Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 18 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    vagaslı Avatarı

Son Giriş
    19.05-2017
    Saat
    22:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar ben 1975 doğumluyum Ankilozan sipondilit hastasıyım 1 yıl önce maliyeye başvurdum. beni hastaneye sevk etti ve devlet hastanesi bana %60 rapor verdi. ama vergi dairesinden gelen cvp gerekli film ve tahlil olmadığı için hastaneye geri sevk etti. aynı doktor bu sefer %50 verdi ve film ve tahlil yaptı.
    vergi dairesi %50 raporu onadı ve vergi indirimi aldım.

şu an bir özel şirkette çalışmaktayım. son bir aydır geceleri sırt ağrılarım artı. bu hastalığın tedavisi yok.
    18.07.1990 yılında ssk girişliyim ve Erken yaşlılık emekliliği ile emekli olursam 2014 ağustos 3760 a tabiyim. fakat ben malülen emekli olmak istiyorum
    şu an 1950 günüm ve 50 bin tl pirim ödemem var.1.5 yıldır 850 net maaş ile çalışıyorum. geri kalan yıllar asgeri ücret üzerinden yattı. acaba ilk olarak direk ssk ya malulen emekli başvurusu mu yapsam onlar beni hastaneye mi sevk edicek ve en az % kaç almam gerek malülen emekli olabilmem için?
    ve sizce bu benim şartlarımda malülen emekli olmak akıllıca mı? yoksa 2014 ü bekleyip erken emeklilik başvurusu mu yapmalıyım.
    maaş çok fazla bir şey fark eder mi?

yardımınızı rica ederim.

Üye
    göksel1963 Avatarı

Son Giriş
    28.06-2012
    Saat
    02:57
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sıtedeki arkadaslardan aldıgım bilgilere göre ikisi arasında hic bir fark yok diyorlar kardesim

Üye
    vagaslı Avatarı

Son Giriş
    19.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ok göksel ama %67 mi almam gerek yoksa %60 ve üstümü?ve bana bağlanacak maaş heralde 600 civarıdır.Çünkü şu an pirimlerim 50 bin ytl 4 sene sonra tahmini 120 bin ytl ne yapıcağımı şaşırdım bir yarden parayada ihtiyacım var.

Üye
    göksel1963 Avatarı

Son Giriş
    28.06-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bian evvel olda paranı almaya bak hayırlısı olsun kardesim

Üye
    vagaslı Avatarı

Son Giriş
    19.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bakalım diğer arkadaşlar ne dicek göksel sağol kardeşim.

Üye
    göksel1963 Avatarı

Son Giriş
    28.06-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardesim bana cok faydalı bilgiler verdi oturan boga sanada gerekli tüm bilgilri verir bence dogru adres orası herkesin yazılarına olumlu cevaplar veriyor herseyın hayırlısı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    964
    Verilen Beğeniler
    1.253

5 yıl daha prim yatırmaktansa 5 yıl emekli maaşı almak kat kat iyidir tabii ki.

Şu anda işgücü kaybınız maluliyet cetveli'ne göre maluliyeti gerektirecek düzeyde ise, ilk sigortalı olduğunuzda maluliyeti gerektirecek derecede işgücü kaybınız olmadığı için, malulen emekli olursunuz.
    Malulen emekli olmak için çaılştığınız işyerinin bağlı olduğu sigorta müdürlüğüne başvurcaksınız. Sizi hastaneye sevk edecekler. Hastane rapor düzenleyip sigorta müdürlüğüne gönderecek, orası da sgk bölge sağlık kuruluna. Orası işgücü kaybının maluliyeti gerektirdiğini tescil ederse, malulen emekli olursunuz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    vagaslı Avatarı

Son Giriş
    19.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın Bülent bey peki % kaç olması gerekli malülen emeklilik için en az.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:19
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Malulen emekli olamak için tek bir rahatsızlıktan %60 ve üzeri rapor almanız gerekir...

Üye
    vagaslı Avatarı

Son Giriş
    19.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağol İlker şansımı denicem çünkü ilk raporum %60 dı sınır belki ama olsun şansımı denicem hatta ssk beni başka bir hastaneye gönderse bile bu aldığım %60 lık raporuda gösterirm.

Üye
    vagaslı Avatarı

Son Giriş
    19.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar çalışmaya devam ediyorum sgk ya malülen emeklilik dilekçesi vericem %50 raporum var vergi indirmi alıyorum hastalığım arttı.eğer %60 alabilirsem olucam ama çalışırken çıkış dilekçesi vermicen dimi?red gelirse işten olurum ne yapmam gerek yardımını rica ederim.

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:39
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Siz malulen emekli değil,Vergi indirimi raporonuz olduğundan 3.dereceden engellilere tanınan haktan yararlanacaksınız.Emeklilik tarihini net yazbilmemiz için, ilk işe giriş ve doğum tarihinizi yazmanız gerekmektedir.

Üye
    mustafa043 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2013
    Saat
    16:02
    Yaşadığı Yer
    kütahya merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim yaşın kaç eger yaşın gençse yani 30 lardaysan çalış derim ben sana yoksa benim başıma gelen seninde başına gelebilir işin ii se ve çalışma gücünde varsa çalış emekli olma

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    964
    Verilen Beğeniler
    1.253

Malulen emekli olmak için değil de, çalışma gücünü maluliyet derecesinde kaybedip kaybetmediğinin tespit edilmesi için sigorta müdürlüğüne başvuru yapabilirsin. Böylece işten ayrılmana da gerek kalmaz.
    Tabii bu durumda malulen emeklilik başvurusu yapmış sayılmayacaksın. Rapor sonucuna göre malul sayıldığın kurum kayıtlarına geçtiğinde o zaman işten ayrılıp malulen emeklilik için başvuracaksın.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    vagaslı Avatarı

Son Giriş
    19.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mustafa 043 başına ne geldi açarmıısn konuyu?

Sayfa 1 / 2 12 SonSon