Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    2kadir Avatarı

Gerçek Adı
    özcan kaya
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    15:45
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben 1986 yılında elektrik çarpması sonucu her iki kolumu dirsek altından kaybettim
    1993 yılında ssk girişim var
    yüzde 90 ağır özürlü raporum var
    başkasının yardımı olmadan yaşamımı devam ettiremez yazısı var raporda

şu anda 2600 gün prim var. ben ne zaman emekli olabilirim?

cevap verirseniz sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

İlk sigortalı olduğunda maluliyeti gerektirecek derecede işgücü kaybınız olduğu için malulen emekli olamazsınız.
    Emekli olabilmek için -çalışırken- defterdarlığa başvurup vergi indirim hakkı elde etmeniz (bkz: http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html ) ve prim gün sayınızı 3600'e tamamlamanız gerek.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    2kadir Avatarı

Gerçek Adı
    özcan kaya
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    15:45
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar ssk başlangıcım 1993 ssk prim gün sayım 2514 2008 yılında çıkan torba yasadan sonra isteğe bağlı primler bağkur kapsamına girdiği için bağkurdan 1111 gün prim yatırdım toplam 3625 günüm var bana sgk daki memurların söylemesine göre son 42 ay bağkura yatırsaydın bağkurdan emekli olurdun fakat sen 37 ay yatırdığın için ssk dan emekli olacaksın dediler fakat ben 11 02 2013 günü dilekçe verdim ret cevabı geldi gerekçe son ay bağkura prim yatırdığım için bağkur şartlarına göre emekli olacağımı yazıyo son ay ssk ya prim yatırsaydım ssk dan emekli olacakmışım benim engelim %82 bu konu akkında bilgisi olan arkadaşımız beni aydınlatırsa çok memnun olurum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Erken Yaşlılık emekliliğinden bahsediyorsak, kural şu: son 2520 primin fazlası hangi statüde ise, emeklilik işlemleri o statüde gerçekleştirilir

Malulen emeklilik olsaydı, o zaman kural: en son hangi statüde sigortalı olmuşsanız, emekliliğiniz o statüde gerçekleştirilir
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    gecemavisi61 Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    23.11-2013
    Saat
    23:42
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi günler hocam babam hakkında bir şey öğrenmek istiyorum..1958 doğumlu olan babam 1975 yılında sigorta başlangıcı yapılmış ve şimdi 2200 günü var ve halen kendi imkanlarımla sigortasını ödemekteyim ama sizden bi ricam var babamın gözden özürü var ciddi bi şekilde 2010 yılında heyet raporuna gittik ve % 78 rapor verdi şimdide yeni bir heyet raporu var ciddi bi yükseliş olmuş ve % 85 rapor verdi bu sefer hastane ne yapmam gerek emekli yapamazmıyım babamı lütfen yardım bekliyorum..

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

gece mavisi 2 şık var malülen emeklilik yada engelilere tanınan vergi indirimi alarak emeklilik 1inci şık malülen emeklilik için 1800 prim 10 yıl şartı yeterli onun için sgk ya malülen emeklilik için baş vurup hastaneye sevk almanız ve en az 60 oranın iş gücü kaybı vardır diye rapor almanız gerekli daha önce almış oldugunuz raporun malülen emeklilikte gecerliligi yok kurum sevki şart 2 inci şık ise malülen emekli olamaz ise primleri askerlikte yaptı ise borclanarak 3600 güne tamamlayıp vergi indirimi alarak engelilere tanınan erken emeklilikten yararlanır onun için 40 oranında rapor alması yeterli

Üye
    gecemavisi61 Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    23.11-2013
    Saat
    23:42
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tamam anladım da ben vergi dairesi aracılığıyla ikinci bi rapora daha gittim birinci rapor %78 ikici rapor ise daha elime gelmedi fakat %90 olduğunu öğrendik bu rapor işimize yaramıcakmı onu öğrenmek istiyorum..

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    malülen emeklilikte yaramaz vergi indirimi için baş vurdu ise niz 90 onaylanırsa 3600 prim tamamlandıgı gün emeklilik müra catı yapa bilirsiniz yıl yeterli vergi dairesi ile yani defterdarlık kanalı ile almış oldugunuz rapor engellilere tanınan erken emeklilik içindir malülen emeklilik için degildir malülen emeklilik için sgk ya direk baş vurup onların hastaneye sevki şarttır ayrıca malülen degilde vergi indirimi ile emekli olacak ise babanız girişi çok eski 40 dahi olsa yeterli yükseltmeniz size pek bir avantaj saglamaz