geçmiş olsun. senin başına gelenler red olması felan benimde babamın başına geldi daha geçen hafta red kararı elimize ulaştı. daha öncede karara itiraz etmiştik ama onu bile kabul etmediler. senin itirazına yanıt geldi mi acaba merak ediyorum. cevap verirsen sevinirim.

Üye
    kevın Avatarı

Son Giriş
    26.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    alanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bugün antalya sgk yı aradım ankara yüksek saglık kurulundan olumsuz cevap gelmiş... sanırım dava açacam ne yapayım.....? karar elime geçmedi yardımlarınızı bekliyorum....

Üye
    kevın Avatarı

Son Giriş
    26.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    alanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mallulen emeklilik başvurum yüksek sağlık kurulundan da olumsuz geldi... sanırım mahkemeye gidecem... görüşlerinizi bekliyorum.....? kronik böbrek hastasıyım ....herşeyim tam ...gerekçeli karar elime geçmedi..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Karar elinize ulaşmadan bir şey denemez. Neden reddettiklerine göre dava konusu yapmanız gerek.

Üye
    kevın Avatarı

Son Giriş
    26.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    alanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gerekçeli karar sosyal sigorta yüksek saglık kurulunca maluliyet dosyanızda yapılan tetkikte çalışma gücünüzün %60 ını kaybetmediğiniz kararı verilmiştir ....aynı cevap yarın gidip bir avukatla görüşecem ve dava açmayı düşünüyorum ..düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim... daha önce benim durumumda olan arkadaşlar varsa bildirirseniz sevinirim....saygılar... arkadaşım oturan boğa daha önce benim gibi diyalize girmeden malulen emekli olan arkadaş varsa bana bildirirsen iyi olur.... görüşürüz....

Üye
    kevın Avatarı

Son Giriş
    26.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    alanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

buğün bir avukatla görüştüm ama idare mahkemesine dava filan dedi 3 , 5 bin lira isterim dedi bukonudada pek birşey bilmiyor....şaşırdım ne yapacagımı...

bu sgk insanın umudunu kırıyor....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Yuh! 3-5 bin TL tutacak bir dava değil ki bu! Düpedüz mahkme kendiliğinden ilerleyecek.. Hiç gerek yok avukat tutmana.

Sen şundan eminsin ama değil mi: maluliyet cetveli'ne göre malul sayılmayı gerektirecek sağlık şartların var?

Üye
    kevın Avatarı

Son Giriş
    26.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    alanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

diyaliz gerektirir böbrek hastılıkları diyor... ben şu an diyalize girmiyorum ama doktorum 1 yıl 2 yıl belli olmaz ama sonuçta gireceksin diyor...zaten sol kolumda diyalize girmem için füstül açıldı her an acil bir şey olursa girersin diye... ben bunu anlıyorum diyaliz gerektirir derken diyalize giren demiyor öyle deyilmi .? yanlış anlamıyorum inşallah...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bilemiyorum. Ama kurum henüz diyalize girmediğin için başvurunu reddetmiş. maluliyet cetveli diyalize girmeyi şart koşuyor diye düşünüyorum.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon